رسانه های اجتماعی در خدمت سئو


رسانه های اجتماعی برای گوگل عامل مهمی محسوب نمی شود ولی شما با شبکه های اجتماعی می توانید سئوی خود را به نحو احسن مدیریت کنید. امروزه شبکه های اجتماعی تاثیر به سزایی دارند و همگی ما به تاثیر مثبت این شبکه ها واقف هستیم. بسیاری از شرکت ها به کمک شبکه های اجتماعی می توانند برند خود را ساخته و با کاربران ارتباط مستقیمی داشته باشند. بسیاری از سئوکاران با شبکه های اجتماعی می توانند سئو وب سایت را به نحو موثری مدیریت کنند.

دو روش تاثیرگذار شبکه های اجتماعی بر بهبود سئو

  1. ساخت برند براساس سئو در شبکه های اجتماعی

معروفیت برند در بهینه شدن رتبه وب سایت تاثیز به سزایی ندارد، ولی در بهبود سئو تاثیر به سزایی دارند. هر چقدر در شبکه های اجتماعی حضور فعالی داشته باشید به همان اندازه سئوی وب سایت شما بهینه خواهد شد.

  • حضور بیشتر و فعالانه در شبکه های اجتماعی

اکثر کاربران دوست دارند که از پیج های اشخاص معروف و مشهور بازدید کنند،حضور پر رنگ در شبکه های اجتماعی باعث خواهد شد تا لینک های کاربران خود را بدست بیاورید.

حضور پر رنگ در شبکه های اجتماعی باعث خواهد شد تا کاربران بیشتری وب سایت شما را شناسایی کرده و در نتیجه سئوی وب سایت شما بیشتر خواهد شد.

  • بهبود خدمات رسانی به مشتریان در شبکه های اجتماعی

خرید اینترنتی و پرسش و پاسخ باعث افزایش رضایت کاربران شده و در نهایت باعث بهینه شدن رتبه وب سایت خواهد شد.

بسیاری از شرکت ها با این روش فالوورهای خود را افزایش می دهند و این نوع بک لینک ها در بهینه شدن رتبه وب سایت نقش بسزایی دارد. امرزه تور آنلاین داخل هتل ها و سایر اماکن تفریحی موجب می شود که بسیاری از مسافران قبل از سفر؛ هتل و اتاق خود را بازدید کرده و آن را رزرو کنند. درج تصاویر ۳۶۰ درجه از همه زوایای هتل یا  هر مکان گردشگری باعث جذب مسافر خواهد شد.

شبکه اجتماعی توئیتر برای پرسش و پاسخ بهترین شبکه اجتماعی است.

  1. توسعه روابط با شبکه های اجتماعی

توسعه روابط در شبکه های اجتماعی باعث خواهد شد تا بسیاری از کاربران وب سایت شما را ملاحظه کرده و رتبه وب سایت بهینه شود. باید محتواهای جذاب را در وب سایت آپلود کنید تا میزان بازدید از وب سایت خود را بالا ببرید.

در ابتدا پروفایل خود را ایجاد کرده و بعد از آن روابط خودتان را در شبک های اجتماعی توسعه دهید. روابط خود را با افراد هم صنف توسعه و گسترش دهید. زیر پست های آن کامنت بنوسید و پست آن ها را لایک کرده و ری توئیت کنید. اطلاعات مفید خودتان را با آن ها به اشتراک بگذارید. اطلاعات مفید را با هم صنف های خود با هم صنف های خود مبادله کرده و ایمیل های کاری را به دوستانی که در شبکه های اجتماعی پیدا کرده اید ارسال کنید.

به طور یقین در روزهای اول ارتباط گرفتن با دیگران دشوار خواهد بود ولی به مرور زمان به راحتی می توانید با دیگران تعامل کرده و روابط خود را توسعه داده و در نهایت حضور پر رنگی داشته باشید.

  • تولید محتوا، نقطه اشتراک شما و دیگران

با سئوکاران و نویسندگان ارتباط داشته باشید. راجع به هر موضوعی که سفارش آن را قبول می کنید تحقیق کرده و با فعالان آن حوزه ارتباط داشته باشید.

همکاری مستمر و مداوم با مجموعه های تولید محتوا باعث خواهد شد تا کارهای خود را سریع تر و بهتر به پیش ببرید. فالو کردن مجموعه های کاری باعث خواهد شد تا کار شما بهینه شده و ارتباط با مجموعه های کاری در درازمدت به نفع شما خواهد بود.

باید در شبکه های اجتماعی حضور چشمگیر و مستمری داشته باشید و در درازمدت نتیجه فعالیت های خود را در شبکه  های اجتماعی شاهد خواهید بود.

محبوب ترین شبکه های اجتماعی

  1. فیس بوک
  2. اینستاگرام
  3. توییتر
  4. لینکدین

استفاده از شبکه های اجتماعی جهت بهبود سئو

شما باید در وب سایت یا وبلاگ خود براساس اصولی، محتوا را درج کرده  و لینک محتوا را در شبکه اجتماعی منتشر کنید. باید محتوا را به گونه ای نگارش کنید که کاربران با علاقه آن را مطالعه کنند، حتی شما می توانید موضوعات عمومی را به نحوی نگارش کنید که جذابیت داشته باشد و بدین ترتیب آمار بازدید وب سایت شما بالا خواهد رفت. حتما لینک محتوا را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

۰

وبسایتوردپرس

بهینه سازیرسانه های اجتماعیسئو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *