دیجیتال مارکتنیگ چیست


دیجیتال مارکتنیگ یکی از موضوعات مهم دنیای فناوری می باشد که رابطه نزدیکی میان خریداران یک مصول و ارائه دهنده آن دارد. اما شاید برای شما هم تا به امروز پیش امده باشد که این عبارت چه معنی و مفهومی داشته و کدام یک از بخش های موجود در فناوری را زیر پوشش خود قرار می دهد. شما نیز مانند بسیاری از افراد دیگر احتمالا تعریف مشخصی از این عبارت نخواهید داشت و اگرهم کسی از شما در این باره سوالی بپرسد، سعی خواهید کرد با کنار هم چیدن جمله هایی گنگ و مبهم، آن مفهومی را که در ذهنتان موجود است را منتقل کنید. اول از همه باید بگویم که دیجیتال مارکتینگ خیلی پر استفاده و ساده تر از آن چیزی است که فکرش را هم می کنید و قاعدتا اگر کاربر اینترنت باشید، در طول ماه یا هر دوره زمانی دلخواه از ان استفاده کرده اید و خواهید کرد.

با ارائه یک مثال ساده به شما می گویم که افراد حتی بدون اینکه با این موضوع آشناییت داشته باشند، در حال استفاده کردن از خدمات آن هستند. چند روز پیش یکی از دوستان ما یک کفش خریداری کرده بود که دست بر قضا دارای کیفیت و پاخوری بالایی نیز بود. پس از تعریف های فراوان اطرافیان از این خرید، برایمان این سوال پیش آمد که آقای فلانی در صورتی که در طول روز از سال ۹ صبح تا ۹ شب در حال کارکردن است، چگونه فرصت پیدا کرده تا در این ترافیک وحشتناک به یک کفش فروش مراجعه کند و به طور اتفاقی یا از پیش تصمیم گرفته شده، محصولی به این خوبی را خریداری کند. بالاخره در آخر تصمیم گرفتم که از ایشان بپرسم که کی وقت کرده است، خریدی به این خوبی انجام دهد! وقتی سوالم را مطرح کردن با پاسخی روبرو شدم که اصلا فکرش را هم نمی کردم، آقای فلانی در جوابم سوالم خیلی راحت گفت کم از “دیجی استایل” سفارش دادم.

این اتفاق یکی از ساده ترین استفاده های افراد از دیجیتال مارکتینگ است. به صورت کلی باید عرض کنم که در سال های اخیر به دلیل توسعه اینترنت های خانگی و همراه در میان کاربران، رفتار خرید آن ها نیز دچار تغییراتی شده است. این یعنی شما با داشتن یک راه ارتباطی به اینترنت و دستگاه هایی که توانایی استفاده از آن را داشته باشید، به راحتی می توانید که کارهایی از قبیل خرید لباس، غذا، عملیات بانکی و ده ها مورد مهم دیگر را هر لحظه و در هر جایی انجام دهید. این یعنی دایره بالای تاثیر گذاری دیجیتال مارکتنیگ در زندگی روزمره کاربران. اما شاید تعداد بالایی از استفاده کنندگان از این سرویس ها اطلاعی از دیجیتال مارکتنینگ نیز نداشته باشند.

خب، با توجه به این موضوع و تاثیر بالای دیجیتال مارکتنینگ، باید به شما بگویم که اگر امروزه کسب و کاری تصمیم به شروع فعالیت در هر ابعادی را داشته باشد، ولی اطلاعات خوبی را درباره دیجیتال مارکتنیگ برای خود جمع آوری نکرده و استفاده نکند، عدم موفقیت نزدیک ترین هدفی است که منتظر آن خواهد بود. چرا که امروزه افراد به دنبال دسترسی سریع به محصولات و خدمات شرکت ها و افراد بوده اند و علاقه مند هستند که با کمترین هزینه بتوانند که خرید کرده و یا به صورت کلی با آن ها آشنا شوند. به دنبال وجود چنین نیاز مهمی، بر آن شدیم که راهنمای جامع و کاملی را برای شما تولید کنیم تا بدون هیچگونه سردرگمی و به زبانی ساده در جریان دیجیتال مارکتنینگ قرار بگیرید.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

هر کاری که شما در اینترنت و فضای مجازی برای تبلیغ، فروش، نظرسنجی یا معرفی محصولات یا خدماتتان انجام بدهید، درگیر بازاریابی دیجیتال شده‌ اید. در اکثر موارد کسب و کارهایی که وارد بازاریابی اینترنتی می شوند باید مخاطبین هدف خود را مشخص کرده و بیشترین تمرکز خود را بر روی آن ها انجام دهند. به صورت خیلی ساده تر یعنی اینکه شما در ابتدای خود باید بدانید که کدام قشر از جامعه را تصمیم دارید که هدف فعالیت خود قرار دهید تا بتوانید با آیتم های مخصوص آن ها، محصولات و خدمات خود را به آن ها معرفی کنید.

در کنار این موضوع باید به این نکته دقت داشته باشید که خریدهای امروزی، ورای خریدهای دهه های پیش است. چرا که در سال های قبل برای خرید یک محصول مشخص، شاید نهایت ۲ تا ۳ شرکت مختلف وجود داشت که آن را محصول را تولید و ارائه می داد، اما شما امروز در هر زمینه ای که بخواهید می توانید گزینه های زیادی از شرکت های مختلف را مشاهده کنید. این یعنی کاربران قبل از هر تصمیمی حتما اطلاعات زیادی را درمورد هدف خود جمع آوری می کنند. اتفاقات رخ داده در هنگام تحقیق نیز بسیار در تصمیم نهایی افراد تاثیر دارد. معمولا در این مرحله کاربران به خدمات پس از فروش شرکت ها بسیار دقت می کنند، یا هنگام مراجعه کردن به وب سایت کمپانی، حسی که از آن می گیرند را در تصمیم خود دخیل می کنند. دقیقا همینجاست که دیجیتال مارکتینگ پررنگ می ‌شود. ابزارها و تکنیک‌ هایی که دیجیتال مارکتینگ پیشنهاد می‌ دهد این توانایی را به شما می‌ دهد که با استفاده از پلتفرم‌ های مختلف مثل شبکه‌های اجتماعی، ایمیل، تبلیغات در گوگل و غیره هم تبلیغات کنید و هم اطلاعات زیادی به مشتریان بدهید تا به شما اعتماد کنند.

خب حال که متوجه شدید دیجیتال مارکتنیگ به صورت کلی چه چیزی بوده و به چه دردی می خورد، بهتر سراغ آن بریم که روش ها و پلتفرم های موجود برای استفاده کردن از آن در کسب و کارها چه چیزهایی بوده و ما براساس نوع فعالیت و خدمات ارائه شوندگی ما، بهتر است که از کدام یک استفاده کنید. البته جدای از این ها حتما توجه داشته باشید که در حقیقت بازاریابی دیجیتال از چند عنصر مختلف تشکیل شده است. پس شما اگر این عناصر را بشناسید، در حقیقت دیجیتال مارکتینگ را یاد گرفته ‌اید.

وبسایت مارکتینگ

وب سایت، یکی از عناصر مهم این قضیه بوده و از سال ها دور و درازی دارای استفاده های مثبتی است. این بستر باتوجه به نوع ارائه خدمات خود یکی از مهم ترین عناصر دیجیتال مارکتنینگ می باشد. به همین دلیل با اطمینان می توان گفت که داشتن یک وب سایت زیبا، جذاب و بهینه شده از مهم ترین قدم های کسب موفقیت کسب و کارها است. وب سایت، در واقع یکی از مهم ترین فروشنده ها و بازاریابان شما بوده و برای همین دلیل شما باید رسیدگی فراوانی به آن داشته باشید تا همیشه با داشتن یک ظاهر زیبا و با یک سرعت عمل بالا تمامی سوال های کاربران را پاسخ دهد. باید به صورت جدی به شما بگویم که اگر شما یک کمپانی بزرگ هم تاسیس کرده و از بهترین مواد اولیه، کارکنان متخصص و غیره استفاده کرده و محصولی عالی را نیز ارائه دهید، در صورتی که وب سایت مناسبی نداشته باشید، نمی توانید به آن اعداد و ارقام مناسب فروش دست پیدا کنید. یکی از راحت ‌ترین روش‌ های بهینه سازی وبسایت برای جذب مشتری این است که ظاهر و چیدمان سایتتان را تا جایی که می ‌توانید ساده، جذاب و مفید کنید. همیشه این قانون طلایی را همراه خود داشته باشید که زیبایی در سادگی است.

شاید برای شما جالب باشد که بگویم بنابر تحقیق و بررسی های انجام شده از سمت شرکت ادوبی، اگر وبسایت شما جذاب و خوشگل نباشد، ۳۸ درصد کاربران از آن خارج می ‌شوند، حتی اگر محتوای وبسایتتان مفید باشد. البته این ها را نگفتیم که شما در هنگام پیاده سازی یک سایت تنها به زیبایی آن توجه کنید، این نکته شرط لازم کار بوده نه شرط کافی. چرا که زیبایی سایت می تواند کاربران را جذب کند، ولی خدمات ارائه شده آن است که می تواند کاربران را نگه دارد. به این ترتیب شما در کنار جذابیت باید، تجربه کاربری خوبی را نیز ارائه کنید، این موضوع به آن معنا است که شما باید وب سایتی داشته باشید که علاوه بر زیبایی لازم، به بهترین شکل نیز مطالب را ارائه کند. یعنی تمامی المان ها در جای خود بوده و کاربران بتوانند که حتی در اولین بازدید از آن نیز بتوانند به تمامی نکات موجود در آن دسترسی داشته باشند.

خب، شما پس از طراحی و توسعه یک وب سایت مناسب که می تواند همه خدمات ارائه شده توسط شما را به بهترین شکل ارائه کرده و نیازهای کاربران را نیز رفع کند، باید به این نکته نیز توجه داشته باشید. امروزه کاربران دیگر از یک کامپیوتر شخصی برای چک کردن سایت ها استفاده نمی کنند. یعنی با توجه به پیشرفت بالای تکنولوژی امروزه کاربران می توانند که با استفاده از گوشی های هوشمند، تبلت ها، لپتاپ ها، تلویزیون های هوشمند و غیره نیز وب سایت شما را بارگزاری کنند. این یعنی شما باید یک وب سایتی داشته باشید که بتواند در تمامی این پلتفرم ها و با اندازه های مختلف از صفحه نمایش لود شود، به صورتی که دقیقا برای دستگاه مورد استفاده کاربر، بهینه شده و به اصطلاح ریسپانسیو یا وانکش گرا باشد.

بهینه سازی موتور جستجو (سئو)

تعداد زیادی از وب سایت ها نیستند که دارای کاربر بازدیدکننده مستقیم هستند. یعنی درصد زیادی از کاربران برای بازدید از سایت ها به موتورهای جستجو مراجعه می کنند. حال پس از واردکردن کلمه مورد نظر کاربر، نتایجی که به آن نمایش داده می شود بسیار با اهمیت است، چرا که در حالت های بسیار پایینی کاربران از صفحه اول موتور جستجو به صفحه های بعدی مراجعه می کند. به همین دلیل شما باید توجه ویژه ای به موضوع سئو وبسایت خود کرده و آن را براساس متدهای روز گوگل بروزرسانی کنید تا بتوانید که در صفحه اول آن ظاهر شوید. براساس یکی از تحقیق های انجام شده، به جز وب سایت هایی که دارای یوزرهای فعال و همیشگی هستند، حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد از وب سایت های ایرانی از طریق موتورهای جستجو و به ویژه گوگل منتقل می شود.

بازاریابی محتوا:

همانطور که در ابتدای این مقاله نیز به شما گفتیم، کاربران امروزه به دنیال کسب اطلاعات هستند، پس شما باید بتوانید که با استفاده از راه های مختلف مطالب موردنیاز آن ها را وارد وب سایت کرده و به شیوه های نوین به آن ها ارائه کنید. اینجاست که باید از بازاریابی محتوا (content marketing) استفاده کنید. راه‌ های زیادی هم برای این کار وجود دارد ولی آسان‌ ترین و در عین موثرترین راه آن، ایجاد یک وبلاگ است. در این راه باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید، اول از همه وبلاگ شما باید دارای اطلاعات صحیح و حتی تبلیغ محور باشد. در این مرحله توصیه می شود که بیشتر بر روی جنبه تبلیغی تمرکز کنید، چرا که مشتریان به سادگی به اطلاعات ارائه شده اعتماد نخواهند کرد، اما اگر از روش های تبلیغی برای ارائه اطلاعات استفاده کنید، بسیار تاثیرگذار خواهد بود. در مرحله دوم شما باید سعی کنید که کاربران خود را پرورش داده و تشنه مطالب سایت کنید. این موضوع از ان جهت دهد مهم است که با تبدیل شدن کاربران عبوری به مخاطبان ثابت، شما می توانید که مشتری های بیشتری را جذب کرده و آن ها را به سمت خدمات قابل ارائه خود سوق دهید. بخش سوم و آخر در مورد وجود قسمت مخصوص ارائه نظرات است. یعنی شما در انتهای هر مطلب از وبلاگ ایجاد شده، باید به کاربران این امکان را بدهید که نظرات خود را در مورد مقاله مطالعه شده خود بیان کنند. به این ترتیب اگر مطالب شما خوب باشند، کاربران متوجه این قضیه خواهند شد و این قدرت و برتری شما در بخش نظرات بازتاب پیدا خواهد کرد. همچنین این مسئله برای کاربران جدید شما هم قابل مشاهده است. یعنی بدون اینکه کاری بکنید کاربران جدید تا حد زیادی به شما اعتماد خواهند کرد.

اگر این مراحل را به خوبی انجام داده و بتوانید به میزان جالبی از کاربران دسترسی پیدا کنید، حال می توان که سطح محتوای خودتان را بالا برده و درآمدی هم از آن داشته باشید. یکی از روش های محبوب در این بخش تولید کتاب های الکترونیگی و پادکست های صوتی است که می تواند به صورت رایگان و پولی به افراد ارائه شود. به این نکته هم باید توجه کنید همین محصولات تولیدی محتوایی شما نیز به نوعی تبلیغات شما را به صورت چرخشی انجام خواهند داد. یکی از مزایای بازاریابی محتوا این است که دست شما را باز می‌.گذارد. یعنی شما می توانید با مراجعه روزانه به بخش کلمات کلیدی جستجو شده در گوگل، به راحتی ببینید که این روزها مردم به دنبال چیزی در اینترنت می گردند. سپس با دانستن این موضوع، مطالب روزانه خود را در حول آن تولید کنید، به این ترتیب می توانید که خیلی سریع در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شده و کاربران سردرگم را نیز جذب کنید.

بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی:

شبکه های اجتماعی خوب یا بد امروزه یکی از مهم ترین بخش های زندگی بشر را شامل شده است. قاعدتا اگر شما به دور و اطراف خودتان نگاه کنید، تعداد کمی را پیدا خواهید کرد که با داشتن گوشی هوشمند، هیچ یک از اپلیکیشن های تلگرام، واتسپ، اینستاگرام، توییتر، فیسبوک و غیره را نصب نکرده باشند. میزان استفاده افراد از این سرویس ها به اندازه ای بالا بوده است که شرکت های مختلف خدمات خود را از طریق اپلیکیشن، وب سایت و غیره ارائه می کنند تا کاربران بتوانند که هر لحظه به شبکه های اجتماعی دسترسی داشته باشند. به هر حال استفاده کردن از این بخش نیز نیازمند تکنیک های مخصوصی است، شما باید بدانید که فضای حاکم بر تلگرام متفاوت تر از ایستاگرام بوده و سرویس های دیگر نیز وضعیت مشابهی دارند. به صورت کلی می توان گفت که خیلی‌ها از شبکه‌های اجتماعی استفاده می ‌کنند و این شانس خوبی برای شما است. ولی از طرف دیگر تهدید بزرگی هم است چون اگر وارد این بازار نشوید و یا نتوانید به طرز صحیحی در آن فعالیت داشته باشید، به همان اندازه که می‌ تواند به برند شما کمک کند به همان اندازه هم می ‌تواند به شما ضرر برساند!

تبلیغات در گوگل (Google AdWords):

ترافیک وبسایت مهم ترین آمار موجود برای سنجش ارزش و کاربری سایت شماست. بعنی شما باید بدانید که در یک دوره مشخص مثلا یک ماه چند نفر بازدیدکننده داشته اید، این بازدیدکنندگان چندبار به سایت شما سر زده اند و در این این بازدیدها چه تایمی را در سایت شما گذرانده اند. پس از این کار می توانید که با انجام تغییراتی این اعداد را افزایش دهید. سئو، اگرچه بهترین راه موجود برای بالا آمدن در گوگل و رسیدن به رتبه های برتر است، اما باید توجه داشته باشید که این کار بسیار زمان بر بوده و اثرات طولانی مدت دارد. ولی یک راه کوتاه تری هم وجود دارد که بتوانید هم بازدیدکننده بالایی بدست اورید، هم بتوانید که در سریع ترین زمان به صفحه گوگل برسید. قاعدتا تمامی راه های میان بر هزینه های مخصوص خود را داشته و در اینجا نیز امکانی فراهم شده است که مدیران وبسایت ها بتوانند با پرداخت مبلغی از تبلیغات گوگل استفاده کرده و برای وبسایت خود بازدیدکننده های زیادی را جذب کنند.

ایمیل مارکتینگ (Email Marketing):

ایمیل مارکتنیگ اگرچه این روزها خیلی کم رنگ شده است، ولی همچنان دارای نفوذ خوبی در میان کاربران است. البته شما قبل از شروع فعالیت در این بخش باید به این نکته توجه داشته باشید که به دلیل حساس بودن آن کمی باید بااحتیاط عمل کنید. چرا که با کمی اشتباه در این بخش متوجه خواهید شد که ایمیل هایتان به جای اینکه به اینباکس کاربران برسد، سر از اسپم در آورده است. اگر محتوای ایمیل و حتی زمان و تعداد ارسال آن را به درستی و با شناخت کافی از کاربرانتان انجام ندهید، ایمیل شما هم با بقیه ایمیل ‌های اسپم فرقی نخواهد داشت و کاربران برای آن ارزشی قائل نخواهند شد. برای اینکه تجربه خوبی از ایمیال مارکتینگ بدست آورید، لازم است که به نکات بیان شده در ادامه مطلب توجه لازم را داشته باشید. شما در ابتدای کار باید از یک سرویس قدرتمند خبرنامه ایمیلی استفاده کنید تا با در اخیتار داشتن گزینه های مختلف بتوانید که مدیریت لازم را بر روی کاربران اعمال کنید.

در قدم اول حتما پس از اینکه یک کاربر در خبرنامه سایت شما عضو شد، برای او یک ایمیل خوش آمد گویی ارسال کرده و به صورت خلاصه وار به او توضیح بدهید که در وبسایت شما باید انتظار چه نوع مطالبی را داشته باشد.

نکته دوم، اگر در وبسایت خودتان برنامه های ویژه برای فروش های مناسبی تدارک دیده اید، حتما با ارسال ایمیلی که دارای اطلاعات کافی است، کاربران خود را باخبر کرده و آن ها را به بازدید از سایت دعوت کنید.

نکته سوم، اگر شما دارای محتوایی برای خریداری یا دانلود کردن وجود داشت، پس از اتمام پروسه خرید یا دانلود حتما یک ایمیل تشکر برای کاربر ارسال کرده و محصولات مشابه موجود در سایت را نیز پیشنهاد کند.

سخن آخر:

پس از رسیدن به این قسمت از این مقاله می توان به شما گفت که هم اکنون شما اطلاعات کاملی را درباره دیجیتال مارکتنیگ کسب کرده اید. البته که هر یک از بخش های معرفی شده در این بخش خود دارای دنیای تخصصی بوده و اگر می خواهید از هر یک از بخش ها استفاده کنید، پیشنهاد می شود که وارد بخش های عمیق تر آن نیز شوید. اما باید بدانید که پس از شناخت حوزه های مختلف دیجیتال مارکتنیگ شما باید به دنبال آن باشید که با ترکیب مناسب این بخش ها به فرمولی اختصاصی دست پیدا کنید.  به صورت کلی پیشنهاد می شود که حتما برای بخش مارکتینگ خودتان استراتژی های مختلف را تبیین کرده و از افراد مخصوص و آشنا به این حوزه استفاده کنید، تا بتوانید که نتیجه های بسیار مناسبی را نیز دریافت کنید.

۰

تجارت الکترونیکوبسایت

بازاریابی دیجیتالدیجیتال مارکتنیگوب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *