تکنیک های کاربردی سئو


 1. منشن کردن

منشن کردن همان نام بردن از برند در وب سایت های مختلف و شبکه های اجتماعی است و در این روش لینک سازی مدنظر نیست بلکه تعریف برند در کمپین های مختلف تبلیغاتی هدف است. شما در این روش سعی می کنید که رضایت کاربران را افزایش داده تا به وب سایت شما بیشتر مراجعه کنند.

 1. تحقیق کلمات کلیدی

براساس تغییراتی که در الگوریتم های گوگل به وقوع پیوسته مشخص شد که کلمات کلیدی نیز دچار تغییراتی شده است و سئو کردن وب سایت نیز در حد بسیار زیادی به کلمات کلیدی وابسته است. بدون شناسایی کلمات کلیدی، تولید محتوا کاری عبث و بیهوده است. بهتر است که هدف از سئوی وب سایت را مشخص کرده و بعد از آن کلمات کلیدی را مشخص کنید. سه سوال اساسی در رابطه با کلمات کلیدی مشخص شده و باید بدان ها جواب داده شود:

 1. چه کلمات کلیدی توسط کاربران مورد جستجو قرار می گیرد؟
 2. میزان درآمد زایی شما از کلمات کلیدی چه قدر است؟
 3. میزان رقابت هر کلمه کلیدی نسبت به بقیه چقدر است؟

البته ابزارها و نرم افزارهای بسیار زیادی برای شناسایی کلمات کلیدی وجود دارد و البته توجه داشته باشید که شناسایی کلمات کلیدی یک پروسه سخت و دشور است.

 1. چه کلمات کلیدی توسط کاربران مورد جستجو قرار می گیرد؟

مهم ترین تلاش برای سئو ، شناسایی کلمات کلیدی است. شما باید در حوزه خودتان کلمات کلیدی را مشخص کرده و در راجع به آن ها تحقیق کنید. نحوه تحقیق مدیران وب سایت نسبت به کاربران بسیار متفاوت است. به طور یقین شما دوست دارید که کلمات کلیدی محبوب کاربران خود را شناسایی کرده و بر همان اساس گام بردارید.

ابزار Keyword planner برای شناسایی کلمات کلیدی:

ابزار Keyword planner توسط شرکت گوگل و در بخش Google Adwords طراحی شده است. افرادی که دوست دارند تا از سرویس تبلیغات گوگل کسب درآمد کنند می توانند از این بخش استفاده کنند. شما با وارد کردن هر کلمه کلیدی می توانید میزان جستجو، سطح رقابت و هزینه تبلیغات آن را مشخص می کند. شرکت گوگل به تازگی نحوه استفاده از این ابزار را سخت تر و دشوارتر کرده است. تنها با داشتن یک کمپین تبلیغاتی می توانید از این سرویس استفاده کنید.

جدی گرفتن پیشنهادات گوگل در زمینه جستجو

واردکردن کلمات کلیدی در نوار جستجو بهترین روش برای مشخص کردن دایره کلمات کلیدی است. گوگل بعد از آن نتایج کلمات جستجوی شما را نشان می دهد. این نتایج براساس بیشترین جستجوهای انجام شده ای است که کاربران آنلاین انجام می دهند. گوگل براساس آخرین جستجوهای کاربران نتایج را نشان می دهد و باید نتایج گوگل را جهت کسب یک رتبه بهتر جدی تلقی کرد.

 1. میزان درآمد زایی شما از کلمات کلیدی چه قدر است؟

البته تعداد بالای کلمه کلیدی هدف خوبی است ولی ممکن است که به لحاظ اقتصادی مناسب و بهینه نباشد. به طور مثال فرض کنیم که شما یک شرکت تعمیر کننده موبایل و تبلت باشید، شاید فکر کنید که کلمات کلیدی موبایل و تبلت مهم ترین کلمات کلیدی هستند در صورتی که این گونه نیست و تعمیر موبایل و تبلت می تواند کلمات کلیدی باشد در غیر این صورت کاربران وارد وب سایت شما شده و به سرعت از آن خارج می شود.

سرمایه گذاری در زمینه کلمات کلیدی

همه کاربران به صورت سه عبارتی جستجو می کنند. امروزه نحوه جستجو در گوگل نسبت به گذشته متفاوت است. عبارات بلندتر نتایج بهتری را به بار می آورد. امروزه اکثر جستجوها به صورت ۳ تا ۶ عبارتی جستجو می شود. شاید پیشنهادات گوگل در رابطه با جستجوهای گوگل دلیل این تغییر باشد که جستجوهای با عبارات بلند نتایج بهتری را به بار می آورد. تنوع محتوا در شبکه اینترنت موجب شده که کاربران بتوانند با جستجوهای بلند به نتایج مورد نظر خود دست بیابند. این یک فرصت طلایی است و ما می توانیم با وارد کردن عبارات بلند به نتایج دلخواه خود دست یابیم. جستجوی با عبارت کوتاه موثر نیست.

میزان رقابت در مورد کلمات کلیدی

میزان رقابت برای هر کلمه کلیدی سومین عامل برای سنجش کلمات کلیدی است. برای این سنجش میزان رقابت کلمات کلیدی، ابزارهای خاصی مدنظر نیست و شما تنها با وارد کردن کلمات کلیدی می توانید به میزان رقابت هر یک پی ببرید. وب سایت هایی که در رده های بالایی قرار دارند، رقبای شما محسوب می شوند.

 1. عنوان صفحه با کلمات کلیدی جستجو شده چقدر مرتبط است؟
 • آیا رقبای شما یک وب سایت عمومی دارند یا تخصصی؟
 • جایگاه و رتبه الکسای وب سایت چگونه است؟
 • طراحی وب سایت و گرافیکی وب سایت در چه حدی است؟

بهتر است که فعالیت های کاربران و دیدگاه های آن ها را بررسی و کاوش کنید.

 جایگاه کدام بهتر است؟ صفحه اصلی وب سایت یا یک صفحه داخلی؟

هر یک از عواملی که برشمردیم در سئوی وب سایت تاثیر به سزایی دارد ولی کسب یک معیار جامع و کامل کار دشواری است.

شما با ابزارهایی متفاوت می توانید میزان رقابت در هر کلمه کلیدی را مشخص کنید که یکی از آن ها وب سایت  Kwfinder است که اطلاعات جامع تر و کامل تری را در اختیار شما قرار می دهد.

 1. بررسی و ارزیابی سرورهای cloud و سنچش تاثیر آن ها در سئو

سرورهای ابری می توانند با دسترس پذیری سایت و تسریع به پاسخگویی سرور در بهینه کردن وب سایت نقش به سزایی دارند.

 • معرفی الگوریتم های گوگل و مشخص سازی سئوی کلاه سیاه و در نتیجه جریمه وب سایت توسط گوگل
 • عدم تاثیر مثبت بسیاری از روش های نادرست ایجاد بک لینک
 1. ایجاد بک لینک

خرید بک لینک کار درستی نیست و فقط باید به عنوان آخرین راه حل  آن را مدنظر قرار دهید. خرید بک لینک هزینه بالایی دارد و باعث جریمه شدن وب سایت توسط گوگل خواهد شد. بهتر است که با روش های درست بک لینک بسازید.

کسب بک لینک با محتوای ارزشمند و هدفمند

محتوای ارزشمند و تخصصی بهترین روش برای کسب بک لینک است. هنگامی که مطالب اصیل و ارزشمندی را تولید می کنید که مرجعی قابل اعتماد برای همگان است در آن صورت است که به موفقیت واقعی دست یافته اید و البته این چنین نتیجه ای برای موتورهای جستجو هم خوب است. حتما برای تولید محتوا از وب سایت های معتبر استفاده کنید تا اطلاعات ارزشمندی را در اختیار کاربران خود قرار داده باشید.

مهم ترین روش های ایجاد بک لینک

 1. انتشار مطالب خود به زبان ساده و قابل فهم
 2. استفاده از تصویر و ویدیو
 3. امکان ارسال دیدگاه های کاربران در وب سایت
 4. انتشار یک مطلب آموزشی جامع و کامل به جای درج مطلب آموزشی کوتاه و غیر مفید
 5. فعالیت در شبکه های اجتماعی و دریافت بک لینک

فعالیت در شبکه های اجتماعی موثر بوده و باعث دریافت بک لینک ها موثری می شود. افزایش چشمگیر کاربران در شبکه های اجتماعی و دریافت بک لینک مهم ترین دلیل برای حضور در شبکه های اجتماعی است. این چنین فعالیتی باعث دریافت بک لینک نسبت به صفحات داخلی وب سایت می شود.

خطرناک ترین روش ها برای ساخت بک لینک

 1. ایجاد بلاگ در وب سایت های مختلف و نشر مطالب در آن ها با هدف دریافت بک لینک
 2. فعالیت در چند شبکه اجتماعی و بازنشر مطالب در آن ها
 3. رجیستری وب سایت در وب سایت ها و دایرکتوری های مختلف و متفاوت
 4. تبادل لینک با وب سایت های بی ارزش و نامرتبط با حوزه کار
 5. استفاده از ابزارهای رایگان و اعتباری برای دریافت بک لینک
 6. فعالیت در وب سایت و انجمن های مختلف بدون تولید محتوا فقط بخاطر دریافت بک لینک و درج آن در پروفایل
 7. استفاده از ربات جهت انتشار کامنت ها و توضیحات و درج آن ها حتی به صورت دستی و آنالوگ

خطرناک بودن بک لینک بی ارزش

شرکت گوگل نسبت به انتشار هرزنامه، جریمه هایی را مشخص کرده است. الگوریتم پنگوئن خرید بک لینک را شناسایی کرده و وب سایتی که به کار اقدام کرده است را جریمه می کند. وب سایت هایی که در صدد دور زدن گوگل باشند جایگاه مناسبی در نتایج شرکت گوگل نخواهند داشت.

امکان پیشرفت در سئو فقط با شناخت گوگل

گوگل تنها با وارد کردن عبارت کلیدی، نتایج را نشان می دهد. گوگل تنها به وب سایت های رتبه بالا می دهد که اکثر کاربران وارد آن وب سایت شده اند و توانسته اند که نتایج مورد نظر خود را بدست بیاورند. مثلا وقتی شما به دنبال آموزش سیستم های اندروید و iOSهستید، اکثر وب سایت های به نمایش در آمده آموزشی هستند وب سایت هایی دوست دارند که از طریق گوگل به نتایج بهتری برسند با چالش هایی مواجه خواهند شد.

شما باید به صورت جامع و کامل سئو را یاد بگیرید و یادگیری ناقص، خطرناک بوده و نتایج وخیمی را به بار می آورد. حتما به دنبال آموزش های جامع و کامل باشید.

۰

وبسایتوردپرس

بهینه سازیسئووب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *