نرخ طلای جهانی افزایش یافت (۹۸/۰۶/۲۷)

بازارهای نفت

نرخ طلای جهانی


قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد افزایش به رقم ۱۵۰۲ دلار و ۹ سنت رسید.

 در حالی که در آستانه تصمیم فدرال رزرو در مورد کاهش نرخ بهره سرمایه‌گذاران موضع محتاطانه خود را در بازار حفظ کرده اند، نرخ طلا امروز شاهد تغییری اندک بود.

بر اساس این گزارش، نرخ هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد افزایش به رقم ۱۵۰۲ دلار و ۹ سنت رسید. نرخ طلا در بازار امریکا نیز امروز ۰.۲۳ درصد کاهش داشت و به ۱۵۰۹ دلار و ۹۰ سنت رسید.

در حالی که بازارهای نفت در حال خروج از شوک ناشی از حمله به تاسیسات نفتی عربستان هستند و بازارهای بورس جهان در آستانه اتخاذ سیاست پولی جدید بانک مرکزی امریکا تغییر اندکی را شاهد بوده اند، ارزش دلار در برابر ین ژاپن امروز در نزدیکی بالاترین رقم ۷ هفته گذشته باقی ماند.

بر اساس برآورد موسسه فد واچ، تجار شانس کاهش ۲۵ صدم درصدی نرخ بهره در پایان نشست امروز فدرال رزرو را حدود ۵۱ درصد ارزیابی می‌کنند.

میزان بازده بخش تولید امریکا در ماه اوت افزایش قابل توجهی داشته که عمدتا ناشی از افزایش تولید ماشین‌آلات و سایر کالا‌ها بوده است. اما چشم‌انداز فعالیت کارخانه‌ها به دلیل تبعات ناشی از تنش‌های تجاری و کند شدن رشد اقتصاد جهان ضعیف ارزیابی شده است.

یک مقام امریکایی روز سه شنبه با هدف افزایش بیشتر تنش بین ریاض و تهران مدعی شد که حملاتی که موجب فلج شدن تاسیسات نفت عربستان شده از جنوب غرب ایران انجام گرفته است.

در همین حال دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری امریکا روز سه شنبه گفت، دولتش ممکن است قبل از انتخابات ریاست جمهوری توافقی تجاری با چین امضا کند، یا اینکه ممکن است روز بعد از انتخابات توافقی به‌دست بیاید.

۰

اقتصادی

بازارهای نفتتاسیسات نفتی عربستاننرخ طلای جهانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *