سئو چیست؟


سئو مخفف Search Engine Optimization  به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو است و از زمانی که موتورهای جستجو ایجاد شدند ، سئو نیز شکل گرفت. سئو هرگز به معنی دور زدن موتور جستجو و انجام کارهای غیر اخلاقی و غیر اصولی نیست. شما با انجام یک سری کارهای رتبه وب سایت خود را بهینه کرده و به صفحات اول گوگل منتقل می شوید و ترافیک و رتبه وب سایت شما بهینه خواهد شد.

چگالی کلمات کلیدی، تبادل لینک و بهینه سازی حجم تصاویر باعث بهینه شدن رتبه وب سایت خواهد شد و موتورهای جستجو وب سایت شما را شناسایی کرده و نه تنها باعث بهینه شدن رتبه وب سایت خواهد شد بلکه باعث کاربر پسند وب سایت و زیبا و جذاب پسند آن هم کمک خواهد کرد.

اهداف سئو

مهم ترین هدف سئو، کسب رتبه بالا در صفحات نتایج گوگل و ارتباط مستمر با کاربران است. امروز مشخص شده که سئو در مقایسه با تبلیغات اینترنتی موثر بوده و موتور جستجو هم وب سایت شما را نمایش داده و هم این که کاربران با جستجو وارد وب سایت شما شده و از کالاها و خدمات استفاده می کنند. شما باید در درازمدت و با آگاهی و دانش کامل به رتبه های بالای گوگل دست پیدا کنید. سرمایه گذاری در زمان باعث بهبود رتبه وب سایت شما خواهد شد.

متناسب با کلمات کلیدی به تدریج به صفحات اول و رتبه های بالاتر دست خواهید یافت. شاید در همان ابتدای امر در صفحات نتایج مشاهده نشوید ولی به تدریج در صفحات نتایج قرار خواهید گرفت. همه وب سایت ها تلاش می کنند که جزء ۳ نتیجه جستجوی کاربران باشند که ۴/۵۸ درصد کلیک ها را روی سه نتیجه اول گوگل است.

  • تاثیر در میزان بازدید وب سایت
  • افزایش فروش محصولات و کالاها
  • بهترین ابزار تبلیغاتی
  • افزایش ترافیک وب سایت
  • برندسازی
  • رتبه بهتر در صفحات جستجو

سئوی درون صفحه

 به همه محتویات درون صفحه شامل متن، تصویر، ویدیو، گفته می شود که می توانید آن ها را کنترل و ادیت کرده و بارگذاری کنید. هر گونه تغییر در محتوای درون صفحه باعث تغییرات عمده در نتایج جستجوی کاربران خواهد شد.

در صورتی که به طور منظم در ارتباط با کسب و کار خود محتوا تولید می کنید، موتورهای جستجو به وب سایت شما رتبه بالایی می دهند.

سئوی برون صفحه

همان ارتباط وسایت های مختلف با یکدیگر است. زمانی که سایر وب سایت ها، لینکی از محتوای شما در وب سایت خود منتشر می کنند تا نفری محتوای شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارد، رتبه وب سایت شما هم بالاتر خواهد بود.

به همه تلاش ها و کارهایی که در از خارج از وب سایت انجام می شود گفته می شود. شامل تبادل لینک با وب سایت های معتبر، تبلیغات و درج لینک در شبکه های اجتماعی است که باعث عملکرد بهینه موتور جستجو می شود.

سئوی کلاه سفید

سئوی کلاه سفید مجموعه کارها و تلاش های مثبت و درست براساس اصول و الگوریتم های گوگل است که در درازمدت باعث بهینه شدن رتبه وب سایت می شود. شما در این  روش از اصول اخلاقی استفاده می کنید و سئوی اخلاقی نام دیگر این سئو است.

سئوی کلاه سیاه

در این روش با کارها و اقداماتی موتور جستجوی گوگل را فریب داده و رتبه بالای وب سایت را با روش های اخلاقی کسب می شود. این نوع سئو در کوتاه مدت موثر بوده و در درازمدت بعد از این که موتور جستجوی گوگل کارهای غیراخلاقی شما را شناسایی کرد، وب سایت شما را جریمه کرده و به رتبه های پایینی صفحات گوگل تنزل خواهید کرد.

سئوی خاکستری

این نوع سئو ترکیبی از کلاه سیاه و سفید است. برخی از وب سایت ها با روش های نادرست و غیرقانونی در زمینه هایی مانند هاست، تور، طراحی وب سایت و … فعالیت می کنند و خرید بک لینک و لینک های غیرقانونی و تبادل لینک با وب سایت های غیر معتبر در همین راستا انجام می گیرد و البته توصیه می کنیم که هرگز از این روش استفاده نکنید.

دلیل نیاز یک سایت به سئو

موتورهای جستجو تنها عامل برای تبدیل کاربران به مشتری هستند. امروزه این موتورهای جستجو آدرس وب سایت ها و مطالب آن ها را برای کاربران مشخص می کنند و کاربران با جستجو در مورد مطالب مورد علاقه خود به وب سایت های مدیران دست می یابند. حال اگر شما در معرفی وب سایت به موتورهای جستجو ناتوان باشید کاربران و مشتریان خود را از دست خواهید داد.

دلیل عدم شناسایی سایت بدون سئو توسط موتورهای جستجو

با وجود ورود هوش مصنوعی به عرصه های مختلف ولی باید با انجام یک سری کارها، سایت خودمان را به موتورهای جستجو معرفی کنیم. در صورتی که سئوی شما بهینه باشد کاربران از میان هزاران وب سایت، وب سایت شما را شناسایی کرده و به وب سایت شما وارد خواهند شد و درست برعکس این قضیه، یک وب سایت فاقد سئو هرگز نمایش داده نمی شود.

بهینه شدن رتبه وب سایت، افزایش بازدید از مهم ترین نتایج سئو بهینه به شمار می رود. تنها شما با سئو می توانید در یک فضای رقابتی کار کرده و موفق شوید.

توانایی انجام سئو توسط افراد مختلف   

اگرچه سئو دنیای پیچیده و ناشناخته ای دارد ولی هرکسی می تواند اصول و مبانی سئو را فرا گرفته و  آن ها را عملی کند. شما با کمی آگاهی در مورد سئو می توانید کارهای مربوط به سئو سایت خودتان را انجام دهید. ساده ترین تا پیشرفته ترین کارها می توانند به بهینه شدن وب سایت شما کمک کند که نباید آن ها را نادیده بگیرید.

۰

وبسایتوردپرس

SEOبهینه سازیسئو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *