موثرترین روش های سئو

سئو

سئو هیچ وقت ثابت نیست و راه و روش های سئو سایت براساس تغییر الگوریتم های گوگل، همواره تغییر می کند. همه شرکت ها و وب سایت هدف واحد و یکسانی دارند و این که می خواهند در صدر نتایج گوگل جای داشته باشند ولی باید توجه داشته باشیم که مدیران وب سایت ها باید از روش های منعطف و متنوعی استفاده کنند تا به هدف خود نائل شوند. بنابراین لازم است که همواره تغییرات الگوریتم های گوگل را رصد کرده و براساس جدیدترین تغییرات، کسب و کار آنلاین خود را تاسیس کرد  تا منابع و انرژی خود را هدر نداده باشیم.

در این مقاله به ۸ نکته کاربری موثر در سئوی سایت که در سال ۲۰۱۷ موثر بودند اشاره خواهد شد.

  1. وب سایت های رسپانسیو، در صدر نتایج گوگل

همه مدیران وب سایت و وب مسترها به این قضیه پی برده اند که وب سایت های رسپانسیو از نظر گوگل مهم هستند بنابراین لازم است که مدیران، وب سایت های خود را براساس پلتفرم موبایل و رسپانسیو طراحی کنند. امروزه بسیاری از کاربران مانند گذشته با PC جستجوها را انجام نمی دهند بلکه با موبایل، تبلت ، و انواع گوشی های هوشمند وارد اینترنت می شوند. در صورتی که وب سایت شما رسپانسیو نباشد نمی توانید رضایت کاربران خود را تامین کنید و در نتیجه آن ها را از دست خواهید داد.

الگوریتم جدید گوگل بنام Mobile Frist Index وب سایت های رسپانسیو و بهینه سازی شده برای موبایل را شناسایی کرده و رده بندی می کند. این عامل در سئوی وب سایت نقش مهمی را ایفا می کند و بنابراین لازم است که بدان توجه شود.

  1. استفاده درست و منطقی از لینک ها

لینک سازی در سئوی وب سایت نقش بسیار مهمی دارد. لینک سازی در بازاریابی آنلاین مهم بوده و ستون فقرات این نوع بازاریابی را شکل می دهد و شما با این روش می توانید مشتریان زیادی را بدست بیاورید. باید دقیق و ظریفانه به امور توجه کنید. اگرچه بک لینک در افزایش مشتریان مهم بوده و سئوی سایت را  بهینه می کند ولی استفاده افراطی از بک لینک نیز مضر خواهد بود و گوگل وب سایت شما را اسپمر شناسایی خواهد کرد.

شما باید در یک روند منطقی و درست از لینک های داخلی و خارجی استفاده کنید. شما با وب سایت های معتبر و ارزشمند به تبادل لینک بپردازید تا مشتریان بیشتری را جذب کنید.

  1. توجه به AMP

 در ابتدا به حالت رسپانسیو وب سایت اشاره کردیم. برهمین مبنا ، پارامتری بنام   AMPایجاد شده است. عامل AMP در واقع سرعت آپلود وب سایت بر روی پلتفرم موبایل است و گوگل برهمین اساس وب سایت های رسپانسیو را رتبه بندی می کند. مدیران وب سایت باید به کدهای HTML، سرعت بارگذاری کش مرورگر ، جاو اسکریپت ها و سایر عوامل مرتبط توجه داشته باشند تا وب سایت آن ها با سرعت بهتر در پلت فرم موبایل آپلود و قابل استفاده باشد.

  1. اهمیت کلمات کلیدی

کلمات کلیدی همیشه مهم بوده و هرگز اهمیت خود را از دست نمی دهند. اهمیت کلمات کلیدی مانند لینک سازی است ولی استفاده افراطی باعث خواهد شد تا ربات های گوگل شما را جریمه کنند. شما باید در عین به کاربردن کلمات کلیدی، مقالات اصیل و نابی را بنویسید تا کاربران، وب سایت شما را خاص قلمداد کنند و به وب سایت های دیگری توجه نکنند. در غیراین صورت کاربران خود را از دست خواهید داد و آن  ها به وب سایت های دیگری توجه خواهند کرد.

شما باید متناسب با کسب و کار خود از کلمات کلیدی و با چگالی درست و منطقی استفاده کنید. شما با ابزارهایی مانند Googler keyword planner  و  Google Trends می توانید کلمات کلیدی مناسب کسب و کارتان را شناسایی کنید. شما باید با واردکردن کلمات کلیدی به هنگام مقاله نویسی به گونه ای عمل کنید تا کاربران بیشتری را جذب کرده و این موفقیت می تواند در پرتوی مقالات خاص و ناب باشد.

  1. دقت در نگارش اسنیپت یا توضیح صفحات

با کمی دقت متوجه می شوید که شبکه اجتماعی توئیتر از سال ۲۰۰۶ تا بحال چندان تغییر نکرده ، فقط قرار بر این شده که هر پست با ۱۴۰ کاراکتر نگارش شده و آپلود شود. شما براساس سیاست توئیتر باید نکته مهم هر مطلبی را استخراج کرده و به کاربر منتقل کنید. شما باید این توانایی و مهارت خودتان را در نگارش اسنیپت استفاده کنید.

شما می توانید خلاصه یک مطلب را در اسنیپت بیان کنید و اسنیپت در تاثیر متا تگ ها بر سئوی سایت تاثیر به سزایی دارد. گوگل خلاصه ای از مطلب را در صفحات جستجو نشان می دهد و کاربر می تواند به لینک معرفی شده وارد شود. تعداد کاراکترهای اسنیپت کوتاه است و مدیر وب سایت باید مهم ترین نکته مطلب را در این کادر بنویسند. گوگل با توجه به اسنیپت ها ، صفحات وب سایت شما را رتبه بندی می کند. هر چقدر که مطلب اسنیپت مفیدتر و کوتاه باشد به همان اندازه در صفحات ابتدایی گوگل جای خواهید گرفت. توصیه می کنیم که قبل از این که بخواهید اسنیپت را بنویسید، ابتدا مطالب هر صفحه را تقسیم بندی کرده و مهم ترین نکته هر مطلب را در اسنیپت بنویسید تا کاربران بتوانند خلاصه از همان صفحه را در صفحه نتایج گوگل مشاهده کنند.

  1. اهمیت مقالات بلند

مقالات کوتاه خوب هستند و باعث بهینه شدن سئوی وب سایت می شوند. ولی باید مقالات بلند را هم بنویسید. مشخص شده که الگوریتم های گوگل، مقالات بلند را شناسایی کرده و رتبه وب سایت را بهینه می کند. بهتر است که مقالات، ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ کلمه ای بنویسید. مقالات کوتاه ۵۰۰ تا ۷۰۰ کلمه ای موثر نیستند.

البته لازم نیست که در وبلاگ خودتان رمان بارگذاری کنید. حتما لزومی ندارد که هر پست شما به بیش از ۱۰۰۰ کلمه برسد هم می توانید پست های کوتاه و هم پست های بلند بنویسید، هر جا لازم شد می توانید مطالب بلند بالایی بنویسید تا کاربر هم متوجه مطلب شود.

  1. وب سایت ایمن با گواهینامه امنیتی SSL

امروزه آدرس اینترنتی هر وب سایتی باHttp شروع می شود که مخف Hypertext Transfer Protocol است. براساس این نوع پروتکل دو لایه امنیتی برای هر آدرس اینترنتی مشخص شده که عبارتند از TLS و SSL. امروزه گوگل اعلام کرده که باید حریم خصوصی و امنیت کاربران در وب سایت ها رعایت شود.

در پروتکل Https اطلاعات و داده های کاربران رمزنگاری می شود. هر چه قدر که وب سایت شما ایمن تر باشد به همان اندازه رتبه بهتری خواهید داشت.

  1. شبکه های اجتماعی

امروزه هر کاربری در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، توئیتر ، یوتیوب، اینستاگرام حساب کاربری دارد. بهتراست که متناسب با کسب و کار خود در یکی یا چند شبکه اجتماعی حساب کاربری درست کنید. فعالیت در شبکه اجتماعی و انتشار منظم پست باعث خواهد شد تا مشتریان و کاربران بسیاری را جذب کنید. هر چقدر مطالب شما جذاب و زیبا باشد، به همان اندازه مشتریان بیشتری خواهید داشت، پروفایل شبکه اجتماعی در جذب کاربران نیز تاثیر به سزایی دارد. حتما به سوالات و نظرات کاربران و مشتریان خود جواب دهید.

کاربران و مشتریان همواره شرکت های معتبر و قدرتمند را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند. آن ها به واسطه شبک های اجتماعی با شرکت و خدمات شما‌‌ ‌آشنا می شوند و در صورت رضایت با تبلیغات کلامی شما را به دوستان خود نیز معرفی می کنند.

۰

وبسایتوردپرس

بهینه سازیسئووب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *