هواوی؛ محور مذاکرات آمریکا و فنلاند

مذاکرات آمریکا و فنلاند

هواوی


به نظر می‌رسد که ترامپ قصد دارد با رئیس جمهور فنلاند در مورد راهکارهای مقابله با شرکت هواوی برای برقراری شبکه ۵G مذاکره و گفتگو کند.

وقتی دولت ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا تحت تاثیر اتهامات مختلفی همچون جاسوسی و شنود مکالمات شهروندان و مقامات آمریکایی و همچنین همکاری و تحویل اطلاعات به دولت چین، فعالیت شرکت چینی هواوی را در این کشور ممنوع اعلام کرد و از تمامی کشورهای هم پیمانش همچون کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن، بریتانیا و بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی خواست که موجب منع فعالیت این اپراتور مخابراتی و غول تکنولوژی چینی شوند، بسیاری از کشورهای اروپایی از انعقاد قرارداد همکاری با هواوی برای توسعه و راه اندازی شبکه ۵G منصرف شدند و یا آن را به تعویق انداختند.

حالا بر اساس گزارش رویترز، به نظر می‌رسد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا قصد دارد که در این خصوص با همتای فنلاندی خود، مذاکره و گفتگو کند تا کشورهای جهان نیازی به هواوی برای توسعه و برقراری شبکه ۵G نداشته باشند و بجای آن با شرکت‌های مخابراتی معروف و برتر فنلاندی همچون نوکیا در این زمینه قرارداد همکاری امضا کنند.

فنلاند به عنوان میزبان نوکیا، یکی از بزرگترین و خوش‌آوازه‌ترین اپراتورهای مخابراتی در جهان، تاکنون تلاش‌های زیادی برای توسعه شبکه‌های مخابراتی و اینترنتی در جهان کرده است و نوکیا نیز در طول سال‌های طولانی موفق شده است سهم قابل توجهی را از بازارهای جهانی به خود اختصاص داده و وظیفه توسعه زیرساخت‌های لازم برای شبکه ۴G و ۵G را در بسیاری از کشورهای جهان علی‌الخصوص اروپا و آمریکای شمالی برعهده داشته است.

اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه‌ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین‌المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) آغاز کرد. در نتیجه رسماً یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل شروع شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک به‌دنبال برقراری و راه‌اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی‌ها و برنامه‌های خود در این زمینه رونمایی می‌کنند.

کشورهای بسیاری در سراسر جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، چین، کره جنوبی، ژاپن و بسیاری از کشورهای اروپایی و غیره با همکاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه هستند و در این زمینه فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده‌اند.

بسیاری از بزرگترین شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوکیا، اریکسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت برای راه‌اندازی نخستین شبکه اتصال به اینترنت نسل پنجم هستند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می‌شود.

۰

فناوری

مذاکرات آمریکا و فنلاندهواوی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *