بهترین ابزارهای سئو برای بهینه سازی سایت/قسمت دوم

سئو

SEO که در حقیقت مخفف Search Engine Optimization یا همان بهینه سازی موتور جستجو بوده، یکی از پرطرفدارترین روش بهینه سازی وب سایت محسوب می شود. در حال حاضر بسیاری از صاحبین سایت ها تمایل پیدا کردند تا این روش را برای افزایش رتبه و اعتبار خود در جستجوگر گوگل به کار گیرند. تاکنون روش های مختلفی مشاهده شد که می تواند با سئو در بهینه سازی سایت موثر واقع شود.

همچنین باید بهترین روش های بهبود رتبه بندی سایت ها در گوگل را همین سئو دانست. روشی که بسیاری از صاحبان سایت ها به آن توجه داشته و سعی می کنند، نکات بهبود سئو سایت را به خوبی رعایت نمایند. عدم رعایت نکات سئو سایت مشکلاتی چون افت رتبه بندی در گوگل، جریمه گوگل و چندین موارد دیگر را که به ضرر صاحبان سایت خواهد بود در پی دارد. یکی از روش هایی که سئو سایت ها را به شکل بهتری انجام می دهد، به کارگیری ابزارهای مخصوص است. ابزارهایی که می توان انتظار بهبود وضعیت سئو سایت را با آنها داشت.

در این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ ابزارهای سئو در سال ۲۰۱۸ آشنا سازیم تا در صورت نیز جدیدترین ابزارها را برای وب سایت خود در نظر گیرید و بدون شک کارآمد است.

سئو روشی برای ارتقا سایت

سئو روشی از بهینه سازی سایت است که برای انجام آن بایستی راهنمایی و آموزش هایی را فراگیرید و در غیر این صورت نمی توانید با کمک آن وضعیت سئو سایت را بهبود بخشید. راهنمای سئو کمک شایانی برای بهبود وضعیت سایت خواهد بود و بسیاری که اطلاعات یا دانش کافی در این زمینه ندارند سعی می کنند با کمک آموزش و راهنمایی لازم اطلاعاتی در این زمینه کسب کنند. مبحث سئو محدود و کوچک نیست، از این رو باید آن را مسئله ای بزرگ دانست که با یک آموزش ساده نمی توان کاملا بر آن مسلط شد.

اما در این مطلب می خواهیم به صورتی بهتر شما را با برترین ابزارهای بهینه سازی وب سایت بوسیله سئو آشنا کنیم.

۵-Linkody

این ابزار را می توان برای بک لینک فوق العاده دانست. به کمک آن می توانید متوجه شوید چه کسانی به سایت شما پیوند داده شدند. شما می توانید یادگیرید لینک غیرمجازی به کار نگرفته و از لینک های مفید بهره گیرید.

ویژگی آخر کمک شایانی می کند تا شما در صورت مواجه شدن با لینک های هرز مانع آن شوید. یکی از ویژگی های برجسته متصل ساخته اشتراک مشتریان به شبکه اجتماعی با کمک Google Analytics است. به طور کلی ابزاری بسیار جذاب محسوب شده و کاربری نیز به شمار می رود.

قابلیت های کلیدی:

 • تجزیه و تحلیل بلک لینک های وب سایت
 • جلوگیری از پیوندهای نامناسب
 • گزارش بک لینک های اشتباه
 • دسترسی بیشتر به  Google Analytics
 • نظارت روی شبکه اجتماعی

قیمت: ماهانه ۱۴دلار

۶- Ontolo

دیگر ابزار مورداشاره بهینه سازی سئو Ontolo نام دارد. به کمک آن فرصت بازاریابی بهتری نصیب می شود و کمک خواهد کرد تا لینک های پشتیبان خوبی بدست آورید. بنابراین چیزی که به آن نیاز دارید یک ابزار خودکار کارآمد است.

به کمک ابزار Ontolo شما می توانید ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید. در این بین پیدا کردن فرصت های مناسب می تواند دلهره آور باشد. Ontolo  با اتصال به بیش از ۸۰ منبع بهترین را به کاربر ارائه می دهد.

قابلیت های کلیدی:

 • به دنبال بک لینک های مناسب هستید
 • جمع آوری داده با کمک بیش از ۸۰ منبع
 • تحقیق با استفاده از گزارش های ساده
 • چشم اندازه گسترده تر

قیمت: ماهانه ۹۷ دلار

۷-HubSpot’s Website Grader

دیگر ابزاری که باید به آن اشاره کرد HubSpot’s Website Grader نام دارد. این برنامه بسیار ساده تر از سایر ابزارهاست و مناسب همه چیز است. شما با وارد کردن دامنه در آن می توانید شاهد بررسی HubSpot باشید. هنگامی که گزارش دریافت می شود، امتیازات هر بخش از جمله سئو به سایت موردنظر داده خواهد شد.

شما باید مراقب باشید که سئو موردنظر به درستی بهینه شده تا وب سایت بی نقصی به مخاطب ارائه دهید. با این حال به کمک گزارش می توانید اطلاعات بیشتری بدست آورید. به نوعی می توان HubSpot’s Website Grader را یک ابزار فوق العاده به شمار آورد که بی نظیر است.

ویژگی های کلیدی

 • تجزیه و تحلیل عملکرد وب سایت خود، دوستان، امنیت، و SEO.
 • دریافت نمرات جداگانه برای هر جنبه ای از سایت شما.
 • دریافت توصیه هایی برای بهبود هر نمره.

قیمت: رایگان

۸-Google AdWords Keyword Planner

به طور کلی ابزارهایی که از گوگل می باشد بسیار کارآمد هستند و عملکردی خوبی دارند. به نوعی باید Google AdWords Keyword Planner را یکی از ابزارها در جهت جستجو وسیع کلمه کلیدی دانست.

شما با این ابزار می توانید کلمه کلیدی موردنظر خود را یافته و در صورت نیاز به کار گیرید. شما با کمک Google AdWords Keyword Planner قادرید هر کلمه کلیدی را براساس CPC انتخاب کنید. به طور کلی، برنامه ریزان کلمات کلیدی بسیاری از امکانات مشابهی را که ما از سایر ابزارهای تحقیق در این لیست دیده ایم، ارائه می کنیم. تفاوت این است که این یکی بخشی از اکوسیستم گوگل است و شما می توانید گزارش های شگفت آور دقیق را به صورت رایگان دریافت کنید.

ویژگی های کلیدی

 • پیدا کردن حجم جستجو برای هر کلمه کلیدی که می خواهید.
 • تعیین رقابت کلید واژه از CPC آن.
 • دریافت گزارش دقیق برای کلمات کلیدی خاص.

قیمت : رایگان

منبع

 

۰

وبسایتوردپرس

ابزاربهینه سازیسئووب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *