سایپا راهی بازار آفریقای‌جنوبی خواهد شد

بازار آفریقای‌جنوبی

سایپا


شرکت مورِزای آفریقای‌جنوبی اعلام کرد قصد دارد با همکاری سایپا، محصولاتی مانند تیبا و ساینا و کوئیک را در این کشور مونتاژ و عرضه کند.

تادندا مونگوفا، مدیر اجرایی مورِزا، اعلام کرد با بررسی قیمت تمام‌شده‌ی خودروهای نو و خودروهای فرسوده و وارداتی ارزان در کشورهای آفریقایی به این نتیجه رسیدیم که برخی از مجموعه خودروهای ارزان شرکت ایرانی سایپا از نسل کیا ریو را متناسب با ذائقه و قدرت خرید برخی شهروندان در ۱۴ کشور جامعه‌ی اقتصادی جنوب آفریقا (سادک) بازتولید و مونتاژ کنیم؛ زیرا حتی بر خودروهای دست‌دوم وارداتی به کشورهای آفریقایی نیز مالیات‌های سنگینی تعلق می‌گیرد که مصرف آن‌ها را برای کاربران آفریقایی بسیار دشوار کرده است.

کیا ریو 2017

مونگوفا گفت:

 در اولین مرحله، خودرو کراس‌اور سایپا کوئیک و نوع هاچ‌بک آن در مرکز نمایشگاهی نَزرِک در ژوهانسبورگ (شرکت اتومکانیکا) تولید و در مرحله‌ی دوم سایپاوانت، «پروجکت ۲۰۱۲»، تیبا و ساینا را پس از افزودن آپشن‌های مختلف به آن‌ها، وارد بازار خودروهای ارزان‌قیمت آفریقایی می‌کنیم.

تیبا

خودروهای یادشده بعد از مونتاژ در آفریقای‌جنوبی و سپس در مرکز مونتاژ خودرو ویلوویل زیمبابوه و نیز شرکت اکس هیوندا در بوتوسوانا به‌نام پرایم ۸ (Prime 8) یا Primate وارد بازار خواهد شد.

گروه خودروسازی سایپا با هدف بررسی شرایط بازاریابی و چگونگی حضور در بازار جنوب آفریقا در نمایشگاهی که در مهر ۱۳۹۳ در ژوهانسبورگ با حضور خودروسازان برجسته جهان برگزار شده بود، به‌نمایندگی از خودروسازان ایران شرکت کرد و به‌دلیل ارزان‌بودن قیمت تمام‌شده‌ی تولیدات خود توانسته بود توجه بسیاری از مشتریان خرید خودروهای ارزان را به خود جلب کند.

کوئیک

در این نمایشگاه، نزدیک به ۱۲۰ شرکت فعال در بخش‌های مختلف صنعت خودرو و قطعات ازجمله خودروسازان مهم ژاپن، کره‌جنوبی، چین، آمریکا و اروپا حضور داشتند و آخرین دستاوردهای صنعت خودرو و قطعات به‌نمایش گذاشته شد. در کشورهای آفریقایی، با توجه به وضعیت اقتصادی شهروندان آن‌ها، اغلب خودروهای درجه دو کشورهای آمریکایی و اروپایی فروخته می‌شود و با درنظرگرفتن قیمت مناسب و رقابتی‌بودن خودروهای گروه سایپا، امکان رقابت برای خودروسازان ایرانی فراهم است.

۰

خودرو

بازار آفریقای‌جنوبیخودرو کراس‌اور سایپا کوئیکخودروسازان ایرانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *