نحوه ارتقای رتبه الکسا در مدت ۳۰ روز یا حتی کمتر از آن


رتبه الکسا به چه معنی است؟ از رتبه الکسا چه استفاده می توانیم بکنیم؟ الکسا چه عواملی را آنالیز می کند؟ نحوه ثبت وب سایت در الکسا چگونه است؟ محتواهای حماسی و کیفی چطور می توانند رتبه الکسا را بهینه کنند؟ بک لینک بر افزایش رتبه الکسا چقدر تاثیر دارد؟ چطور می توانیم از کارکرد سایر وب سایت ها آگاه شویم؟ چگالی کلمات کلیدی در سایر وب سایت ها چقدر است؟ همه این ها و سایر سوالات همیشه به ذهن وب مسترها و مدیران وب سایت خطور می کند و در این مقاله به هر کدام پاسخ داده می شود.

مهم ترین بخش های این مقاله عبارتند از:

 • نحوه ارتقای رتبه الکسا
 • رتبه الکسا
 • مهم ترین عوامل برای‌آنالیز الکسا
 • ثبت وب سایت در الکسا و اشتراک در این سرویس
 • تهیه محتوای حماسی و کیفی
 • بک لینک های کیفی و موثر
 • تحلیل واژگان کلیدی وب سایت های رقبا
 • روش تحلیل واژگان کلیدی
 • نتیجه گیری

مقدمه

همیشه آمار و ارقام کاملا درست است. رتبه های ثابت و بالای یک وب سایت نشانگر فروش بیشتر محصولات آن شرکت است. بسیاری از شرکت ها و وب سایت با آگاهی از رتبه وب سایت خود عملکرد خود را می سنجند. رتبه وب سایت با رتبه الکسا نشان داده می شود و نشانگر پیشرفت مالی و سایر پیشرفت های آن است. پایین بودن رتبه الکسا خبر خوبی است. بنابراین بسیاری از وب مسترها و مدیران وب سایت تلاش می کنند که رتبه وب سایت خود را بهینه کنند. شما در این مقاله می توانید با نحوه ارتقای رتبه الکسا آشنا شوید. ما در این مقاله نحوه افزایش رتبه الکسای وب سایت را در مدت ۳۰ روز نشان می دهیم.

رتبه الکسا

الکسا ابزاری است که توسط شرکت الکسا که شعبه ای از آمازون تهیه شده و میزان بازدید وب سایت را رتبه بندی می کند. مرکز پشتیبانی الکسا به این قضیه اشاره کرده و این مطلب را تایید کرده است. میزان بازدید از یک وب سایت نشانگر رتبه بالای الکسای آن است که در مرکز این شرکت میزان بازدیدهای همه وب سایت ها نشان داده می شود. میزان ترافیک یک وب سایت براساس میزان جستجوی کاربران است که هر سه ماه به طور اتوماتیک به مرکز ارسال میشود.

مهم ترین عوامل برای‌آنالیز الکسا

در این بخش به مهم ترین عوامل تاثیرگذار در رتبه الکسا نظری می اندازیم. شرکت الکسا هچ چیزی را مخفی نمی کند و همه چیز را به روشنی بیان می کند. میزان بازدید هر وب سایت و صفحات آن توسط موتور الکسا اسکن می شود. وب سایت که بیشترین بازدیدکننده را داشته باشد در رتبه های اول قرار می گیرد.

در حدود ۳۰ میلیون وب سایت رتبه های پایینی دارند. در صورتی که طی ۳۰ روز در یک پنل، وب سایتی بازدید نشود به طور یقین رتبه ای هم به او تعلق نخواهد گرفت. البته وب سایت گوگل نسبت به سایر وب سایت ها، ترافیک بالایی دارد. گوگل از آن جایی که بازدیدکننده بیشتری دارد در صدر جدول الکسا قرار دارد. براساس گفته های الکسا هر چه رتبه یک وب سایت به نوک قله نزدیک تر باشد، بهبود رتبه و آنالیز دادها ها دشوار خواهد بود.

البته ارتقای رتبه از ۲۴۵۰۰۰ به رتبه های بالاتر قدری راحت تر است ولی ارتقای رتبه از ۳۰ به ۲۰ در الکسا به این سادگی ها نیست و شاید یک سال یا حتی به طول بینجامد.

عوامل تاثیرگذار در افزایش رتبه الکسا

 1. میانگین بازدید روزانه یک وب سایت
 2. تعداد بازدید صفحات یک وب سایت طی ۳ ماه گذشته

شما می توانید با انجام کارهای زیر رتبه الکسای خود را در مدت ۳۰ روز یا کمتر ارتقا دهید.

ثبت یک وب سایت در الکسا

با درج وب سایت خود می توانید تغییرات رتبه خود را بسنجید. درج کد گواهی الکسا در وب سایت می تواند گامی در جهت آگاهی از رتبه الکسا و بهینه سازی آن باشد.

مزایای ثبت نام

 1. دریافت رتبه دقیق الکسا
 2. دسترسی به گزارشات دقیق
 3. دارابودن پنل کاربری
 4. نمایش بازدیدهای منصر به فرد وب سایت

پلن های الکسا متفاوت بوده و باید مطابق شرایط خود یکی را انتخاب کنید. به طور مثال در پلن بینش، شما گزارش ارزیابی وب سایت خود را به صورت ماهانه دریافت می کنید و در پلن پیشرو، ارزیابی کامل وب سایت خود را دریافت می کنید. شما باید به این دو مورد توجه داشته باشید.

حتی پلن رایگان هم می تواند وضعیت شما را نسبت به رقبا بهتر کند. شما در در پنل کاربری خود به ابزارهایی دسترسی خواهید داشت که می توانید در نهایت رتبه وب سایت خود را ارتقا دهید.

تولید محتوای حماسی

محتوای حماسی را شاید نشنیده باشید در این نوع محتوا، برای هر بخش یک زیرعنوان انتخاب می کنید. شما با تولید محتوای کیفی و بدون کپی می توانید به رتبه های بالاتری دست یابید.

بک لینک های کیفی

دو عامل اعتماد و حاکمیت در رتبه بندی گوگل تاثیر به سزایی دارند. این دو عامل ۸۷/۲۳ درصد الگوریتم رتبه گوگل را تشکیل می دهند. شما با بک لینک می توانید اعتماد و حاکمیت را بدست بیاورید. بک لینک های معتبر و درست بهترین هستند.برای کسب اعتماد و حاکمیت باید زحمت بکشید و در درازمدت امکان پذیر است. محتوای حماسی و کیفی از همه مهم تر است. باید از اصل ۹۰ به ۱۰استفاده کنید. ۹۰ درصد محتوای اصیل موجب ایجاد ۱۰ درصد بک لینک می شود.

پست مهمان برترین تکنیک برای بک لینک است. شما باید در وب سایت ها معتبر لینک بگذارد و وب سایت خود را در این چنین وب سایت هایی مطرح کنید. تهیه محتوای غنی و اصیل می تواند به ایجاد بک لینک کمک کند.

آنالیز کلمات کلیدی رقبا

شما چرا به دنبال افزایش رتبه خود هستید؟ افزایش و بهینه کردن رتبه وب الکسا باعث خواهد شد که تجارت موفقی نسبت به رقبا داشته باشیم. ولی چطور می توان از رقبا پیشی گرفت. آنالیز کلمات کلیدی رقبا کلید پیشی گرفتن از آن هاست و بدین ترتیب رتبه الکسا و سئوی شما هم بالا خواهد بود. شما باید کلمات کلیدی و بک لینک ها و سایر عوامل مرتبط در حرفه رقبای خود آنالیز کنید.

شما با این نوع آگاهی می توانید رتبه وب سایت و سئوی خود را بهینه کنید. هم می توانید رتبه وب سایت و هم سئوی وب سایت خود را بهینه کنید.

تکنیک آنالیز کلمات کلیدی رقبا

بهتر است که از برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل  (Google’s Keyword Planner) استفاده کنید. این ابزار نسبت به سایرین قوی تر است و داده های عمیق تری را در اختیار شما قرار می دهد.

پنل کاربری خود را باز کنید می توانید کلمات کلیدی وارد کرده و جستجو کنید.

در زیر گزینه صفحه خانه شما می توانید آدرس اینترنتی رقیب خود را وارد کنید.

روی گزینه  Get Ideas کلیک کرده و فهرستی از کلمات کلیدی رقبای خود را مشاهده خواهید کرد.

شما می توانید حجم کلمات مورد جستجوی کاربران به صورت ماهانه مشاهده خواهید کرد. شما می توانید با تولید محتوای غنی و اصیل با همان کلمات کلیدی از رقبای خود پیشی بگیرید. شروع با با کلمات کلیدی با رتبه پایین می تواند خیلی خوب باشد.

نتیجه گیری

با آگاهی نسبت به رتبه الکسا می توانیم بهتر رتبه یا حتی سئوی وب سایت خودمان را ارتقا دهیم. اکثر پیمانکاران و صاحب سهام وب سایت همکاری خود را به رتبه بالای وب سایت گره می زنند. دست یابی به رتبه کمتر از ۱۰۰ آرزوی  و هدف مدیر وب سایت و وب مستری است.

شما در این مقاله نحوه بررسی رتبه بندی الکسا و تاریخچه آن ، روش های بهینه سازی رتبه الکسا در کمتر از ۳۰ روز را متوجه شدید. ثبت در الکسا، تولید محتوای حماسی و کیفی، بک لینک های معتبر و تجزیه و تحلیل واژگان کلیدی است.

۰

وبسایتوردپرس

SEOالكساوب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *