تاریخچه سئو


سئو همان بهینه سازی موتورهای جستجو است و شما با رعایت اصول گوگل و پارامترهای آن می توانید رتبه های بالایی را در صفحات گوگل بدست بیاورید. کاربران می توانند با رعایت اصول از پیش مشخص شده گوگل به رتبه های بالای گوگل دست پیدا کنند. تاریخچه سئو به سال ۱۹۹۰ برمی گردد که برای اولین بار موتورهای جستجو بین مردم محبوب شدند.  اولین موتورهای جستجو در آن تاریخ ‌یاهو، آلتا ویستا و اینفوسیک بودند و به تدریج موتورهای جستجو جدیدی ایجاد شدند که الگوریتم های جدیدی داشتند.

فاکتورهای مهم موتورهای جستجوی نخستین

از جمله پارامترهای اولیه می توان به عوامل زیر اشاره کرد:

·تراکم و چگالی کلمات کلیدی

همان شمارش کلمات کلیدی در یک صفحه و تقسیم تعداد آن ها بر کل کلمه موجود در همان صفحه

·استفاده از تگ یا برچسب

برای شناسایی صفحه توسط موتورهای جستجو از تگ ها استفاده می کنیم. به مرور زمان این اصل نادیده گرفته شد.  مقاله ای در سال ۱۹۹۶ در نیویورک تایمز به چاپ رسید و مشخص شد که وب مسترها، کلمات کلیدی را در پشت گرافیک وب سایت مخفی می کردند و البته برخی وب مسترها، اصول سئو را نادیده گرفته اند.

موتورهای جستجو با شمارش کلمات کلیدی آن ها رتبه بندی می کردند و به تدریج اصول سخت تری را برای سئو مدنظر گرفتند و وب مسترها و مهندسین سئو دیگر مانند گذشته نمی توانستند با دستکاری و دورزدن موتورهای جستجو به نتایج اول کاربران دست پیدا کنند.

تاریخچه سئو

·راه اندازی اولین اصول سئو توسط وب سایت یاهو در سال ۱۹۹۵

·راه اندازی گوگل در ۱۹۹۸ و تدوین اولین سئوی مدرن

·رهاسازی موتور آلتا ویستا در سال ۲۰۰۰ توسط یاهو و تبعیت از الگوریتم گوگل

·نشان دادن رتبه وب سایت از طریق منوی ابزار در سال ۲۰۰۱

·معرفی الگوریتم جدید بنام Not Follow در سال ۲۰۰۵

·معرفی الگوریتم کافئین توسط گوگل در سال ۲۰۰۹ و بنیان گذاری سئو بر مبنای این پارامتر

·معرفی الگوریتم پاندا در سال ۲۰۱۱ و گام جلوتر در سئو

·معرفی الگوریتم پنگوئن در آوریل سال ۲۰۱۲ به مجموعه اصول سئو

·معرفی الگوریتمAMD (مطابقت دقیق با دامنه وب سایت) در سپتامبر سال ۲۰۱۲

·معرفی ۶۵ الگوریتم سئو در اکتبر سال ۲۰۱۲

نقش گوگل در توسعه سئو

همه کاربران گوگل را خوب می شناسند. این موتور جستجوی محبوب در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد و به دلیل ظاهر ساده محبوب دل ها شد. الگوریتم های گوگل موجب توسعه سئو شد. شمارش کلمات کلیدی، لینک سازی، تگ و تک عنوان اولین الگوریتم های گوگل به شمار می رفت.

امروزه بسیاری از الگوریتم های گوگل برای رتبه بندی وب سایت محرمانه بوده و افشا نمی شود. اگرچه برخی وب مسترها، الگوریتم هایی را معرفی می کنند ولی هنوز هم الگوریتم های محرمانه گوگل افشا نشده است.  این موتور در زمینه رتبه بندی وب سایت ها نقش موثری دارد چنان که موجب شد در سال ۲۰۰۴، پارامترهایی را برای کم اثر کردن لینک سازی نادرست مشخص و معرفی کرد و بسیاری از وب سایت ها به لحاظ رتبه تنزل کردند. گوگل در سال ۲۰۰۵، سئوی شخص شده هر کاربر را به کار گرفت.

البته هریک از موتورهای جستجو، اصول خاصی دارند که برهمان اساس اقدام می کنند.  براساس گزارش منتشره روزنامه نیویورک تایمز مشخص شد که موتورهای جستجو براساس عوامل مختلفی، وب سایت ها رتبه بندی می کنند که گاهی اوقات به بیش از ۲۰۰ عامل و فاکتور می رسد.

سئو همیشه در حال تکمیل و توسعه است و موتورهای جستجو، الگوریتم های جدیدی را معرفی می کنند تا رضایت کاربران از وب سایت ها افزایش بیابد و رتبه وب سایت ها نیز بهینه شود.

 

۰

وبسایتوردپرس

SEOبهینه سازی سئوسئو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *