سئو یا بهینه سازی موتور جستجو


سئو به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو بوده و مجموعه کارها و اقداماتی است که باعث بهبود رتبه وب سایت می شود. متخصصصین و وب مسترها باید سئوی سایت را انجام دهند تا نتیجه مثبتی بدست بیاید

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) فرآیند افزایش کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت است. هر چقدر که یک وب سایتی بازدید بیشتری داشته باشد ترافیک آن بالا رفته و مشتریان بیشتری خواهد داشت. امروزه سئو بخش های مختلف سایت را در بر می گیرد. شامل سئوی متن، ویدیو، تصویر را در برمی گیرد. از دید بازاریابی اینترنتی، سئو به نحوه موتورهای جستجو و موارد جستجوی و کلمات کلیدی کاربران  و محبوب بودن . موتورهای جستجو را شامل می شود.

تاریخچه سئو

اولین موتورهای جستجو در سال ۱۹۹۰ کار خود را شروع کردند. محبوب ترین موتورهای جستجو Yahoo, Bing, Infoseek بودند. در اوایل موتورهای جستجو مانندصفحات زرد وب سایت ها را رتبه بندی می کردند.

اولین موتورهای جستجو درسال ۱۹۹۰ شروع به کار کردند. موتورهای جستجو صفحات وب سایت را خزش کرده و شناسایی می کردند. موتورهای جستجو با عواملی وب سایت ها را ایندکس می کردند. موتورهای جستجو کل صفحه را اسکن کرده و براساس عواملی که از پیش تعین شده بود رتبه بندی می کردند.

خزنده های وب یک سری ربات های گوگل هستند که کلیه صفحات وب سایت را اسکن کرده و براساس اطلاعات لازم بدست آمده آن را رتبه بندی می کنند. کراولرها بهترین عبارت برای ربات های گوگل هستند.

سئو در سال های ابتدایی خود پیچیدگی امروزی را نداشت طی سال های ابتدایی بین ۱۹۴۴ تا ۱۹۸۸ ، کل وب سایت های اینترنت، ۱۰۰۰ عدد هم نبودند، وب سایت ها طی روزهای ابتدایی کم بودند و در زمینه های متفاوتی کار می کردند و موتوهای جستجو نیز کار آن ها را تشخیص داده  و رتبه بندی می کردند. ولی تغییر  و تحولات از سال ۱۹۹۸ شروع شد و موتورهای جستجو با الگوریتم های وب سایت ها را رتبه بندی کرده و آن ها را در صفحه نتایج خود نشان می دادند.حتما از کلمات کلیدی متناسب با کسب وکار شما باشد تا مشتریان در سریع ترین زمان ممکن به وب سایت شما وارد شده و از خدمات و محصولات شما استفاده کنند.

سئو یک کار کوتاه مدت نبوده و در درازمدت می توانید نتایج آن را شاهد باشید پس هرگز به دنبال نتایج لحظه ای و کوتاه مدت نباشید بخاطر این که زودگذر بوده و شور و اشتیاق خود را از دست خواهید داد. از همان ابتدا ، وب سایت های قوی تر در صفحه اول نتایج و وب سایت های ضعیف تر در صفحات بعدی قرار می گرفتند و کاربران نیز در اکر اوقات به نتایج صفحات ابتدایی توجه می کردند.

استفاده درست از کلمات کلیدی، لینک سازی و آدرس اینترنتی سایت به بهینه شدن رتبه کمک خواهد کرد. امروزه این روند پیچیده تر شده و خرش و اسکن کردن صفحات وب سایت همچنان ادامه دارد . مدیران وبسایت صفحات را برای موتورهای جستجو تعریف کرده تا مشتریان با بازدید صفحه به مشتری وب سایت تبدیل شوند.

موتورهای جستجو با شمارش کلمات کلیدی آن ها رتبه بندی می کردند و به تدریج اصول سخت تری را برای سئو مدنظر گرفتند و وب مسترها و مهندسین سئو دیگر مانند گذشته نمی توانستند با دستکاری و دورزدن موتورهای جستجو به نتایج اول کاربران دست پیدا کنند.

گوگل براساس عوامل مختلفی وب سایت شما را رده بندی کرده و در صفحه نتایج نشان می دهد. مهم ترین هدف سئو، کسب و بدست آوری رتبه های بالاتر در صفحات گوگل متناسب با شغل، کسب و کار و حرفه شماست و باید حتما از کلمات کلیدی متناسب با کسب و کار شما باشد پنگوئن، پاندا، مرغ مگس خوار رنک برین که وظیفه خاصی دارند. به طور مثال یکی از الگوریتم ها لینک ها را بررسی می کند.

موتورهای جستجو با الگوها و الگوریتم هایی وب سایت شما را رتبه بندی می کنند. باید براساس موضوعات مرتبط با کسب و کار محتوا تولید کنید تا در صفحات ابتداییی گوگل ظاهر شوید. شما با استفاده از عوامل داخلی و خارجی ، به وب سایت خود اعتبار می بخشید. بنابراین با یک برنامه ریزی بلند مدت که در آن ها برنامه های میان مدت و کوتاه مدت هم لحاظ شده می توانید به نتایج خیلی خوبی دست پپدا کنید که شما را شگف زده خواهد کرد.

۰

وبسایتوردپرس

SEOبهینه سازیسئوسایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *