سامسونگ دانشکده جهانی نوآوری خود را افتتاح کرد

دانشکده جهانی

سامسونگ


شرکت کره‌ای سامسونگ در راستای تشویق جوانان به نقش آفرینی در فناوری‌های آینده توانست دانشکده جهانی نوآوری خود را افتتاح کند.

شرکت سامسونگ الکترونیکس اوایل ماه جاری و در قالب بخشی از برنامه «توانمندسازی جوانان» دانشکده نوآوری خود را در کشور روسیه افتتاح کرد. این دانشکده قرار است با پذیرش متقاضیان جوان از سراسر جهان، امکان تحصیل آنها در رشته‌های IT را فراهم کرده و به این ترتیب با بالا بردن مهارت‌های آکادمیک و حرفه‌ای، آنها را برای ورود به عصر انقلاب چهارم آماده کند.

آموزش نسل آینده در دانشکده جهانی نوآوری

شرکت سامسونگ در قالب برنامه‌های متعدد مانند آکادمی نوجوانان، آکادمی جوانان و موسسه فناوری سامسونگ، همواره در حوزه آموزش نسل جوان در سراسر جهان حضور فعالی داشته است. بطور مثال موسسه فناوری سامسونگ از سال ۲۰۱۳ تاکنون فعال بوده و بیش از ۱۱ هزار نفر از ۳۰ کشور را آموزش داده است.

پس از موفقیت در برنامه‌های قبلی، شرکت سامسونگ تصمیم گرفت تا موسسه فناوری خود را توسعه داده و به دانشکده نوآوری سامسونگ و بخشی از چشم انداز جدید خود در فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی تبدیل کند.

دانشکده جهانی نوآوری

دانشکده نوآوری سامسونگ به جوانان امکان می‌دهد تا با کسب تحصیلات و مهارت عملی در حوزه‌های فنی از طریق شرکت در کلاس‌های فیزیکی یا دوره‌های آنلاین که از سال ۲۰۲۰ فعال خواهد شد، بتوانند مدرک رسمی دریافت کرده و احتمال اشتغال خود در موقعیت‌های بهتر را افزایش دهند.

مهارت‌های آموزش داده شده در دانشکده نوآوری شامل موضوعاتی می‌شد که نقش کلیدی در انقلاب چهارم صنعتی دارند. مهارت‌هایی مانند هوش مصنوعی (AI)، اینترنت اشیا (IoT)، ابر داده، پلتفرم‌های ابری و پلتفرم‌های موبایلی در این دانشکده آموزش داده خواهد شد. البته برنامه‌های دیگری نیز برای تقویت مهارت و خلاقیت افراد در حوزه‌های ارتباطات و فعالیت‌های تیمی برای اشتغال در آینده، در این دانشکده تعریف شده است.

تجربه همکاری

دانشکده نوآوری سامسونگ برای کشورهای مختلف، برنامه‌های درسی خاصی تعریف خواهد کرد تا با همکاری نزدیک با دانشکده‌ها و سازمان‌های غیردولتی در هر کشور بتواند آموزش‌های خود را به شکلی موثر بر اساس نیازها و شرایط آن کشور ارائه کند.

سئوگی کانگ، مدیر برنامه دانشکده نوآوری سامسونگ می‌گوید:

دانشکده نوآوری به دنبال توانمندسازی جوانان برای حل مشکلات و مجهز کردن آنها به مهارت‌های لازم برای آینده و رسیدن به درکی عملی از فناوری است تا بتوانند آینده خود و رشد پایدار جهان را تضمین کنند.

دانشکده نوآوری سامسونگ کار خود را از ابتدای ماه اکتبر و در روسیه آغاز کرد، جایی که برنامه‌های قبلی سامسونگ مانند آکادمی فناوری اطلاعات و مدرسه فناوری اطلاعات نیز در همانجا و با استقبال گسترده شروع به کار کرده بودند. این برنامه جدید با استفاده از تجربه‌های موفق برنامه‌های قبلی کار خود را آغاز کرده و به تدریج به کشورهای ویتنام، اسپانیا، اندونزی، شیلی، تایلند و بقیه نقاط جهان گسترش خواهد یافت.

این دانشکده بخشی از چشم انداز جدید شرکت سامسونگ برای برنامه شهروندی جهانی، به نام «توانمندسازی مردم» است. این برنامه از ماه فوریه آغاز شده و نماد تعهد سامسونگ برای کمک به رسیدن نسل آینده به پتانسیلی کامل خود و آینده‌ای روشن‌تر است.

۰

علمی

دانشکده جهانیدانشکده نوآوری سامسونگهوش مصنوعی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *