سئو در یک نگاه


سئو هرگز به معنی دور زدن موتور جستجو و انجام کارهای غیر اخلاقی و غیر اصولی نیست. شما با انجام یک سری کارهای رتبه وب سایت خود را بهینه کرده و به صفحات اول گوگل منتقل می شوید. سئو در واقع یک روش استراتژیک است که مدیران وب سایت انجام می دهند تا به رتبه های بالاتری دست یابند و مشتریان و کاربران براساس جستجوهای خود وارد وب سایت شده و از محصولات و خدمات وب سایت استفاده کنند.

سئو کاری زمان بر بوده و فرایند ساده ای نیست و باید برای رسیدن به رتبه های بالای وب سایت، دانش و آگاهی را بدست آورده و با انجام یکسری اصول به رتبه های بالای گوگل دست پیدا کنید. گوگل بیش از ۲۰۰ الگوریتم را دربر می گیرد و مهندسین سئو براساس این اصول به پیش می روند.

تاریخچه سئو

اولین موتورهای جستجو در سال ۱۹۹۰ کار خود را شروع کردند. محبوب ترین موتورهای جستجو Yahoo, Bing, Infoseek بودند. در اوایل موتورهای جستجو مانندصفحات زرد وب سایت ها را رتبه بندی می کردند. اولین صفحات به صورت AAA رتبه بندی می شدند.

به تدریج موتورهای جستجوهای دیگری ظاهر شدند، و الگوریتم های جدیدی برای رتبه بندی ظاهر شدند و مهندسین سئو با روش های غیراخلاقی و نادرستی، سعی می کردند که به رتبه های بالای گوگل دست یابند. به تدریج کلمات کلیدی مورد توجه قرار گرفت. مدیران وب سایت ها به این روش ها توجه کردند.

در یک مقاله نیویورک تایمز به روش های غیراخلاقی برخی مدیران اشاره شده بود. در این گزارش به روش پنهان سازی کلمات کلیدی در پشت گرافیک وب سایت اشاره شده بود.

امروزه استفاده از کلمات کلیدی در رتبه بندی وب سایت نقش بسیار مهمی دارد. امروزه الگوریتم های رتبه بندی وب سایت ها پیچیده تر شده و مهندسین سئو و سئوکاران باید روش های جدیدی را یاد بگیرند.

اهداف سئو

مهم ترین هدف سئو، کسب رتبه بالا در صفحات نتایج گوگل و ارتباط مستمر با کاربران است. امروز مشخص شده که سئو در مقایسه با تبلیغات اینترنتی موثر بوده و موتور جستجو هم وب سایت شما را نمایش داده و هم این که کاربران با جستجو وارد وب سایت شما شده و از کالاها و خدمات استفاده می کنند. شما باید در درازمدت و با آگاهی و دانش کامل به رتبه های بالای گوگل دست پیدا کنید. سرمایه گذاری در زمان باعث بهبود رتبه وب سایت شما خواهد شد.

متناسب با کلمات کلیدی به تدریج به صفحات اول و رتبه های بالاتر دست خواهید یافت. شاید در همان ابتدای امر در صفحات نتایج مشاهده نشوید ولی به تدریج در صفحات نتایج قرار خواهید گرفت. همه وب سایت ها تلاش می کنند که جزء ۳ نتیجه جستجوی کاربران باشند که ۴/۵۸ درصد کلیک ها را روی سه نتیجه اول گوگل است.

براساس مطالعاتی مشخص شده که کاربران روی لینک های طبیعی کلیک می کنند و ۳/۷۲ درصد کاربران بدین صورت عمل می کنند و فقط ۳/۲۷ درصد بر لینک های اعتباری کلیک می کنند. بنابراین شرکت ها به اهمیت سئو پی برده و برای آن زمان و هزینه صرف می کنند.

اهداف سئو

  • تاثیر در میزان بازدید وب سایت
  • برندسازی
  • افزایش ترافیک وب سایت
  • رتبه بهتر در صفحات جستجو
  • افزایش فروش محصولات و کالاها
  • بهترین ابزار تبلیغاتی

سئوی درون صفحه

 به همه محتویات درون صفحه شامل متن، تصویر، ویدیو، گفته می شود که می توانید آن ها را کنترل و ادیت کرده و بارگذاری کنید. هر گونه تغییر در محتوای درون صفحه باعث تغییرات عمده در نتایج جستجوی کاربران خواهد شد.

سئوی برون صفحه

به همه تلاش ها و کارهایی که در از خارج از وب سایت انجام می شود گفته می شود. شامل تبادل لینک با وب سایت های معتبر، تبلیغات و درج لینک در شبکه های اجتماعی است که باعث عملکرد بهینه موتور جستجو می شود.

سئوی کلاه سفید

سئوی کلاه سفید مجموعه کارها و تلاش های مثبت و درست براساس اصول و الگوریتم های گوگل است که در درازمدت باعث بهینه شدن رتبه وب سایت می شود. شما در این  روش از اصول اخلاقی استفاده می کنید و سئوی اخلاقی نام دیگر این سئو است.

سئوی کلاه سیاه

در این روش با کارها و اقداماتی موتور جستجوی گوگل را فریب داده و رتبه بالای وب سایت را با روش های اخلاقی کسب می شود. این نوع سئو در کوتاه مدت موثر بوده و در درازمدت بعد از این که موتور جستجوی گوگل کارهای غیراخلاقی شما را شناسایی کرد، وب سایت شما را جریمه کرده و به رتبه های پایینی صفحات گوگل تنزل خواهید کرد.

۰

وبسایتوردپرس

SEOبهینه سازیسئووب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *