ارائه خدمات لیزینگی به شرکتهای خریدار محصولات دانش بنیان

خدمات لیزینگی

محصولات دانش بنیان


معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان نهاد حمایتی تسهیلات لیزینگی به خریداران محصولات دانش بنیان با نرخ ٩درصد اعطا می کند.

سیاوش ملکی‌فر دشب گذشته ر آخرین روز از گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌های صنعت خودرو، اظهار کرد: هدف و چشم‌انداز صندوق نوآوری و شکوفایی این است که واحدهای صنعتی کشور را به یک شبکه پویا، نوآور و خلاق از شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها مجهز کند. غول‌های صنعتی کشور باید با شبکه هوشمند، خلاق و نوآور حمایت شوند.

وی ادامه داد: ساماندهی و پویایی این شبکه حول شرکت‌های بزرگ نیازمند اقدامات گوناگونی است که تاسیس صندوق نوآوری و شکوفایی یکی از این اقدامات است.

به گزارش مهر،معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: همچنین تسهیلات لیزینگ و استصناع که (نوعی خدمات صندوق است) نیز وجود دارد که در چنین رویدادهایی بسیار کارآمد خواهد بود.

ملکیفر افزود: در این حوزه صندوق نوآوری به شرکت‌هایی که محصولات شرکت‌های دانش بنیان را خریداری کنند تا ۷۰ درصد قیمت تمام شده محصولات را وام با نرخ ۹ درصد و با دوره‌ بازپرداخت دو ساله اعطا می‌کند؛ این تسهیلات به فروش بیشتر محصولات شرکت‌های دانش بنیان کمک خواهد کرد.

وی گفت: شرکتهای دانش بنیان که می خواهند محصولات خود را به شرکتهای غیر دانش بنیان بفروشند صندوق می تواند به عنوان یک نهاد حمایتی تسهیلات لیزینگی به مشتری ارایه می کند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: کافی است مشتری یا همان شرکت غیر دانش بنیان خریدار، ٣٠درصد ازمبلغ قرارداد را به شرکت دانش بنیان بدهد؛ صندوق هفتاد درصد مابقی را به شرکت دانش بنیان ارایه می دهد.

وی ادامه داد: صندوق نوآوری و شکوفایی این هفتاد درصد را با بهره ٩درصد از مشتری طی دو سال دریافت می کند.

ملکیفر با بیان اینکه در همه حوزه ها چنین تسهیلاتی ارایه می شود، افزود: با برگزاری این رویداد در صدد هستیم که در حوزه صنعت خودرو نیز چنین تسهیلات لیزینگی را به شرکت های خریدار در حوزه صنعت خودرو ارائه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در این سه روز ۱۲۶ نیاز واحدهای صنعتی خودروساز و ۹ دستاورد فناورانه ارایه شد، علاوه بر این ۱۱۰ تفاهم‌نامه و قرارداد در پی برگزاری ۲۷۰ جلسه B۲B میان شرکت‌ها منعقد شد.

ملکیفر عنوان کرد: همچنین در این رویداد ۴۰۴ نفر از ۲۲۶ شرکت دانش بنیان، ۳۶۰ نفر از ۲۲۸ غیر دانش بنیان و ۹۰ نفر از سایر نهادها ثبت نام کردند که آمار کلی ثبت نام کنندگان به ۸۵۴ نفر رسید

دکترعلی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: تسهیل گری برای ارتباط شرکتهای دانش بنیان و بخش های صنعتی از وظایف ما است

وی خطاب به شرکتهای دانش بنیان افزود: امیدوارم که مساله مالی، آخرین مشکل شرکت‌های دانش بنیان باشد؛ از همین رو اگر فکر می‌کنید در برقراری ارتباط با شرکت‌های بزرگ صنعتی، نیاز به تسهیل‌گری صندوق نوآوری وجود دارد، حتما ما را در جریان قرار دهید، چرا که مهمترین هدف صندوق نوآوری و شکوفایی برقراری ارتباط میان شرکت‌های بزرگ صنعتی و شرکت‌های دانش بنیان است.

۰

فناوری

استارت آپ‌های صنعت خودروخدمات لیزینگی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *