کاهش ۷۰ درصدی تولید خودروهای دوگانه سوز

خودروهای دوگانه سوز

ایران ‌خودرو با تولید ۵ هزار و ۹۹۷ دستگاه از انواع محصولات خود در طول ۴ ماهه‌ای که از سال ۹۸ گذشت، به تنهایی بار تولید دوگانه سوزها را به دوش می‌کشد.

دیگر خودروساز کشور، یعنی سایپا که پیش‌تر با تولید تیبا دوگانه سوز در سایت کاشان خود در این بخش فعال بود، هیچ تیبای دوگانه سوزی را طی مدت یادشده در خطوط خود تولید نکرده است.

بر این اساس این دو خودروساز در مدت مشابه سال پیش در مجموع ۲۰ هزار و ۱۱۰ دستگاه خودروی دوگانه‌سوز را در خطوط تولید خود تکمیل کرده بودند. سهم ایران‌ خودرو از محصولات دوگانه سوز تا تیرماه سال ‌جاری ۱۶هزار و ۸۶۴ دستگاه و سهم سایپا ۳ هزار و ۲۴۶ دستگاه بود. مقایسه آمار تولید سال جاری با سال ۹۷ گویای رشد منفی ۷۰ درصدی تولید خودروی دوگانه سوز در خطوط تولید دو خودروساز بزرگ کشور است. بدین ترتیب در وضعیتی که سایپا تولید تنها محصول دوگانه سوز خود را در چهار ماهه سال جاری به صفر رسانده است، رقیب این خودروساز با سه خودروی پژو ۴۰۵، سمند و پژو پارس دو‌گانه‌سوز به تنهایی در جاده تولید دو‌گانه‌سوزها حرکت می‌کند. اگرچه که این خودروساز هم به نسبت سال پیش کاهش تولید ۵٫ ۳۵ درصدی را در این بخش تجربه کرده است. در بین این سه خودرو، پژو ۴۰۵ تولیدی در سایت ایران‌خودروی خراسان توانسته ۳٫ ۵۸درصد دو‌گانه‌سوزهای تولیدی تا پایان تیرماه امسال را به خود اختصاص دهد. سایت خراسان ایران ‌خودرو توانسته در مدت یاد ‌شده ۳ هزار و ۵۰۱ دستگاه پژوی۴۰۵ دوگانه‌ سوز تولید کند.

دو خودروی دیگر ایران‌ خودرو یعنی سمند و پژو پارس به ترتیب ۵٫ ۲۴ و ۱٫ ۱۷درصد از تولید خودروهای دوگانه سوز را به خود اختصاص داده‌اند. بر اساس آمارهای ارائه‌ شده توسط وزارت صمت، آبی‌پوشان جاده‌ مخصوص در سایت تبریز خود هزار و ۴۷۰ سمند دوگانه سوز را تکمیل کرده‌اند. همچنین در سایت اتومبیل‌سازی فردا که توسط بخش خصوصی مدیریت می‌شود، تا پایان تیرماه هزارو ۲۶ دستگاه پژ وپارس دوگانه‌ سوز تولید شده است.

۰

خودرو

تولید تیبا دوگانه سوزخودروهای دوگانه سوز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *