نخستین «محموله» ژاپن به ایستگاه فضایی ارسال شد

ایستگاه فضایی

«محموله» ژاپن


آژانس فضایی ژاپن اعلام کرد: موشک فضایی H-IIB ساخت این کشور به سوی ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال شد تا محموله‌ای را به فضانوردان حاضر در این ایستگاه برساند.

آژانس فضایی ژاپن (JAXA) اعلام کرد: موشک فضایی H-IIB ساخت این کشور به سوی ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال شد تا محموله‌ای را به فضانوردان حاضر در این ایستگاه برساند.

موشک فضایی H-IIBحامل کپسول فضایی باری تمام رباتیک به نام HTV-۸ است که برای نخستین بار محموله‌ای از سوی کشور ژاپن را برای فضانوردان این ایستگاه ارسال می‌کند.

موشک فضایی ژاپن در حالی روز گذشته به سوی ایستگاه فضایی بین‌‌المللی پرتاب شد که آژانس فضایی شرایط تماشای زنده آن را فراهم کرده بود.

براساس اخبار منتشر شده این موشک از مرکز فضایی تانگاشیما در جنوب ژاپن به سوی ایستگاه فضایی‌ بین‌المللی پرتاب شد و حامل ۴ تن محموله برای ۶ فضانورد حاضر در این ایستگاه بوده است.

این کپسول فضایی برای یک مأموریت یک طرفه مورد استفاده قرار می‌گیرد و در پایان پس از دریافت محموله زباله و مواد غیرضروری درون ایستگاه فضایی در جو کره زمین سوزانده و از بین می‌رود.

به گزارش فارس ،اگر همه چیز خوب پیش برود، HTV-8 در اوایل شنبه (۱۴ سپتامبر) به ایستگاه فضایی می‌رسد تا توسط فضانوردان با استفاده از بازوی رباتیک این ایستگاه محموله‌ها برداشت شوند.

انتهای پیام/

۰

علمی

آژانس فضایی ژاپنایستگاه فضاییموشک فضایی H-IIB

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *