ون برقی Canoo سال ۲۰۲۱ به بازار می‌آید

خودروی کانو

ون برقی Canoo


شرکت تازه تأسیس Canoo اولین خودروی برقی خود را که یک ون جادار و کاربردی است در سال ۲۰۲۱ روانه‌ی بازار خواهد کرد.

استارتاپ سازنده‌ی خودروهای الکتریکی کانو (Canoo) که قبلا با نام EVelozity شروع به کار کرده بود، به‌تازگی از جدیدترین محصول خود رونمایی کرد. خودروی جدید این شرکت نمونه‌ای کاملا قابل تولید است و پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۱ وارد بازار شود. این خودرو کانو نام دارد و یک ون کاملا الکتریکی است. کانو به‌صورت اجاره‌ی ماهیانه در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت و هزینه‌ی ماهیانه به جز کرایه‌ی خودرو شامل تمامی سرویس‌ها، شارژ و بیمه نیز می‌شود.

طراحی این ون را ریچارد کیم بر عهده داشته است که از کارهای قبلی او می‌توان به بی‌ام‌و i3 و i8 اشاره کرد. وی همچنین نقشی کلیدی در طراحی خودروی فارادی فیوچر داشت که در سال ۲۰۱۷ رونمایی شده بود. ریچارد کیم، خودروی کانو را محصولی می‌داند که دقیقا مورد نیاز بسیاری از مردم است و برخلاف بسیاری از خودروهای الکتریکی که در کلاس کراس‌اورها یا خودروهای اسپرت تولید می‌شوند، در این مدل فقط و فقط به فضای جادار داخلی فکر شده است.

از نظر ظاهری تمام کابین خودرو با شیشه احاطه شده است. جلو و عقب این ون نیز طراحی تقریبا یکسان دارند. به نظر می‌رسد که کانو خودروی خیلی زیبایی نباشد؛ ولی طراحی آن بسیار کاربردی است. درون کابین صندلی‌های نیمکتی منحنی تعبیه شده‌اند که همگی دارای روکش چرمی هستند. دو صندلی جلویی هم قابلیت چرخش دارند تا رودر روی سرنشینان پشتی قرار گیرند. به‌گفته‌ی کانو این خودرو به تمامی سخت افزارهای لازم مربوط به خودروهای کاملا خودران مجهز خواهد شد. البته خودرویی که در تصویر دیده می‌شود دارای فرمان و پدال‌های گاز و ترمز نیز است.

زیرِ پوسته‌ی این خودرو از یک پلتفرم ماژولار استفاده شده است که در حداقل دو خودروی دیگر از این خودروساز استفاده خواهد شد. موتور الکتریکی که در عقب خودرو نصب شده می‌تواند ۳۰۰ اسب‌بخار قدرت تولید کند. باتری ۸۰ کیلووات ساعتی این خودرو نیز می‌تواند شعاع حرکتی ۴۰۲ کیلومتر را با هر بار شارژ فراهم کند.

۰

خودرو

خودروی کانوون برقی Canoo

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *