عوامل تعیین کننده بهترین محتوا براساس سئو

کسب و کار

براستی بهترین محتوا چه خصوصیاتی دارد طوری که هم کاربران از آن لذت برده و هم این که موتورهای جستجو آن را به عنوان بهترین محتوا شناسایی کنند. وب مسترها در روزهای ابتدایی به این قضیه واقف نبودند. حتی یک محتوای کپی شده هم در رتبه بندی وب سایت تاثیر چندانی ندشت. کپی برداری در روزهای اول خیلی رایج بود ولی به تدریج با پیشرفت های الگوریتم های گوگل، کپی برداری لغو شد. به مرور زمان تولید محتوای اصیل و یونیک در صدر نیازمندی ها و پیش شرط های رتبه بندی وب سایت قرار گرفت. مهم ترین نگرانی وب مسترها این بود که با رعایت اصول و الگوریتم های گوگل، موتور جستجو آن ها را شناسایی کرده و رتبه بهتری را برای وب سایت قائل شود. به همین دلیل است که تولید محتوا در گذشته مهم نبوده ولی امروزه به یک مهارت کلیدی تبدیل شده است.

الگوریتم جدید گوگل

محتوا پادشاه است برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ بین وب مسترها و مدیران وب سایت مطرح شد. با تغییر الگوریتم گوگل، وب سایت هایی با محتوای ضعیف به رتبه های پایین نتایج سقوط کرده و وب سایت هایی با محتوای خوب و اصیل به رتبه های بالاتر صعود کردند. به ترتیب جریان بازی عوض شد و محتوای با کیفیت در صدر نتایج گوگل قرار گرفت و محتواهای ضعیف کنار زده شدند.

اگرچه شما می توانید با قراردادن مطالبی کاربران را به خود جذب کنید ولی برخی محتواها در رتبه بندی وب سایت نفش مهم  و چشمگیری را بازی می کنند.

  • درج مطالب در وبلاگ

امروزه وبلاگ بخش جدائی ناپذیر هر وب سایت است. درج مطالب اصیل و غنی باعث بهینه شدن رتبه وب سایت می شود. امروزه تولید محتوا برای وبلاگ یکی از ضروریات است. توجه کنید که با مطالب جدید و جذاب می توانید مخاطبان وبلاگ خود را جذب کنید.

با درج هر روزه مطلب در وبلاگ می توانید بر تعداد کاربران خود بیفزایید و باعث شوید که کاربران بیشتری به وب سایت شما جذب شوند. هر چقدر که مطلب و محتوای شما جذاب باشد به همان اندازه مشتریان و کاربران بیشتری به وب سایت شما جذب خواهند شد و در نهایت کالاها و خدمات بیشتری را به کاربران بیشتری خواهید فروخت و همین امر باعث درآمد و سود بیشتر برای شما خواهد شد.

امروزه بخش وبلاگ از سایر  بخش ها جداست و باید برای این بخش مطلب و محتوای جداگانه ای تهیه و تولید شود.

  • اینفوگرافیک

اینفوگرافیک درج مطالب به صورت تصویر است و تاثیرگذاری بیشتری دارد. کاربران می توانند با اینفوگرافیک در سریع ترین زمان ممکن مطالب را دریافت کرده و دیگر درج مطالب بلند لزومی نخواهد بود. بنابراین بک لینک های بیشتری را بدست می آورید.

  • محتوای ویدیویی

محتوای ویدیویی یکی از بهترین و غنی ترین محتواها برای هر وب سایت است. ویدیوها کاربران بیشتری را جذب می کند. ویدیوها نسبت به مقالات و اینفوگرافیک ها تاثیرگذاری بیشتری دارد. ۸۰ درصد ترافیک شبکه اینترنت مرهون ویدیوهاست.

  • محتوای در حال رشد

موضوعات داغ و بروز همیشه در جذب کاربران و مشتریان نقش به سزایی دارند. شما با درج مطالب داغ و بروز می توانید مشتریان بیشتری را جذب کنید.

 تکنیک Newsjaccking  روشی است که شما برای کاربران خود خوراک خبری را آماده می کنید. این دو مزیت دارد، یکی به عنوان یک سایت پیشرو شناسایی شده و در مرحله بعد برای مردم اخبار داغ و بروز را آماده می کنید.

  • محتوای آموزشی و راهنما

شما با مطالب آموزشی و راهنما می توانید نحوه انجام کارهای را به مردم و کاربران خود آموزش دهید. خیلی از کاربران و به خصوص بانوان به مطالب آموزشی آشپزی و خانه داری علاقمندند. شما با مطالب آموزشی می توانید دلیل خرید محصولات و خدمات را بیان کنید. شما می توانید در زمینه کار خود محتوای آموزشی را تولید کرده و به کاربران خود عرضه کنید.

  • محتواهای فهرست بندی شده

محتواهای فهرست بندی شده طرفداران بیشماری دارند. همه افراد به فهرست های علاقمند هستند ولی مشخص شده با فهرست بندی اعداد تاثیرگذار هستند و کاربران بیشتری را به سوی خود جذب می کنند. حتما راجع به مطالب و موضوعات مختلف، محتوا تولید کرده و آن ها را فهرست بندی کنید.

برای فهرست کردن محتوای خود راجع به موضوع مورد نظر خود تحقیق کرده و کلیه جزئیات مورد نظر را استخراج کرده و برای کاربران خود به نمایش بگذارید تا آن ها از حجم مطالب شما شگفت زده شوند ، طوری که نسبت به مطللب شما علاقمند شده و  آن را تا به آخر مطالعه کنند. هر چقدر فهرست شما بلند بالا و جامع و کامل باشد به همان اندازه کاربران بیشتری به وب سایت شما علاقمند خواهند شد.

۰

وبسایتوردپرس

سئومحتواوب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *