نیاز کشور به تصویب قوانین جدید در حوزه دوچرخه‌ سواری

حوزه دوچرخه‌ سواری


مشاور شهرداری تهران در حوزه «توسعه دوچرخه‌سواری» ضمن تاکید بر « نیاز کشور به تصویب قوانین جدید در حوزه دوچرخه‌سواری» گفت: « بر اساس آخرین توافق‌های دستگاه‌های اجرایی با پلیس قرار شده است دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه به رسمیت شناخته شود و تمام قوانینی که در زمینه وسایل نقلیه وجود دارد به دوچرخه‌سوارها هم تسری پیدا کند.»

استفاده از دوچرخه در سفرهای کوتاه مدت شهری شیوه نوینی از حمل و نقل است که به خاطر کاهش آلودگی هوا و رفع معضل ترافیک مورد استقبال شهرهای پر جمعیت دنیا قرار گرفته است. هم اکنون اتوبوس نزدیک به ۲۰ برابر و خودرو شخصی ۴۰ برابر دوچرخه به ازای هر یک کیلومتر انرژی مصرف می‌کند. در کشور ما هم کم و بیش به موضوع توسعه دوچرخه‌سواری در شهرهای بزرگ پرداخته می‌شود ولی آنچه که باعث توسعه استفاده از دوچرخه در سفرهای شهری می‌شود وجود قوانین حمایت کننده و زیرساخت‌های دوچرخه‌سواری است.

مهدی حسن‌زاده مشاور شهرداری تهران در حوزه توسعه دوچرخه‌سواری در این خصوص اظهار کرد: در کشور ما قانون‌های حداقلی در خصوص دوچرخه‌سواری وجود دارد ولی با توجه به توسعه دوچرخه‌سواری در شهرهای گوناگون این قوانین دیگر پاسخگو نیست و نیازمند قوانین جدیدی هستیم. از این ‌رو از مدت‌ها پیش تاکنون با پلیس در تعامل بودیم تا قوانین به روزشده‌ای را در این زمینه به تصویب برسانیم. بر اساس آخرین توافقات، قرار شده است که دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه به رسمیت شناخته شود و تمام قوانینی که در زمینه وسایل نقلیه وجود دارد به دوچرخه‌سوارها هم تسری پیدا کند. برای مثال دوچرخه سوارها باید قوانین ورود ممنوع، چراغ قرمز و… را رعایت کنند ولی استثنایی که وجود دارد این است که اگر دوچرخه‌سوار از دوچرخه پیاده و دوچرخه در دستش باشد به عنوان عابر پیاده تلقی می‌شود.

مشاور توسعه دوچرخه‌سواری در شهرهای کشور با ذکر اینکه هم اکنون شهرداری تهران به دنبال آن است که قوانین و مقرراتی را در حوزه دوچرخه سواری از جمله ایمنی دوچرخه‌سواران تدوین کند، تصریح کرد: یکی از دلایلی که هلندی‌ها توانستند در توسعه دوچرخه‌سواری موفق شوند، این است که قوانین و مقررات مشخص در این زمینه دارند. برای مثال در ۹۰ درصد تصادفاتی که در این کشور خودروها با دوچرخه‌ها داشتند، خودروها به عنوان مقصر شناخته شدند. این موضوع نشان می‌دهد که در کشور هلند به عنوان کشور پیشروی دوچرخه‌سواری قوانین چه قدر حمایت‌کننده‌ است.

حسن‌زاده در ادامه با اشاره به نبود قوانین برای ارتقای ایمنی دوچرخه‌سواران گفت: توسعه دوچرخه سواری در ایران موضوع جدیدی است و به تبع آن نیازهای جدیدی را ایجاد می‌کند که شوراهای شهر باید پاسخی برای این نیازها داشته باشند. هم اکنون برای افزایش ایمنی دوچرخه‌سوارها نیاز به توسعه مسیرهای ویژه و اختصاصی دوچرخه‌سواری داریم چون که دوچرخه سرعت بسیار کمتری نسبت به دیگر وسایل نقلیه دارد و نیاز است که در مسیرهای جدایی رفت و آمد کند.

به گفته وی آمارهای متفاوتی در خصوص مسیرهای دوچرخه‌سواری در تهران وجود دارد ولی هم اکنون در تهران ۶۰ کیلومتر مسیر مناسب برای دوچرخه‌سواری داریم و قرار است که شهرداری تهران در طول پنج سال آینده این رقم را به ۵۵۰ کیلومتر برساند.

مشاور شهرداری تهران در حوزه توسعه دوچرخه‌سواری در شهرهای کشور در بخش دیگر سخنانش با ذکر اینکه اپلیکیشن ‌«بیدود» هم اکنون برنامه‌ای است که با همکاری شهرداری تهران اقدام به ایجاد ایستگاه‌های دوچرخه اشتراکی کرده است، به موضوع دوچرخه‌سواری زنان اشاره و تصریح کرد: موضوع دوچرخه‌سواری بانوان از جمله موضوعاتی است که باید در کشور حل شود؛ به هر حال بانوان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و نمی‌توان به نیاز آن‌ها بی‌توجهی کرد.

حسن‌زاده در پایان گفت: هم اکنون در کشور شهرهایی مانند مشهد و قزوین فعالیت‌های خوبی در زمینه توسعه دوچرخه‌سواری دارند. علاوه بر ایجاد مسیرهای دوچرخه‌سواری در این شهرها، فعالیت‌های فرهنگی و اطلاع ‌رسانی هم به خوبی انجام می‌شود حتی در شهر قزوین قرار است یک اپلیکیشن ایرانی تهیه شود که دوچرخه اشتراکی هم در اختیار شهروندان قرار دهد.

۰

خودرو

حوزه دوچرخه‌ سواریشهرداری تهرانکاهش آلودگی هوا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *