مادربرد ROG Crosshair VIII ایسوس پیش از عرضه رکورد زد

برترین مادربرد

مادربرد ROG Crosshair VIII


درحالی‌که کمتر از یک ماه از عرضه‌ی پلتفرم X570 سپری نشده است، مادربرد ROG Crosshair VIII Impact ایسوس مبتنی‌بر این تراشه‌ رکورد سرعت دسترسی در حافظه‌ی رم DDR4 را جابه‌جا کرد.

هنوز زمان عرضه‌ی مادربرد ROG Crosshair VIII Impact ایسوس مبتنی‌بر پلتفرم X570 فرا نرسیده‌ است؛ ولی این مادربرد همراه‌با پردازنده‌ی سری ۳۰۰۰ رایزن AMD، رکورد بیشترین فرکانس قابل‌دستیابی در حافظه‌ی رم DDR4 را شکست. مادربرد مدنظر که برترین مادربرد ساخت ایسوس مبتنی‌بر تراشه‌ی X570 است، علاوه‌بر پشتیبانی از ۱۶ مسیر ارتباطی PCIe 4.0، از حداکثر ۱۲ پورت SATA 6Gbps و درگاه‌های دیگر ارتباطی پشتیبانی می‌کند.

وب‌سایت HWBOT که اطلاعات مربوط‌ به اورکلاک تراشه‌های شرکت‌های مختلف را جمع‌آوری می‌کند، اعتبار این رکوردشکنی را تأیید کرده است که باعث می‌شود پردازنده‌های سری رایزن AMD و تراشه‌ی X570 در ویترین دنیای سخت‌افزار قرار گیرند.

در این اورکلاک، فرکانس حافظه‌ی رم G.Skill’s Ripjaws V از مقدار پیش‌فرض ۳,۲۰۰ مگاهرتز، به فرکانس نجومی ۵,۸۵۶ مگاهرتز افزایش یافت. این بیشترین فرکانس حافظه‌ی رمی است که تابه‌حال با مادربرد X570 به‌دست آمده است. بیان‌بائو تایوانی درزمینه‌ی اورکلاک قطعات کامپیوتری شهرت دارد، این رکورد را شکسته و ثبت کرده است. بیان‌بائو با استفاده از مادربرد ROG Crosshair VIII Impact ایسوس و پردازنده‌ی رایزن ۵ ۳۶۰۰X که روی فرکانس پردازشی ۲.۲ گیگا هرتز تنظیم شده‌ بود و پردازنده‌ی گرافیکی GALAX GeForce GT 710 انویدیا با فرکانس پردازشی ۱,۸۰۰ مگاهرتز عملیات اورکلاک را انجام داده‌ است. سیستم خنک‌کننده‌ی به‌کاررفته در این اورکلاک از نوع LN2 است که در آن از نیتروژن مایع یا یخ خشک برای دفع حرارت قطعات سخت‌افزاری استفاده می‌شود.

۰

فناوری

برترین مادربردسخت‌افزارمادربرد ROG Crosshair VIII

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *