نحوه کار سئو در یک نگاه


موتورهای جستجو همیشه در حال تغییر  و تحول هستند. هر سال الگوریتم های جدیدی به موتورهای جستجو اضافه شده است. گوگل هر ماه الگوریتم های جدیدی را اضافه می کند.

موتورهای جستجو مهم ترین عامل برای شناسایی سئو وب سایت هاست. وب سایت ها می توانند به واسطه سئو ترافیک وب سایت خود را افزایش داده  و مشتریان بیشتری را جذب کند.

راز نهفته سئو و نحوه کار سئو در یک نگاه

شما با فهرستی از تاکتیک ها و روش های سئو رتبه وب سایت را بهینه کرده و به صدر نتایج گوگل دست یابند.

سئوی کنونی

قبل از این که در مورد محصول یا کالایی جستجو کنید، یک کاربر با بمباران اطلاعاتی وب سایت های مختلف و انواع آگهی های آنلاین روبرو است. شما باید آنقدر SERP ها را پس و پیش کنید تا به نتایج طبیعی خود برسید. تبلیغات آنلاین بخش دیگری سئوی کنونی است. با وجود نمایش طبیعی نتایج جستجو، کاربران با تبلیغات و سایر بخش های موتورهای جستجو بمباران می شود. وجود بخش های اضافی باعث خواهد شد تا CTR به کمترین تعداد خود برسد. امروزه اکثر کسب و کارهای آنلاین در مورد سئو رقابت می کنند. سئو باعث خواهد شد تا وب سایت ها به صدر نتایج SERP دست یابند.

البته امروزه اکثر کاربران نسبت به وجود برخی آگهی های تبلیغاتی در گوگل آگاه شده اند و هزینه تبلیغات گوگل در ایران بالاست و حتی در برخی زمینه ها بازگشت سرمایه منفی و دور از انتظار است.

مهم ترین قوانین سئو

شما با آگاهی نسبت به این نکات می توانید سئوی وب سایت خودتان را بهینه کنید.

 1. لینک بیلدینگ

بسیاری از وب سایت ها با لینک های داخلی و خارجی سئوی وب سایت را بهینه می کنند. لینک های وب سایت های معتبر باعث افزایش رتبه وب سایت خواهد شد. شما با بک لینک می توانید سئوی وب سایت خودتان را ارتقای داده و مشتریان بیشتری را جذب کنید.

 1. محتوای غنی و اصیل

محتوا و لینک باهم ارتباط تنگاتنگی دارند. شما می توانید لینک محتوای خود را در وب سایت های معتبر یا شبکه های اجتماعی درج کنید. یک محتوای اصیل و غنی می تواند به بهین شدن رتبه وب سایت کمک کند. محتوا و لینک باهم ارتباط تنگاتنگی دارند و باعث بهینه شدن رتبه وب سایت خواهند شد. تبادل لینک با وب سایت های معتبر در بهینه شدن رتبه وب سایت شما نقش موثری ایفا خواهد کرد.

مهم ترین نکات در نگارش محتوا

امروزه اکثر جواب سوالات خود را در گوگل جستجو کرده و می یابند. گوگل هم وب سایت هایی که محتوای  باکیفیتی را داشته باشند در صدر نتایج خود به نمایش می گذارد. محتوا باید اصیل و ناب بوده و کلمات کلیدی با چگالی مناسب در کل مقاله توزیع شده باشد. شما باید محتوای خاص و نابی را تولید کنید که کاربران را جذب کرده و در نهایت محصولات و خدمات خود را به کاربران بیشتری عرضه کنید.

مهم ترین نکات برای رتبه بندی بهینه وب سایت

 • درج محتوای خاص و ناب
 • درج تگ h1 در هر صفحه
 • چگالی کلمات کلیدی متناسب با تعداد کل مقاله
 • دقت و توجه به سرعت آپلود وبسایت
 • ترجمه مقالات جهت تولید مقالات اصیل و ناب
 • استفاده از کلمه کلیدی در تیتر
 • نگارش تیتر در ۵۰ کاراکتر
 • درج خلاصه محتوا در اسنیپت وردپرس یا در هر قالبی
 • بهینه سازی اندازه و حجم تصاویر
 • لینک داخلی
 • لینک خارجی
 • درج تگ h4 در هر صفحه
 • استفاده از دو کلمه کلیدی در دسکریپشن
 • درج تصاویر بزرگ و با کیفیت

 1. بهینه سازی تجربه کاربری

هر چقدر که کاربران از وب سایت شما  رضایت داشته باشند به همان اندازه رتبه وب سایت شما بهینه خواهد شد.  عوامل مختلفی در رضایت کاربران دخالت دارند و باید مدیران وب سایت به این قضیه توجه داشته باشند.

شما باید نواقص و خلاهای وب سایت خود را یافته و برطرف کنید و بسیاری از مدیران وب سایت از انجام این کار اجتناب می کنند.

شما باید براساس آخرین روش ها سئو وب سایت را بروز رسانی کرده و بهینه کنید. برون سپاری سئو یک وب  سایت کاملا منطقی است و باید درعین حال به این موارد توجه داشته باشید.

 • CTR بالا و بانس ریت پایین. البته امروزه گوگل از این عامل استفاده نمی کند ولی به طور غیر مستقیم در بهینه شدن رتبه وب سایت نقش بسزایی دارد.
 • بهبودی ساختار وب سایت. موتورهای جستجو بتوانند وب سایت را اسکن کرده و کاربران نیز بتوانند به وب سایت شما مراجعه کنند.
 • بهینه سازی آپلود وب سایت. باید وب سایت شما در مدت ۳ تا ۴ ثانیه آپلود شود. با روش هایی مانند فشرده سازی تصاویر، کدهای مناسب و درست می توانید این امر را محقق کنید.
 • ردیابی مسیر حرکتی کاربران به کمک متخصص UX. شما باید در هر حال رضایت مشتریان را برآورده کنید. هدف شما باید افزایش فروش محصولات و خدمات باشد و افزایش ترافیک وب سایت نباید هدف نهایی شما باشد.

شما در هر حال باید بتوانید رضایت مشتریان را جلب کنید و این عامل برای گوگل اهمیت بسیار زیادی دارد. باید با مباحث رابط کاربری آشنا شوید.

 1. وب سایت های رسپانسیو

وب سایت هایی که قابلیت آپلود از موبایل داشته باشد در رتبه های بالایی قرار دارند. حتما وب سایت خود را رسپانسیو طراحی کرده و بارگذاری کنید. هر چقدر که کلمات کلیدی به تعداد مناسب و درست در صفحه قرار گرفته باشد به همان اندازه مخاطبان بیشتری را جذب خواهید کرد.

امروزه اکثر کاربران با موبایل و تبلت به وب سایت ها لاگین شده و یا در گوگل جستجو می کنند. براساس آخرین اعلامیه گوگل، وب سایت های رسپانسیو در بالاترین رتبه گوگل جای دارند.

با این کار، به طور یقین مشتریان بیشتری را جذب خواهید کرد. امروزه بسیاری از مشتریان، از طریق موبایل خرید می کنند و نسخه های موبایلی به تدریج جایگزین نسخه های دسکتاپ شده اند.

 1. جستجوی صوتی

جستجوی صوتی در آینده به جستجو در اینترنت کمک شایانی خواهد کرد.

براساس نظرسنجی مشخص شده که ۲۰% جستجوها در آینده از طریق جستجوی صوتی انجام خواهد گرفت. باید وب سایت خودتان را براساس جستجوی صوتی بهینه کنید.

مراحل جستجوی صوتی

 • بهینه سازی محتوا براساس علایق و سلایق کاربران
 • بهینه سازی خلاصه متن در ورد پرس
 • بهینه سازی صفحات Q& A

آزمایش  و ترکیب چندین روش سئو

شما باید برای بهینه سازی رتبه وب سایت از چندین روش استفاده کنید. توجه داشته باشید که الگوریتم های سئو همیشه در حال تغییر و تحول است. باید نسبت به این روش ها آگاهی داشته باشید و سئوی وب سایت خود را بروزرسانی کنید. باید آن قدر تمرین و تکرار کنید تا به مهارت دست یابید.

نتیجه گیری

برای این که بتوانید به سئوکار ماهری تبدیل شوید باید روش های مختلف را بررسی کنید. برای بهینه سازی رتبه وب سایت فرمول خاصی وجود ندارد. همواره سئوی وب سایت رقبای خود را بررسی کنید و بهترین روش های ممکن را امتحان کنید تا به نتیجه دلخواه خود دست یابید.

۰

وبسایتوردپرس

SEOسئووب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *