پروسه تبدیل شدن به سئوکار حرفه ای/قسمت اول


شما با کارهای مداوم و روزانه می توانید به سئوکار حرفه ای تبدیل شوید. با انجام کارهای روانه و و مداوم تجربه و تخصص شما بیشتر خواهد شد. سئو یک علم نیست بلکه مجموعه ای از روش ها  و فرایندهایی است در نهایت موجب بهینه شدن رتبه وب سایت خواهد شد.

بررسی کارهای رقبا و تجزیه و تحلیل وب سایت آن ها تا بهینه سازی رتبه وب سایت و آنالیز مسائل فنی وب سایت خود ، سئو نام دارد. افزایش تجربه باعث خواهد شد تا به یک سئوکار حرفه ای تبدیل شود. پیاده سازی روش های سئو و آنالیز نتایج باعث افزایش تجربه خواهد شد.

شما با مطالعه کتاب و تماشای ویدیو هرگز به سئوکار حرفه ای تبدیل نخواهید شد. الگوریتم های سئو به مرور زمان پیشرفته می شود و متفاوت خواهد بود. سئو وب سایت های مبتنی بر محتوا و با وب سایت های فروشگاهی یکی نیستند. سئو در کشورهای مختلف و براساس زبان های مختلف متفاوت خواهد بود. شما باید روش های مختلف را برای بهبود سئو امتحان کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید. اصول و قوانین سئو متناسب با هر سایتی متفاوت خواهد بود.

در این مقاله انواع و اقسام روش های مختلف که شما می توانید با انجام آن ها به یک سئوکار حرفه ای تبدیل شوید بیان شده است. با مطالعه و انجام این روش ها به طور یقین به یک سئوکار حرفه ای تبدیل خواهید شد.

پروسه تبدیل شدن به سئوکار حرفه ای

سئو برای خیلی از افراد با کلمه کلیدی و قرار گرفتن در نتایج اول گوگل هم معنی است. سئو در واقع مجموعه ای از روش ها و فرایندهایی است که درآمد و سودآوری وب سایتی را افزایش داده و در نهایت کسب و کار آنلاین شما را بهبود می بخشد.

سئو یک استراتژی و روش به خصوصی است و این که چرا یک سری کلمات کلیدی در یک وب سایت از اهمیت به سزایی برخوردار است؟ هدف از رتبه بالای یک وب سایت چیست؟ آیا جذب مشتری مهم است یا فقط افزایش ترافیک وب سایت دنبال می شود. در واقع چند درصد کاربران به مشتری  VIP وب سایت تبدیل می شوند؟ آیا شما مشتریان خودتان را به صورت هدفمند جذب کرده اید؟ آیا شما می توانید مشتریان جذب شده را به خرید محصولات خودتان مجاب کنید یا خیر؟

چرا قرار گرفتن در رتبه های اول تا پنجم درصفحه نتایج مهم است؟ سئو باید براساس هدف مشخصی انجام شود. تمامی افراد سئوکار حرفه ای و هدفمند بوده و با روش های دقیقی سعی می کنند که وب سایتی را در رتبه های اول تا پنجم قرار دهند.

عادت های روزانه یک سئوکار حرفه ای

  1. یادگیری دائمی

یادگیری مداوم سئو باید در سرلوحه اقدامات شما قرار گیرد. حتما از وب سایت های معتبر و موثق منابع اطلاعاتی خود را تهیه کنید. یک سری وب سایت های خارجی مانند MOZ و baklinko  به گونه ای هستند که هر سئوکار حرفه ای هر روز به آن ها مراجعه می کند.

متخصصین و آنالیزورهای این وب سایت جدیدترین روش های سئو را آنالیز کرده و آن ها را منتشر می کنند که در کل وب سایت های جامع و مفیدی هستند. شما می توانید با ترجمه منابع خارجی از جدیدترین روش ها آگاه باشید.

پیگیری وب سایت های فارسی زبان را نیز می تواند برای افزایش اطلاعات شما مفید و موثر خواهد بود. البته این وب سایت ها جدیدترین روش های را ترجمه کرده و در اختیار کاربران خود قرار می دهند.

با مطالعه مقالات به طور مداوم و روزانه بر اطلاعات شما افزوده خواهد شد. الگوریتم های سئو همیشه در حال بروز شدن هستند و باید همیشه جدیدترین روش ها را فرا بگیرید.

  1. اجرا و بررسی نتایج

مطالعه و یادگیری بدون اجرای روش ها مفید و موثر نیست. شما باید روش های که یاد گرفته اید را اجرا کنید و نتایج روش های خودتان را آنالیز کنید. شما باید نتایج روش هایی که فرا گرفته اید را بررسی کنید تا به درستی روش خود پی ببرید. باید تک به تک روش ها را بیازمایید تا بتوانید از آن ها برای بهینه کردن رتبه وب سایت ها استفاده کنید.

تجربه شخصی در مورد روش های سئو مهم است. شما باید متناسب با اهداف خود از روش های سئو استفاده کنید و نباید به روش های کلیشه ای وابسته باشید. شما باید یک وب سایت را به منظور تست روش های سئو ایجاد کنید تا نسبت به درستی روش ها مطمئن شوید.

در حال حاضر برخی وب سایت های با روش های سئو کلاه سیاه در رتبه های ابتدایی قرار گرفته اند که با تغییر الگوریتم ها به رتبه های  پایین تر تنزل خواهند یافت.

  1. استفاده موثر و مناسب از ابزارهای سئو

شما باید به همه ابزارهای سئو تسلط داشته باشید. شما باید به تک به تک ابزارها تسلط داشته و در پروژه های خودتان از آن ها به نحو احسن استفاده کنید. دو ابزار مهم google webmaster tools و google analytics بسیار مهم بوده و هر سئوکار حرفه ای باید به این ابزارها مسلط باشد.

رفع خطاهای در گوگل مستر تولز یک روش ابتدایی است که هر سئوکاری نسبت به آن آگاهی داشته باشد. تصحیح رفتار کاربران در گوگل آنالیتیکس مهم بوده یا باید نحوه افزایش رتبه وب سایت را کاملا بداند.

ابزار گوگل آنالیتکس فقط برای مشاهده ترافیک وب سایت نیست بلکه هر سئوکاری با این ابزار می تواند رتبه وب سایت را نیز بهینه کند. شما با این ابزار می توانید دلایل قرار نگرفتن یک مقاله یا یک وب سایت را در رتبه های بالایی بررسی کنید. دلایل متعددی دارد که باید آن ها را برطرف کنید.

شما با آگاهی نسبت به عوامل موثر در جستجوی گوگل می توانید رتبه مقاله یا وب سایت خودتان را بالا ببرید. شما با ابزارهای دیگری هم می توانید وب سایت یا مقاله خودتان را آنالیز کرده و رتبه آن را بهینه کنید. شما با ابزارهای دیگری مانند google trend, google optimize, google tag manager و hotjar  م توانید وب سایت خودتان را آنالیز کرده و رتبه آن را بهینه کنید.

 

۰

وبسایتوردپرس

بهینه سازیسئوسئوکار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *