۱۰ اشتباه وب سایت های کسب و کار کوچک

رپورتاژ


۱۰ اشتباه وب سایت های کسب و کار کوچک

 

وب سایت کسب و کارهای کوچک باید برای آشنایی مشتریان از اطلاعات و طراحی مطلوبی برخوردار باشد تا چشمگیر بوده و نظر مخاطب را جلب کند. بسیاری از افرادی که فاقد چنین سایت هایی هستند نتوانستند کسب و کار کوچک خود را به مشتریان بشناسانند و در این بین با مشکلاتی رو به رو شدند.

از آنجایی که افراد آشنایی با کسب و کار کوچک شما نداشته بایستی در ابتدا و به عنوان بهترین راه، یک سایتی راه اندازی کرد که به عنوان مرجع اطلاعاتی و ارائه خدمات کسب و کار کوچک شما محسوب می شود.

اما در این بین برخی اشتباه هایی وجود داشته که مشتریان را ترد می کند. در این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ اشتباه وب سایت های کسب و کار کوچک که ترک مشتریان را در پی دارد، آشنا سازیم:

۱- محتوایی با مضمون به من نگاه کن

اگر برای وب سایت کسب و کار کوچک خود محتوایی با مضمون خودخواهی و خودپرستی ارائه دهید موجب تغییر نظر مشتریان می شوند. افرادی که از وب سایت شما دیدن می‌کنند هدفشان اطلاع یافتن درباره چشم اندازه شما برای آینده کاریست. در این صورت است که آشنایی با دیدگاه شما پیدا کرده و باتوجه به آن ممکن است در آینده بازدید بیشتری نیز داشته باشند. در مجموع محتوایی که مضمونی غیر از به من نگاه کردن داشته باشد، می تواند برای رشد و پیشرفت سایت شما اهمیت بالایی محسوب شود. بنابراین بهتر است در نگارش محتوا سایت کمی دقت به عمل آورده و نوع محتوا مناسب و درخور توجه ای داشته باشید.

۲-برند تجاری نامشخص

بسیاری از کسب و کارهای کوچک سعی می کنند با شعارهایی چون ما “بهترین ها هستیم”، “ما ارزانترین”، “ما ابتکاری ترین” و برخی دیگر خود را برتر از دیگر کسب و کارها نشان دهند. اما این روش بسیار اشتباست یا آن که مشتریان را به متوسط بودن برند شما سوق می دهد. سعی کنید همانند برندها و کسب و کارهای بزرگ برند تجاری مشخصی داشته باشید و خود را به عنوان برندی شناخته شده مشخص کنید. برای مثال اپل یک برند مطرح فناوری بوده و آنچه این برند را برتر از رقبا می سازد، طراحی خاص محصولاتش می باشد. بنابراین شما نیز باید با ویژگی خاص مشتریان را به سمت خود جلب کنید تا موفق باشید.

۳- بدون عناصر معتبر

همانطور که پیشتر اشاره شد، بسیاری از کسب و کارهای کوچک دارای برخی عناصر ناشناخته هستند. شما برای آن که نظر خریدار و مشتریان را جلب کنید باید عناصر معتبری را به آنها ارائه دهید. شما باید اطلاعاتی را به مشتریان خود ارائه دهید و آنها این اطلاعات شما را باور دارند تا بتوانید کسب وکاری با عناصر معتبر باشید. البته یکی از روش های معرفی عناصر معتبر می تواند تبلیغات باشد و کمک شایانی در این زمینه به صاحبین کسب وکار کوچک خواهد کرد.

۴- گزینه های ارتباطی نامعتبر

اگر وب سایت کسب و کار شما گزینه های ارتباطی معتبر و نامشخصی داشته باشد، نقش منفی روی اعتبار کسب و کار شما دارد. این امر موجب می شود تا افراد احساس اطمینان کمی نسبت به شما کرده و از برقراری ارتباط با شما صرف نظر کنند. بنابراین باید به شکل استاندارد فرم تماس با ما قرار داده شده و اطلاعات تماسی چون آدرس ایمیل، شماره های تماس و آدرس در بخش تماس با ما درج شود. بنابراین ضروری است که توجه بالایی به بخش موردبحث داشته باشید و نکات موردنظر را رعایت کنید. درغیر این صورت می تواند پوینت منفی در پیشرفت کسب و کار شما داشته باشد و بدون شک این مطلوب نخواهد بود.

۵- سئو ضعیف

از آنجایی که کسب و کار شما به شکل معمول شناخته شده نیست و افراد باید آن را از طریق جستجوگر گوگل پیدا کنند، باید از سئو قوی برخوردار باشد. اگر وب سایت شما سئو ضعیفی داشته باشد نمی تواند نظر مشتریان را به خود جلب کرده و همیشه به عنوان یک سایت ناشناخته باقی خواهد ماند. بسیاری از وب سایت های کسب و کار کوچک برای جستجو در گوگل ضعیف هستند و همین امر سبب می شود تا گوگل به درک محتوا درون سایت نپرداخته و رتبه بندی مناسبی نشود. بنابراین سعی کنید در بحث سئو توجه بالایی داشته و سطح سایت خود را در این زمینه افزایش دهید.

۶- استفاده از تصاویر رسمی

کسب و کارهای کوچک همیشه با بودجه محدودی رو به رو هستند. موضوعی که آنها را همیشه درگیر کرده و مشکل ساز بوده و موانعی را در سر راه آنها قرار داده است. در این بین استفاده از تصاویر رسمی اعتبارانگیز و اطمینان بیشتری را برای مشتریان به وجود می آورد. همانطور که پیشتر گفته شد، کسب و کارهای کوچک برای پیشرفت و رشد خود باید عواملی را نشان دهند که آنها را رسمی نشان داده و مورد اطمینان مشتریان باشد. بنابراین اگر افراد شاهد بی اطمینانی و تصاویر غیررسمی باشند بدون شک کسب و کار شما را معتبر نخواهند دانست. در این بین استفاده از تصاویر رسمی و معتبر بسیار اهمیت داشته و باید به آن توجه بالایی داشت.

۷- تایپ اشتباه

اگر محتوا درون وب سایت شما با اشتباه نگارشی و املایی همراه باشد نه تنها مورد تمسخر کاربران قرار می گیرد بلکه افراد کسب و کار شما را با حرفه ای نمی خوانند. بیشتر افرادی که به ایجاد وب سایت کسب و کار می پردازند سعی می کنند یک سایت حرفه ای را تشکیل داده تا در ابتدا موردتوجه کاربران قرار گیرد. وب سایتی که با مسائل تایپی و نگارشی همراه باشد بدون شک از نگاه کاربر یک وب سایت غیرحرفه ای بوده و کسب و کار موردنظر نیز با خدشه ای همراه می شود و نباید گذاشت چنین اتفاقی رخ دهد. بنابراین باید سعی شود بهترین نگارش و محتوا در بحث املایی روی سایت قرار گرفته تا موردتوجه باشد.

۸- نقشه سایت مبهم

هر سایتی برای راهنمایی بهتر کاربر دارای نقشه ای بوده تا افراد بتوانند به سرعت بخش موردنظر خود را بیابند. در این بین اگر وب سایت کسب و کار شما نیز دارای نقشه ای می‌باشد اما مبهم است بهتر بوده هرچه سریعتر نقشه را بروزرسانی کنید. زیرا نقشه مبهم سایت موجب می شود تا نتوان بخش موردنظر ار به سرعت یافت و موجب گمراهی کاربر خواهد شد. بنابراین در این مبحث باید توجه بالایی به نقشه سایت خود داشته باشید و مشکلات موجود را در صورت لزوم برطرف نمایید. یک سایت کسب و کار بایستی از نقشه کامل و دقیقی برخوردار باشد.

۹- عدم نمایش نوع کار شما

وب سایت کسب و کار هر فرد همانطور که از نام آن مشخص است باید نشان دهنده نوع کار افراد باشد. بنابراین اگر وب سایت کسب و کار موردنظر نمایش دهنده کار افراد نباشد بدون شک نمی توان اطلاعاتی را به مشتریان منتقل کند. کاربری که به وب سایت مراجعه می کند قصد داشته از نوع کار و تجربه افراد اطلاعاتی بدست آورد تا در صورت نیاز همکاری داشته و خدماتی دریافت کند. بنابراین در درجه نخست می بایست وب سایت موردنظر با اطلاعات و تصاویری مربوط به کار همراه شود و مشتریان را با جزئیات کار موردنظر رو به رو سازد. با این حساب عدم نمایش نوع کار در وب سایت یکی از خطاهای بزرگ در ترک مشتریان است.

۱۰- سازگار نبودن وب سایت با موبایل

برخی وب سایت برای موبایل ها بهینه نمی شوند و در حال حاضر نیز هر روز برتعداد کاربران موبایل نیز افزوده می شود. در این بین اگر وب سایت کسب و کار موردنظر برای موبایل بهینه شده نباشد بدون شک مشتریان بسیاری را از دست می دهد. کسب و کارهای بسیاری وجود داشته که به دلیل بهینه نبود برای موبایل ها کاربران بسیاری را از دست داده و نتوانستند پیشرفت چشمگیری داشته باشند. بنابراین در بحث سایت کسب و کار خود باید نخست به این موضوع توجه فراوانی شده تا بتوانید نظر کاربر یا بهتر بگوییم مشتریان را جلب کنید.

۰

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهیسئوکسب و کار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *