چگونه مشتریان را به کاربران دائمی وب سایت تبدیل کنیم؟

سئو

بعد از طراحی یک وب سایت،جذب و نگهداری مشتریان مهم ترین کاری است که باید انجام شود. ما در این مقاله برخی از مهم ترین روش ها را برای شما معرفی می کنیم.

براساس ارزیابی ها مشخص شده که تا ۲۰۲۰میلادی، میزان فروش آنلاین به دو برابر فعلی در قاره آمریکای شمالی خواهد رسید و در نتیجه میزان تبادلات حاصل از فروش آنلاین به ۱۴ تریلیون دلار خواهد بود.

ولی در این میان سوالی به ذهن می رسد که مشتریان چگونه می توانند محصولات و خدمات شما را در دنیای روبه توسعه وب یافته و خریداری کنند؟ شما باید براساس اصول و الگوریتم های گوگل، وب سایت خودتان را طراحی کرده تا مشتریان نیز  از محصولات و خدمات شما استفاده کنند. اگر سئوی وب سایت شما درست و اصولی انجام شده باشد، مشتریان به سرعت وب سایت شما را یافته و محصولات شما را خریداری می کنند. وب سایت شما هر چقدر اصولی ساخته شده باشد کاربران براحتی آن را یافته و در جستجوی های بیشتر کاربران مشخص و نمایان خواهید شد.

الگوریتم های گوگل به ۲۰۰ فاکتور و عامل توجه می کنند ولی در نهایت آن ها به سه دسته اصلی تقسیم بندی می شوند:

 • ساختار فنی و تکنیکی وب سایت
 • سئوی داخلی مثل چگالی کلمات کلیدی، متا تگ ها، متای عناوین، لینک ها و ساختار و طراحی نقشه وب سایت
 • سئوی خارجی مانند رتبه بندی و آنالیز لینک ها

برای دست یابی به یک رتبه بهتر در صفحات نتایج گوگل ، نه تنها باید به این مفاهیم مسلط و آگاه باشید بلکه لازم است که وب سایت خود را با دقت هر چه تمام تر بروزرسانی کنید. باید هر روز وب سایت خود را بروزرسانی کرده تا کاربران بیشتری را جذب کنید.

 1. ساختار فنی و تکنیکی وب سایت

وب سایت شما باید به درستی طراحی شده و محتوا جذاب باشد و کاربران باید بتوانند با آن به آسانی کار کنند. شما باید از همان ابتدا به این قضیه توجه داشته باشید، بدین ترتیب کاربران، وب سایت شما را بیشتر بازدید کرده و به صفحات ابتدایی گوگل منتقل خواهید شد. شما باید وب سایتی را طراحی کنید که همه کاربران براحتی بتوانند وارد وب سایت شما و با آن کار کنند. راحتی کاربران باید اولین هدف شما باشد. توصیه ما این است که قبل از راه اندازی وب سایت جمعی از متخصصین آن را بررسی کرده و مشکلات وب سایت را یافته و حل کنند. در نتیجه کاربران، وب سایت شما را براحتی یافته و جذب آن خواهند شد. بعد از راه اندازی وی سایت، احتمال تغییر ساختاری وب سایت خیلی کم است.

مهم ترین کارهای لازم برای برنامه ریزی ساختار وب سایت

 • حرکت راحت بین صفحات، عدم پیچیدگی حرکت در صفحات وب سایت
 • کاربری راحت وب سایت، گزینه های محدود و در حد امکان ۷ گزینه. وجود عملگر اصلی و زیر منو برای مجموعه های اصلی وب سایت. قراردادن منوهای نه چندان مهم در فوتر وب سایت، توجه به دیدگاه های و نظرات مشتریان در ساختاربندی وی سایت
 • استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود در وب سایت و در نتیجه میزان جستجوی بیشتر وب سایت توسط کاربران
 1. بهینه سازی سئوی داخلی

تمام معیارهای مربوط به ایجاد ارتباط بین محتوای وب سایت ، سئوی داخلی نام دارد. بنابراین چگالی کلمات کلیدی و رتبه بندی وب سایت را تحت تاثیر قرار می دهد و رتبه وب سایت شما هم بهینه خواهد شد.

مهم ترین موارد مربوط به سئوی داخلی

 • استفاده از کلمات کلیدی مرتبط در هر صفحه، تحقیق و جستجو نسبت به یافت کلمات کلیدی مرتبط با حوزه کسب و کاری شما
 • طراحی وب سایت رسپانسیو برای موبایل و سایر خروجی ها
 • استفاده درست و مناسب از لینک های داخلی و خارجی جهت اعتبار بخشی به وب سایت
 • توجه به سرعت آپلود وب سایت و استفاده از ابزارهایی مانند Pingdom جهت بررسی سرعت آن
 • دقت و توجه به حجم عکس و کلیه مشخصات مربوط به آن در وب سایت
 • برورسانی مرتب و بهینه سازی رتبه وب سایت، درج محتوا و مطالب مرتبط با کسب و کار خودتان در وبلاگ
 • اخذ گواهینامه SSL جهت تضمین امنیت کاربران
 1. بهینه سازی سئوی خارجی

هر چقدر که وب سایت نزد سایر وب سایت ها معتبر باشد به همان اندازه سئوی خارجی شما بالا و بهینه خواهد بود و این قضیه به افزایش رتبه وب سایت در صفحات جستجوی گوگل منجر خواهد شد. درج لینک های وب سایت در وب سایت های معتبر، شبکه های اجتماعی، تبلیغات درست و به موقع می تواند سئوی خارجی وب سایت شما را کند.

اظهارنظر دن سویگنی، مدیر عامل ارشد Spooky Digital  در مورد نقش سازنده سئوی داخلی و خارجی

سئوی داخلی، سوخت اصلی یک وب سایت بوده و سئوی خارجی سکوی موفقیت آن است باید به هر دو توجه و دقت کنید تا موفقیت های بیشتر و بزرگتری را کسب کنید.

۰

وبسایتوردپرس

SEOبهینه سازیسئووب سايت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *