خریدار واقعی خودرو نمی‌تواند در فروش فوری ثبت نام کند

فروش فوری

خودرو


سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس عقیده دارد خریدار واقعی خودرو نمی‌تواند در فروش فوری خودرو ثبت نام کند و تنها واسطه‌ها برنده این میدان هستند.

سعید باستانی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مورد فروش فوری خودروسازان، گفت: هرچند هدف از فروش فوری بخشی از تولیدات خودروسازان، ساماندهی بازار بود ولی به نظر می‌رسد که این مهم محقق نشده است.

فروش فوری زمانی می‌تواند بازار را سامان دهد که خریدار به محض واریز پول، کالا را تحویل گیرد ولی هم اکنون فروش فوری انجام گرفته ولی تحویل خودرو به تعویق افتاده است بنابراین بازار خودرو همچنان نابسامان است.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی افزود: فروش فوری زمانی می‌تواند بازار را سامان دهد که خریدار به محض واریز پول، کالا را تحویل گیرد ولی هم اکنون فروش فوری انجام گرفته ولی تحویل خودرو به تعویق افتاده است بنابراین بازار خودرو همچنان نابسامان است.

خودرو در فروش فوری به دست مصرف کننده واقعی نمی‌رسد

وی با ذکر اینکه خودروی فروخته شده در فروش فوری خودروسازان به دست مصرف کننده واقعی نمی‌رسد، اظهار کرد: هم اکنون مصرف کننده واقعی که به خودرو نیاز دارد نمی‌تواند در عرض ۵ دقیقه ثبت نام کند چون که ظرفیت فروش تکمیل می‌شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با ذکر اینکه در فروش فوری‌ خودرو، واسطه‌ها موفق هستند، اضافه کرد: عدم تحویل به موقع خودرو و حضور واسطه‌ها در این فروش باعث شده که فروش فوری کارآیی لازم و مناسبی نداشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: زمانی که وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفت که به خودروسازان اجازه فروش فوری دهد در کمیسیون صنایع و معادن مجلس معایب این تصمیم مطرح شد، اما آنها وضعیت کنونی را با سال ۹۱ مقایسه کردند حال آنکه شرایط کنونی بازار خودرو با سال ۹۱ کاملاً متفاوت است.

پازل فروش و توزیع خودروسازان به هم ریخته است

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با ذکر اینکه باید خودروهای فروخته شده در فروش فوری به مردم تحویل داده شود، تصریح کرد: پازل فروش و توزیع خودروسازان به هم ریخته است، امید است با تغییر و تحولات کنونی وضعیت بهتر شود.

۰

خودرو

خودروسازانفروش فوریکمیسیون صنایع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *