فروش جنرال موتورز آمریکا در چین کاهش یافت

خودروساز آمریکایی

جنرال موتورز آمریکا


فروش شرکت جنرال موتورز آمریکا در چین از ماه جولای تا سپتامبر ۱۷.۵ درصد کاهش یافته است.

فروش شرکت جنرال موتورز در چین از ماه جولای تا سپتامبر ۱۷٫۵ درصد کاهش یافته است. این خودروساز آمریکایی از کند شدن رشد اقتصادی در بحبوحه جنگ تجاری چین و آمریکا و افزایش رقابت در بخش مهم خودروهای اس یو وی ضربه خورده است.

جنرال موتورز در سه ماهه سوم سال جاری میلادی ۶۸۹۵۳۱ خودرو در چین تحویل داد. کاهش فصلی فروش این شرکت در چین در پایان سپتامبر پنجمین سه ماه متوالی کاهش فروش در چین بود. چین بزرگترین بازار اتومبیل جهان را دارد.

جنرال موتورز ۲٫۲۶ میلیون خودرو در ۹ ماه اول سال جاری میلادی تحویل داده است.

طبق گزارش اداره سازندگان اتومبیل چین، با کاهش فروش شرکت های جنرال موتورز و فورد موتور در چین، سهم شرکت های اتومبیل سازی آمریکا در بازار خودروهای مسافربری چین تا ۹٫۵ درصد در هشت ماه اول سال جاری کاهش یافت در حالی که این سهم در سال گذشته در همین دوره ۱۰٫۷ درصد بود.

در همین دوره زمانی، سهم خودروسازان آلمانی تا ۲۳٫۸ درصد از ۲۱٫۶ درصد سال گذشته و سهم خودروسازان ژاپنی تا ۲۱٫۷ درصد نسبت به ۱۸٫۳ درصد سال گذشته افزایش یافته است.

جنرال موتورز در چین با شرکت سایک موتور قرارداد مشترک دارد. خودروهای بیوک ، شورلت و کادیلاک در این شرکت ساخته می شود. این شرکت همچنین قرارداد دیگری با سایک و گروه گوانژی اتوموبایل برای ساخت مینی ون دارد.

جنرال موتورز دومین خودروساز بزرگ بین المللی در چین از نظر فروش است که سال گذشته ۳٫۶۴ میلیون خودرو در این کشور فروخت که کمتر از ۴٫۰۴ خودروی فروخته شده در ۲۰۱۷ بود.

فروش سالانه خودرو در چین در سال گذشته برای اولین بار از دهه ۱۹۹۰ کاهش یافت و انتظار می‌رود در سال جاری هم پایین آمده باشد. فروش خودرو در چین در ماه اوت ۶٫۹ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته بود.

یکی از مقامات اداره سازندگان اتومبیل چین گفت فروش شرکت جنرال موتورز آمریکا درصنعت اتومبیل چین از ماه جولای تا سپتامبر ۱۷.۵ درصد کاهش یافته است. در چین در سه سال آینده شاهد یک رشد بسیار پایین یا حتی رشد منفی خواهد بود.

۰

اقتصادی

جنرال موتورز آمریکاخودروساز آمریکایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *