بهترین ابزارهای سئو در سال ۲۰۱۸


یکی از بهترین روش های بهبود رتبه بندی سایت ها در گوگل را می توان سئو دانست. روشی که بسیاری از صاحبان سایت ها به آن توجه داشته و سعی می کنند، نکات بهبود سئو سایت را به خوبی رعایت نمایند.

عدم رعایت نکات سئو سایت مشکلاتی چون افت رتبه بندی در گوگل، جریمه گوگل و چندین موارد دیگر را که به ضرر صاحبان سایت خواهد بود در پی دارد. یکی از روش هایی که سئو سایت ها را به شکل بهتری انجام می دهد، به کارگیری ابزارهای مخصوص است. ابزارهایی که می توان انتظار بهبود وضعیت سئو سایت را با آنها داشت.

در این مطلب قصد داریم شما را با بهترین ابزارهای سئو در سال ۲۰۱۸ آشنا سازیم تا در صورت نیز جدیدترین ابزارها را برای وب سایت خود در نظر گیرید و بدون شک کارآمد است.

نکته: بهترین راهنمایی سئو در سال ۲۰۱۸

سئو روشی از بهینه سازی سایت است که برای انجام آن بایستی راهنمایی و آموزش هایی را فراگیرید و در غیر این صورت نمی توانید با کمک آن وضعیت سئو سایت را بهبود بخشید. راهنمای سئو کمک شایانی برای بهبود وضعیت سایت خواهد بود و بسیاری که اطلاعات یا دانش کافی در این زمینه ندارند سعی می کنند با کمک آموزش و راهنمایی لازم اطلاعاتی در این زمینه کسب کنند. مبحث سئو محدود و کوچک نیست، از این رو باید آن را مسئله ای بزرگ دانست که با یک آموزش ساده نمی توان کاملا بر آن مسلط شد.

نکات مختلفی درباره بهینه سازی کامل وب سایت با سئوسازی درست وجود دارد و در این مطلب نیز سعی شده شما را با بهترین ابزارهای سئو در سال ۲۰۱۸ آشنا سازیم:

بهترین ابزارهای سئو در سال ۲۰۱۸

ابزارهای مختلفی در بحث سئو وجود داشته و ما نیز تنها ۱۰ مورد از بهترین ها انتخاب کردیم.

ابزارهای سئو

۱-Ahrefs

کاربری: تحقیق با تجزیه و تحلیل

قیمت: رایگان

این ابزار تحقیق و تجزیه و تحلیل سئو بسیار محبوب است و آن را یک ابزار کامل برای بهبود وضعیت سئو می دانند. صاحبان کسب و کار کوچک می توانند با این ابزار سئو سایت خود را بهینه سازند تا وضعیت خود را بهبود بخشند.

این ابزار همچنین از مرورگر محتوایی برخوردار است و محبوب ترین مطالب را به همراه کلمه کلیدی آن سرچ می کند. قیمت آن سالانه ۹۹ دلار است که می توان با داشتن یک حساب کاربری نامحدود و رایگان بهره برد.

گفتنیست Ahrefs برای تست کنندگان رایگان است و می توانند از خدمات بدون پرداخت هزینه ای بهره گیرند.

۲- Serpstat

کاربری: بازاریابی محتوا و SEO

قیمت: غیررایگان

Serpstat یک ابزار همه جانبه سئو محسوب می شود که بسیاری آن را برای بهبود وضعیت سئو سایت خود به کار می گیرند. اگر می خواهید PPC و سئو سایت شما وضعیت بهتری پیدا کند، با کمک Serpstat  می توان به این مهم دست پیدا کرد. گفتنیست در بحث بازاریابی محتوا نیز یکی از ابزارهای کلیدی و مهم محسوب می شود.

ویژگی های کلیدی این ابزار سئو به شرح زیر است:

 • جمع آوری کلمات کلیدی برای سئو و PPC سایت
 • ارزش کلمات کلیدی را مشخص می کند
 • تغییرات کلمات کلیدی و نوع مهم آنها را مشخص می کند
 • کلمات کلیدی با ارزش همیشگی را پیدا می کند
 • اطلاعات بین المللی کشف می کند
 • ارتباط بین صفحات وب را بررسی می کند
 • کلمات کلیدی مطرح را بررسی می کند
 • پیدا کردن کلمات کلیدی در صفحات نتایج جستجو

Serpstat دارای ۴ پلن A ت D بوده که نسخه A هزینه ۱۹ دلاری و نسخه D هزینه ۲۹۹ دلاری را برای کاربر به دنبال خواهد داشت.

 

ابزارهای سئو

۳- Seobility

کاربری: بررسی سئو

قیمت: رایگان/پرداختی

Seobility یک ابزار منحصربفرد برای بهینه سازی یا سئو سایت است. با کمک این ابزار می توان بررسی کاملی روی سئو وب سایت خود داشت.

چهار ویژگی کلیدی این ابزار:

 • بررسی سئو: با آزمایش وب سایت شما را برای بهینه سایت راهنمایی می کند.
 • بررسی کلمات کلیدی: شما را برای انتخاب کلمات کلیدی بهتر راهنمایی می کند.
 • مقایسه سئو: بررسی دو صفحه وب سایت در بحث سئو
 • بررسی رتبه بندی: سایت را در زمینه رتبه بندی بررسی می کند.

این ابزار را می توان هم به صورت رایگان و هم به شکل غیررایگان مورد استفاده قرار داد. البته نسخه رایگان از برخی ویژگی های کمتری برخوردار است با خرید اشتراک Seobility می توان قابلیت های کاربردی بیشتری دریافت نمود.

طرح ۴۰ دلاری ماهانه بسیار مناسب خواهد بود و تاثیر مثبتی روی سایت دارد. قابلیت های پیشرفته در زمینه تجزیه و تحلیل سئو کمک شایانی برای بهبود وضعیت سئو وب سایت شماست.

۴- Long Tail Pro

کاربری: بررسی کلمه کلیدی

قیمت: پرداختی

Long Tail Pro اخیرا مالکیت خود را از دست داد و به تصاحب شرکت جدیدی درآمد. تیم مالک جدید برنامه های قابل توجهی برای Long Tail Pro در نظر گرفته تا آن را به ابزار کارآمدتری در زمینه سئو تبدیل سازد. تیم جدید مصمم است تا گستره کاربری ابزار را  افزایش داده و در زمینه های دیگر نیز کاربرد پیدا کند.

از زمان روی کار آمد مالکیت جدید، Long Tail Pro مبتنی بر فضای ابری شد تا عملکرد سریعتری داشته باشد. پیش از مبتنی بر ابر شدن، Long Tail Pro یکی از ابزارهای محبوب بررسی یا جستجو کلمات کلیدی محسوب می شد. مدل جدید ۱۰ برابر سریعتر و آسان تر است.

ابزارهای سئو

۵- SEM Rush

کاربری: بررسی کلمه کلیدی و رقبا

قیمت: رایگان یا پرداختی

SEM Rush برای چند سال گذشته بسیار محبوبیت پیدا کرد. ابزاری کارآمد برای بررسی کلمه کلیدی و وب سایت رقبا که کار بهبود سایت را آسان می سازد. بهترین قسمت این ابزار ارائه بیش از ۲۰ روش بهینه سازی کلمه کلیدی در مقایسه با وب سایت های رقیب است.

راه کارهایی تاکتیکی که نتیجه کاملا دقیق و موثری دارند. شما می توانید بهترین لینک ها، بهترین کلمات کلیدی، بهترین مطالب خود و برخی دیگر را پیدا کنید و حتی باید آن را برای ترافیک پرداختی و PPC گزینه مناسبی دانست.

۶-  Pitchbox

کاربری: بهینه سازی

قیمت: پرداختی

Pitchbox دقیقا یک ابزار جستجوگر نیست. اما زمانی که به دنبال ساختن لینک هستید، به شدت در این رابطه درگیر خواهید شد. با Pitchbox می توان ۱۰ برابر آسان تر از صورت دستی بهینه سازی سئو را انجام داد. برای مثال ابتدا چند کلمه کلیدی را برای وب سایت خود مشخص می کنید و سپس Pitchbox از میان آنها بهترین را انتخاب کرده و پیشنهاد می دهد.

البته با کمی بررسی بیشتر Pitchbox پیشنهادهای متعددی می دهد تا کلمات کلیدی پرطرفدار داشته باشید. این ابزار حتی دارای قابلیت ویژه نظارت روی لینک پیوند هستند. این ابزار دارای پلن های ۱۹۵ دلاری تا رایگان داشته و افراد می توانند باتوجه به نیاز خود پلن موردنظر را انتخاب کنند.

ابزارهای سئو

۷-SEOquake

کاربری: بررسی رقبا

قیمت: رایگان

SEOquake یک ابزار بهینه ساز سئو رایگان محسوب می شود همانند ابزاری چون MozBar. البته این افزونه ویژگی های بیشتری را در اختیار صاحبان وب سایت برخلاف MozBar می دهد. برخی ویژگی این ابزار به صورت زیر است:

 • تعداد لینک ها
 • ایندکس گوگل
 • رتبه SEM Rush
 • رتبه الکسا
 • سن وب سایت
 • و بیشتر

هنگامی که شما با SEOquake می توانید به بررسی وب سایت رقبا خود بپردازید، بدون شک این ابزار مفید خواهد بود.

منبع

۰

وبسایتوردپرس

ابزارهای سئوبهینه سازیسئووب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *