نگاهی به انواع روش های سئو سایت


زمانی که به روش های سئو آگاه باشید می توانید آن را به بهترین وجهی انجام دهید. ما در این مقاله انواع و اقسام روش های سئوی وب سایت را برای شما معرفی می کنیم.

افزایش رضایت کاربر  جدیدترین الگوریتم گوگل است که به رتبه بندی وب سایت کمک درخور توجهی می کند. بنابراین حتما با روش های طبیعی و عادی رتبه وب سایت خود را بهینه کرده و هرگز از روش های نادرست استفاده نکنید بخاطر این که در صفحات انتهایی گوگل جای خواهید گرفت و همزمان سعی کنید که با روش های درست و قانونی، رتبه وب سایت خود را نیز بهبود ببخشید. روش های سئو به دو دسته مهم طبقه بندی می شوند، در گروه اول، تکنیک های سئو، پیاده سازی و اجرا شده و در گروه دوم، کاربر با تبعیت و پیروی از الگوریتم های گوگل به رتبه های بالایی دست می یابد.

 • روش های پیاده سازی سئوی وب سایت

شما با این روش ها می توانید وب سایت خودتان را برای گوگل بهینه کنید. سئوی داخلی و سئوی خارجی مهم ترین تکنیک های پیاده سازی سئوی وب سایت هستند.

سئوی داخلی

مجموعه فعالیت هایی را شامل می شود که وب سایت و کدهای آن را دربر می گیرد. ویرایش برنامه نویسی php، asp یا هر زبان دیگری براساس کدهای HTML و CSS  به موازات اجرای الگوریتم های گوگل ؛ همان سئوی وب سایت است. درج متا تگ در این راستاست. متا تگ og  نیز به بهینه سازی سایت کمک می کند. ویرایش تمپلیت ها و قالب های وب سایت نیز بر همین اساس است.

سئوی خارجی

برای بهینه سازی رتبه وب سایت لازم است که یکسری فعالیت ها و کارهایی را انجام دهید. لینک سازی به صفحات مرتبط با کسب و کار شما نیز در این گروه از کارها صورت می گیرد. در این رابطه باید نحوه ساخت لینک و مزایای آن را مطالعه کنید تا بتوانید آن را به نحو احسن انجام دهید. فعالیت در شبکه های اجتماعی و لینک گذاری و پست لید در شبکه های اجتماعی نیز در راستای این فعالیت هاست.

 • تقسیم بندی روش های فعالیت در حوزه سئوی وب سایت

مهم ترین روش های بهینه سازی وب سایت به سه دسته

 1. کلاه سفید
 2. کلاه خاکستری
 3. کلاه سیاه

تقسیم می شود.

 1. سئوی کلاه سفید

فعالیت های قانونی و درستی است که در وب سایت انجام می شود. کاربر و وب مستر براساس اصول و قوانین گوگل، کلیه کارهای مربوط به سئوی داخلی و خارجی را انجام می دهد و در نتیجه گوگل ، سئوی وب سایت را درست و قانونی شناسایی کرده و رتبه آن را بهینه می کند و براساس نرخ کلمات کلیدی جستجو شده کاربران آنلاین، وب سایت به صفحات ابتدایی گوگل منتقل می شود.در این گروه از کارها، کلیه کارها و فعالیت ها قانونی و اصولی بوده و از هر گونه فعالیت غیرقانونی مانند اسپم سازی و دور زدن گوگل اجتناب می شود. نکته مهم این است که کلیه وب سایت هایی که به روش درست و قانونی، سئوی وب سایت خود را بهینه می کنند همیشه در صفحات ابتدایی گوگل باقی خواهند ماند و در نتیجه ترافیک بیشتری خواهند داشت.

 1. سئوی کلاه خاکستری

یک سری روش های میانبری است که در جهت بهینه سازی رتبه وب سایت انجام می شود و بنام سئوی کلاه خاکستری معروف است. سئوی کلاه خاکستری، مجموع روش های قانونی و درست براساس روش های قانونی گوگل و روش های ابتکاری جهت دور زدن گوگل است که باعث بهینه شدن رتبه وب سایت می شود، از‌ آن جایی که گوگل کلیه صفحات وب سایت ها را اسکن می کند بنابراین این چنین وب سایت هایی به عنوان اسپمر شناسایی شده و رتبه های خود را در صفحات ابتدایی از دست داده و تنزل می کنند.

 1. سئوی کلاه سیاه

هرگز از این روش استفاده نکنید، بخاطر این که موتور جستجوی گوگل وب سایت شما را شناسایی کرد و جریمه خواهد کرد. سئوی کلاه سیاه مجموعه کارها و فعالیت هایی است که باعث می شود بتوانید در مدت کوتاهی به صفحات ابتدایی گوگل راه پیدا کنید ولی بعدها به عنوان اسپمر شناسایی شده  و بخاطر این که رتبه خود را از طریق کارها و فعالیت های غیر قانونی کسب کرده اید، گوگل وب سایت شما را از صفحه نتایج خود حذف خواهد کرد. مثلا اگر لینکی را خریداری کرده اید این روش، یک روش کلاه سیاه محسوب می شود و در درازمدت به دلایل زیر رتبه وب سایت خودتان را از دست خواهید داد.

 1. لینکی که در وب سایت خودتان درج می کنید حتما از وب سایت های معتبر باشد و وب سایت های نامعتبر به عنوان اسپم اسکور شناسایی شده و بر رتبه وب سایت شما هم تاثیرگذار خواهند بود.
 2. این نوع لینک ها موقتی بوده و اگر لینک خریداری شده را حذف کنید؛ وب سایت شما عواقب و نتایج بدی را متحمل خواهد شد.
 3. از آن جایی که وب سایت هایی که شما از آن ها لینک خریداری می کنید، با کسب و کار شما نامرتبط هستند، این قضیه در رتبه وب سایت شما تاثیر بدی خواهد داشت.

بهتر است که هم مشتریان و هم وب مسترها به اصول و روش های سئوی وب سایت آگاه بوده و نسبت به آن ها نیز مسلط باشند. مشتریان باید شرکت های موفق سئوکار را شناسایی کنند و شرکت ها و وب مسترها نیز به کلیه اصول و روش های سئو مسلط باشند تا بتوانند به نحو احسن کارها را انجام دهند.

۰

وبسایتوردپرس

بهینه سازیسئوسئو سايتوب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *