انواع سئو سایت

ابزارهای سئو

سئو که همان بهینه سازی موتورهای جستجو است. سئو در انواع و اقسام مختلفی دارد. شما می توانید متناسب با نیازهای خودتان از آن ها استفاده کنید. حتی اگر تمایل داشته باشید، سئوی وب سایت را به شرکت ها و افراد متخصص واگذار کنید، باید نسبت به اصول سئو آگاهی داشتید و هوشمندانه تر رفتار کنید تا ترافیک وب سایت شما بالا رفته و در نهایت مشتریان بیشتری را جذب کنید.

به طور کلی دو نوع سئوی داخلی و خارجی وجود دارد. هرکدام از سئوها برای موتورهای جستجو اهمیت به سزایی دارد. اگرچه نسبت به هم متفاوت بوده و ولی مکمل هم هستند و شما باید اصول هریک را رعایت کنید تا بتوانید موفقیت های بیشتری را کسب کنید.

سئوی داخلی

سئوی داخلی در واقع به نمایش گذاشتن محتوای وب سایت برای موتورهای جستجو است. محتوا و طراحی وب سایت، دو عامل مهم در سئوی داخلی هستند. چگالی کلمات کلیدی و سئوی درست و مناسب وب سایت باعث خواهد شد تا وب سایت در صفحات نتایج موتور جستجو نمایش داده شود. شما می توانید با درج مقالات غنی و بهینه سازی کدهای صفحات داخلی وب سایت، به رتبه های بالاتری دست یابید.

سئوی خارجی

رتبه وب سایت در اینترنت در سئوی خارجی تاثیرگذار است و بنابراین هرگز این نوع سئو را نادیده نگیرید. ارزش و اعتبار وب سایت شما برای وب سایت شما، تعیین کننده رتبه سئوی خارجی است. مقالات و محتوای وب سایت در این مورد نقشی ندارد و شما باید در درازمدت سئوی خارجی وب سایت را ارتقاء دهید.

دسته بندی تکنیک های سئو

سئوی کلاه سفید

کلمات کلیدی و محتوای باکیفیت در این نوع سئو حائز اهمیت است. شما با بازاریابی محتوایی می توانید رتبه بالایی را در صفحات گوگل کسب کرده و در نتیجه مشتریان را بدست آورده و فروش و سود قابل توجهی را رقم بزنید. سئوی کلاه سفید زمان بر است ولی به طور یقین نتایج خیلی خوبی را به بار خواهد آورد. بسیاری از مدیران وب سایت ها، با این روش به رتبه های بالای گوگل دست می یابند و نتایج زحمات خود را به بهترین وجهی دریافت می کنند.

این نوع سئو کاملا اخلاقی بوده و شما هرگز در صدد فریفتن موتور جستجوی گوگل نیستید. شما با رعایت اصول اخلاقی و در درازمدت به نتایجی دست پیدا می کنید که به افزایش فروش و سود شرکت شما منجر خواهد شد. نتایج آن دائمی بوده و براساس اصول اخلاقی و قانونی، به نتایج بالای صفحات گوگل دست پیدا می کنید. امروزه بسیاری از مدیران وب سایت ها با این روش سعی می کنند که ترافیک وب سایت را بالا برده و به نتایج خیلی خوبی دست یابند.

سئوی کلاه سیاه

در این نوع سئو، مدیران وب سایت سعی می کنند که با روش های مختلف و گوناگون، موتورهای جستجو را فریب داده و به رتبه های بالای نتایج دست یابند. در این روش کلمات کلیدی نامرتبط به ارتقای رتبه وب سایت منجر می شود، موتور جستجو، کلمات کلیدی مرتبط را اسپم تلقی می کند. در این نوع سئو، شاید بتوانید به رتبه های بالای صفحات نتایج دست یابید ولی عواقب وخیمی را به دنبال دارد و موتور جستجو بعد از پی بردن به کارهای خلاف اصول گوگل، رتبه شما را تنزل می دهد و حتی در دوره های بعدی از صفحه نتایج حذف شده و کاربران هرگز وب سایت شما را مشاهده نخواهند کرد. محتوای وب سایت با کسب و کار شما نامرتبط بوده و کاربران نیز میل و رغبتی نسبت به خرید محصولات یا سفارش گذاری برای وب سایت شما نخواهند داشت.

سئوی کلاه سیاه طرفداران کمتر و البته ریسک بالایی هم دارد که بنابراین اکثر مدیران وب سایت ها تمایلی نسبت به استفاده از آن ندارند و دوست دارند که از طریق اصول اخلاقی و درست کارهای خود را به پیش ببرند.

سئوی کلاه خاکستری

این سئو ترکیب دو روش بالاست. روش های این نوع سئو مشخص نیست و موتور جستجوی گوگل آن ها را تایید یا رد نکرده است. شما شاید در این نوع سئو بتوانید به رتبه های بالایی دست پیدا کنید ولی باید خطر تنزل و حذف وب سایت خودتان را در بین سایر نتایج قبول کنید.

وب سایت شما به طور یقین جریمه خواهد شد. با این حال سئوی کلاه خاکستری شامل چند روش است که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم:

  1. خرید دامین های منقضی شده

مهم ترین روش در سئوی خاکستری، خرید دامین های منقضی شده است. شما باید به وب سایت www.ExpiredDomains.net مراجعه کنید و با تایپ کردن کلمات کلیدی مورد نظر، بعد از مشاهده وب سایت، دامین را خریداری کنید.

  1. خرید بازدید ورودی گوگل

خرید بازدیدهای فیک گوگل خطر کمتری دارد و بنابراین مدیران وب سایت می توانند با خیال راحت از این روش استفاده کنند. مهم ترین نکات این روش:

  • در این روش شما باید متوجه و دقت کنید که گوگل وب سایت شما را جریمه نکند و تعداد بازدیدها نباید از تعداد بازدیدهای فعلی بیشتر باشد.
۰

وبسایتوردپرس

انواع سئوبهینه سازی سایتسئوسایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *