بهترین ابزارهای سئو برای بهینه سازی سایت/قسمت اول

ابزارهای سئو

بهترین ابزارهای سئو برای بهینه سازی سایت/قسمت اول

SEO که در حقیقت مخفف Search Engine Optimization یا همان بهینه سازی موتور جستجو بوده، یکی از پرطرفدارترین روش بهینه سازی وب سایت محسوب می شود. در حال حاضر بسیاری از صاحبین سایت ها تمایل پیدا کردند تا این روش را برای افزایش رتبه و اعتبار خود در جستجوگر گوگل به کار گیرند. تاکنون روش های مختلفی مشاهده شد که می تواند با سئو در بهینه سازی سایت موثر واقع شود.

همچنین باید بهترین روش های بهبود رتبه بندی سایت ها در گوگل را همین سئو دانست. روشی که بسیاری از صاحبان سایت ها به آن توجه داشته و سعی می کنند، نکات بهبود سئو سایت را به خوبی رعایت نمایند. عدم رعایت نکات سئو سایت مشکلاتی چون افت رتبه بندی در گوگل، جریمه گوگل و چندین موارد دیگر را که به ضرر صاحبان سایت خواهد بود در پی دارد. یکی از روش هایی که سئو سایت ها را به شکل بهتری انجام می دهد، به کارگیری ابزارهای مخصوص است. ابزارهایی که می توان انتظار بهبود وضعیت سئو سایت را با آنها داشت.

در این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ ابزارهای سئو در سال ۲۰۱۸ آشنا سازیم تا در صورت نیز جدیدترین ابزارها را برای وب سایت خود در نظر گیرید و بدون شک کارآمد است.

 ابزارهای سئو

سئو روشی برای ارتقا سایت

سئو روشی از بهینه سازی سایت است که برای انجام آن بایستی راهنمایی و آموزش هایی را فراگیرید و در غیر این صورت نمی توانید با کمک آن وضعیت سئو سایت را بهبود بخشید. راهنمای سئو کمک شایانی برای بهبود وضعیت سایت خواهد بود و بسیاری که اطلاعات یا دانش کافی در این زمینه ندارند سعی می کنند با کمک آموزش و راهنمایی لازم اطلاعاتی در این زمینه کسب کنند. مبحث سئو محدود و کوچک نیست، از این رو باید آن را مسئله ای بزرگ دانست که با یک آموزش ساده نمی توان کاملا بر آن مسلط شد.

اما در این مطلب می خواهیم به صورتی بهتر شما را با برترین ابزارهای بهینه سازی وب سایت بوسیله سئو آشنا کنیم.

۱- Google Search Console

Google Search Console یا همان کنسول جستجو گوگل در حقیقت مجموعه ای از خدمات گوگل را شامل می شود که کمک شایانی در ارتقا سئو سایت می تواند ارائه دهد. روشی که بسیاری از صاحبین سایت ها ممکن است با آن آشنایی داشته و برای وب سایت موردنظر خود به کار گیرند. بنابراین از ابزارهای پرکاربرد و کاملی است که افراد می توانند آن را به کار گرفته بدون اینکه نقصی را شاهد باشند.

به کمک خدمات گوگل سرچ کنسول می توان به افزایش رتبه سایت کمک نمود و بهینه سازی کاملی داشت. این سرویس به شما اجازه می دهد تا جلو هرگونه خطایی را بگیرید. این ابزار به شما کمک می کند تا به درستی عمل کنید و سایتی بهینه ارائه دهید. همچنین زمانی که آن را به کار می گیرید قادرید سایتی کاملا بهینه داشته که نظر هر فردی را جلب می کند.

 ابزارهای سئو

بسیاری هستند که به دنبال راهی جهت بهینه سازی وب سایت خود می باشند. گوگل سرچ کنسول نیز یکی از همین ابزارهاست و کاربردی بسیار مفید روی وب سایت دارد. افرادی که می خواهند به سرعت سایت آنها بهینه سازی شده و به موفقیتی دست یابند، ابزار Google Search Console می تواند نتایج مثبتی را به دنبال داشته باشد.

ابزارهای بهینه سازی سئو سایت بهترین روش هستند تا بتوان از طریق آنها سایتی بهینه و کاملی ارائه کرد. گوگل سرچ کنسول نیز یکی از همین ابزارها بوده و در مقایسه با دیگر مدل ها خدمات کاملی ارائه می دهد. بوسیله این ابزار کلیدی بهینه سازی سئو سایت که یک نوع مطرحی هم محسوب می شود، افراد قادرند به ارتقا وب سایت موردنظر بپردازند.

ویژگی های کلیدی Google Search Console

 • نظارت گوگل روی وب سایت شما
 • پیگیری آنچه کاربران را با کلمات کلیدی به سایت شما می رساند
 • یافتن متاتگ، گرفتن خطای کلمات کلیدی
 • بروزرسانی  فایل robots.txt
 • نظارت روی پیوند یکتا سایت
 • دریافت هشدار در صورت نفوذ نرم افزار مخرب
 • قیمت : رایگان

۲- SEMrush

تاکنون ابزارهای مختلفی برای بهینه سازی سئو سایت معرفی شدند و در این میان باید به نسخه دیگری با نام SEMrush پرداخت. این ابزار به بررسی و نظارت روی کلمه کلیدی جهت بهینه سازی سئو سایت می پردازد. همچنین اطلاعات لازم را در جهت بررسی نحوه رشد سایت به صاحب وب سایت ارائه می دهد. علاوه بر آن ابزاریست که کمک می کند صاحبین سایت بهتر با کلمات کلیدی، متاتگ، جستجو کاربران و  برخی دیگر سایت خود آشنایی پیدا کنند.

سئو بخش مهمی در هر سایت است و باید توجه بسیاری به نکات مختلف آن داشت. برخی تصور می کنند که سایت ها برای بهبود سئو و ارتقا رتبه نیازی به چیزی نداشته و به سادگی می توانند بهبودی را شاهد باشند. SEMrush یکی از ابزارهای کلیدی در جهت ارتقا و بهینه سازی سئو محسوب می شود که بسیاری از متخصصان سئو از آن بهره می گیرند و به استفاده می پردازند.

ویژگی های کلیدی SEMrush

 • آشکار شدن نتایج ارزشمندی سایت
 • بررسی کلمات کلیدی ارزشمند برای ارتقا نسبت به رقبا
 • اطلاعات بک لینک دیگر سایت ها
 • بررسی رقبا برای بهبود وضعیت خود
 • قیمت غیررایگان

۳- BuzzStream

دیگر ابزار بهینه سازی سئو که باید به آن اشاره کرد، BuzzStream است. این ابزار کارآمد موجب ارتقا سئو وب سایت شده و نقش کلیدی در بهبود وضعیت دارد. ویژگی های مختلفی در ابزار BuzzStream می توان مشاهده کرد که می توانند تاثیر مستقیمی در افزایش رتبه سایت شما داشته باشند و این مهم نیز وجود دارد که افراد بسیاری هستند آن را برای بهینه سازی وب سایت خود به کار می گیرند.

 ابزارهای سئو

ویژگی های مختلفی را برای این ابزار می توان نام برد که از جمله باید به بررسی رقبا براساس کلید واژه های مطلب، بدست آوردن اطلاعاتی درباره عمر دامنه و مجوزهای خاص، بهبود شبکه های اجتماعی وب سایت برای عملکرد بهتر در برابر رقبا، ایجاد لیست نویسندگان برتر برای بررسی آنها و برخی دیگر اشاره کرد.

این قابلیت ها می تواند تاثیر مثبتی روی افزایش رتبه سایت شما داشته و نقش کلیدی برای بهینه سازی وب سایت دارد. بسیاری هستند که ابزارهای برتر بهینه سازی سئو را نصب کرده تا بتوانند بهترین عملکرد را شاهد باشند. شایان ذکر است این ابزار ماهیانه ۲۴ دلار هزینه دارد و رایگان نیست.

۴- Moz Pro

بدون شک ابزارهای مختلفی هستند که بسیار کاربردی بوده و افراد نیست آنها را برای بهینه سازی کامل سئو سایت خود مورد استفاده قرار می دهند. یکی دیگر از آنها که می توان پیشنهادی دانست، Moz Pro است. این ابزار در برخی موارد شباهتی به مدل SEMrush داشته و شما را قادر می سازد تا تحقیق کاملی درباره کلمات کلیدی پرکاربرد و محبوب داشته باشید. شما می توانید با این اطلاعات کلمات کلیدی در محتوا خود به کار گیرید که بدون شک نتایج مثبتی داشته و قادر است بهبود رتبه سایت را به دنبال داشته باشد.

هنگامی که شما با Moz Pro درباره کلمه کلیدی تحقیق می کنید، نمره ای داده می شود که سطح چالش برانگیزی آن را نشان می دهد. همانطور که گفته شد این ابزار منحصربفرد است و یک افزونه کروم نیز برای آن در نظر گرفته شد. شما می توانید اطلاعات هر دامنه را به سادگی دریافت کنید و برای بهینه سازی عملکردی مشابه Google Search Console دارد.

ویژگی های کلیدی Moz Pro :

 • بررسی در مورد چگونگی رقابت کلمات کلیدی، و همچنین حجم جستجو آن .
 • پیشنهادات در مورد کلمات کلیدی مرتبط دریافت کنید.
 • کلمات کلیدی مورد هدفتان را بررسی کرده و بدست آورید
 • مقایسه کلمات کلیدی مختلف با استفاده از لیست های سفارشی
 • دریافت پیشنهادات بهینه سازی در صفحه و هشدارهای خطا

این ابزار برای ۵۵ بررسی رایگان است و پس از آن ماهانه هزینه ۹۹ دلاری دارد.

منبع

۰

وبسایتوردپرس

BuzzStreamGoogle Search ConsoleLinkodyMoz Pro

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *