در اولین سال راه اندازی وب سایت، از ۵ راهکار ضروری سئو بهره مند شوید


امروزه اهمیت سئو بر هیچ کسی پوشیده نیست و مدیران وب سایت متوجه شده اند که افزایش ترافیک وب سایت در افزایش فروش محصول نقش بسزایی دارد. وب سایتی که بهینه سازی شده باشد، رتبه بهتری دارد و به تبع آن ترافیک وب سایت نیز افزایش یافته و باعث خواهد شد تا مشتریان بیشتری به وب سایت مراجعه کنند.

سئو فرایندی زمان بر بوده و مدیران وب سایت و وب مسترها باید برای بهینه سازی وب سایت کار و تلاش کنند. شما باید در یک پروسه طولانی مدت بتوانید اعتماد موتور جستجوی گوگل را کسب کنید و تا آن زمان باید با اولین نتایج کار کنید تا بتدریج نتایج بزرگ تر و بیشتری را بدست بیاورید.

ما در این مقاله به ۵ راهکار ضروری سئو در اولین سال راه اندازی وب سایت اشاره خواهیم کرد.

  • خودآموزی اصول اولیه سئو

شما می توانید اصول اولیه سئو را از طریق وبلاگ ها، کتاب های الکترونیکی، فیلم های آموزشی، گزارشات فرا بگیرید. شما به عنوان مدیر وب سایت باید اصول سئو را بخوبی فرا گرفته و وب سایت خود را با بهترین شرایط راه اندازی کنید و این یکی از موارد ضروری برای شماست.

بنابراین ضرورت دارد که حتما اصول اولیه سئو را فرا بگیرید تا با اهمال کاری های شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو مواجه نشوید و در نهایت تصمیم های نادرستی نگیرید.

شما می توانید از راهنمای وب مستر گوگل و موتور جستجوی بینگ خیلی از اصول را فرا بگیرید. این دو بهترین منابع برای یادگیری اصول سئو هستند.

از وبلاگ ها و وب سایت های مختلف هم اصول اولیه سئو را فرا بگیرید و نحوه کار وب سایت های مختلف را نیز رصد کنید تا به یک راه حل جامع و کامل دست یابید.

در همین زمینه می توانید در سمینارها و جلسات آموزشی سئو شرکت کنید تا و بعد از یادگیری سئو، وب سایت خود را طراحی و تکمیل کنید و سئوی آن را بهینه کنید.

  • وبلاگ نویسی

وبلاگی را راه اندازی کرده و هر روز حداقل یک مطلب باکیفیت در آن درج کنید. وبلاگ شما باید زنده باشد و هر روز یک مطلب را در آن آپلود کنید.

شاید برای نوشتن یک مطلب در ابتدا به مشکلاتی دچار شوید ولی به تدریج به آسانی می توانید یک مطلب ۳۵۰ تا ۵۰۰ کلمه را بنویسید.

به تدریج نحوه ارائه مطلب را یاد خواهید گرفت و اگر در ابتدا به سختی می توانید مطلب بنویسید می توانید مقالات را برون سپاری کنید تا با کیفیت بهتری نگارش شود.اگر وبلاگی را راه اندازی کرده اید و مطالب آن را بروز رسانی نمی کنید متضرر خواهید شد.

البته به مرور زمان و به تدریج مهارت های نویسندگی شما بهتر خواهد شد و کاربران وفاداری را خواهید یافت که مطالب شما را دنبال می کنند. در هر حال به دنبال نتایج زودبازده نباشید.

به تدریج موتورهای جستجو وبلاگ شما را شناسایی کرده و آن را در صفحه نتایج خود نشان خواهند داد. با درج مقاله براساس چگالی کلمات کلیدی می توانید اعتبار تجاری و کاری خود را ایجاد کرده و افزایش دهید.

  • حضور مستمر و مداوم در شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی جزء لاینفک اینترنت شده است. شما باید در شبکه های اجتماع سرمایه گذاری کرده و کارهای زیادی انجام دهید تا بتوانید کاربران زیادی را جذب کنید. در ابتدا باید شبکه های اجتماعی مناسب کسب و کار خود را شناسایی کرده و بازاریابی کنید.

در ابتدا بهتر است که پروفایل کاربری خود را تکمیل کرده لینک وب سایت خود را در پروفایل منعکس کنید. باید متناسب با سلایق افراد و کاربران مختلف محتواسازی کنید. شما با شناسایی سلایق و علایق کاربران خود محتواسازی کرده و موفقیت های بیشتری را بدست بیاورید.

  • تمرکز بر سئوی on-site

شما باید در اولین سال راه اندازی خود بیشتر روی این قسمت کار کنید و زیاد به لینک سازی اهمیت ندهید. حتما به نقشه وب سایت و طراحی آن اهمیت بدهید تا سئوی وب سایت شما در بهترین وضعیت ممکن قرار داشته باشد. باید مطالب وبلاگ خود در تقویم های زمانی پیش بینی شده بروز رسانی کنید.

شما به تدریج می توانید با لینک سازی کاربران بیشتری را جذب کنید. شما با افزایش سرعت landing page می توانید کاربران خود را افزایش دهید. هرچقدر وب سایت شما جذاب و غنی باشد به همان اندازه کاربران بیشتری را جذب خواهید کرد. بهتر است که سئوی وب سایت خود هر چند وقت یک بار اندازه گیری کنید.

باید بتوانید کاربران بیشتری را جذب کنید و آن را به انجام کارهایی در وب سایت ترغیب کنید. در غیر این صورت محتواگذاری شما اهمیتی ندارد.

  • ایجاد تقویم مقالات

یک محتوای غنی و مناسب باعث ارتقای رتبه شما خواهد شد. اگر شما محتوای غنی و مناسبی را در وبلاگ خود بارگذاری نکنید کاربران دیگر دلیلی برای بازدید از وب سایت شما نخواهند داشت. شما باید وب سایت رقبای خود را بررسی کرده و محتوای غنی و مناسبی را براساس سلایق و علایق کاربران تولید کنید.

حتما با مدیران وب و وب مسترهای مختلف در ارتباط باشید و از آن ها درخواست کنید که لینک مطالب شما را در وب سایت خود منعکس کنند. با وب سایت محبوب و پرطرفداری کار کنید تا تعداد کاربران وبسایت شما بیشتر شود. حتما برای محتواگذاری، تقویمی را ایجاد کرده و برهمان اساس اقدام کنید و بدین ترتیب موفقیت های بیشتری را در آینده کسب خواهید کرد.

۰

وبسایتوردپرس

SEOبهینه سازیوب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *