۱۰ روش مخرب سئو کلاه سیاه

سئو

در چهارچوب تغییر سیاست گوگل، الگوریتم های تدوین شده به گونه ای طراحی شده اند که بهترین نتایج جستجو براساس کلمات کلیدی به کاربران نمایش داده می شود و گوگل در جهت برآورد نیاز کاربران همیشه الگوریتم های خود را بروز رسانی می کند تا کاربران از جستجوهای خود، راضی تر باشند. به کارگیری تکنیک‌های سئو از جانب بازاریاب های آنلاین باعث بهبود رتبه وب سایت می شود و در راستای این رعایت اصول گوگل نیز به بهینه شد وب سایت شما کمک خواهد کرد. توجه کنید که هر گونه رفتاری برای دور زدن گوگل، تحت عنوان روش کلاه سیاه معرفی شده و در نهایت باعث افت رتبه وب سایت شما خواهد شد، بنابراین حتما از روش های کلاه سفید استفاده کنید تا رتبه وب سایت خود را حفظ کنید.

توجه داشته باشید که برای بهینه سازی رتبه وب سایت، رعایت یک سری اصول و روش ها لازم و ضروری است. مواردی مانند

 1. استفاده از عناصر ALT
 2. تگ عنوان
 3. متا تگ توضیحات
 4. تهیه و تدوین نقشه با فرمت XML وب سایت جهت ورود کراولرهای گوگل به وب سایت
 5. ایجاد عنوان برای محتوای غیر متنی

مهم ترین اصول    پایه ای سئو بوده و باید هر وب مستری این اصول را به کار ببرد.

 البته در روش های پیشرفه تر باید به افرایش ترافیک وب سایت و بهینه شدن رتبه آن توجه کنید و گرنه بشدت آسیب خواهید دید. روش ها و تکنیک های کلاه سیاه باعث تنزل رتبه وب سایت می شوند. دو الگوریتم پنگوئن و پاندا، تکنیک های کلاه سیاه را شناسایی کرده و در نهایت با تنزل رتبه ول سایت؛ آن را جریمه می کند.

مخرب ترین روش های سئوی کلاه سیاه

 1. مخفی سازی متن

تکنیک کلاکینگ مهم ترین روش کلاه سیاه است که در اکثر وب سایت ها به کار برده می شود. براساس این تکنیک، محتوایی نامرتبط برای کاربر و گوگل به نمایش گذاشته می شود و کاربر با صفحات نامرتبط مواجه شده و به تبع از وب سایت خارج خواهد شد.

به طور مثال، شما کسب و کار خود را برای گوگل، به عنوان اطلاع رسانی مسابقات فوتبال معرفی کرده اید در حالی که کاربران با صفحات مربوط به پوشاک و کفش مواجه خواهند شد. ربات های گوگل هر روزه صفحات وب سایت را اسکن کرده و اگر وب سایتی از تکنیک غیر اصولی استفاده کند جریمه شده و رتبه آن تنزل خواهد یافت. بدین ترتیب رتبه وب سایت شما تنزل یافته و به تدریج از صفحات گوگل حذف خواهد شد.

 1. تبادل لینک

طی سالیان گذشته این روش، به بهینه سازی رتبه وب سایت کمک می کرد ولی با تغییر رویکرد،الگوریتم های گوگل، به تنزل رتبه و سایت منجر می شود. گوگل تصمیم گرفته که لینک سازی به صورت طبیعی صورت گیرد. بخاطر این که تبادل لینک باعث ایجاد لینک های نامرتبط و بی کیفیت می شود و در نهایت رتبه وب سایت بخاطر تبادل لینک با وب سایت های نامرتبط تنزل خواهد کرد. تبادل لینک با وب سایت های نامرتبط باعث تنزل رتبه وب سایت شما می شود و بنابراین ارزش ندارد که سئوی وب سایت خود را بخاطر تبادل لینک قربانی کنید.

 1. محتوای تکراری و یونیک نشده

درج محتوای تکراری و کپی شده از وب سایت های مختلف باعث تنزل رتبه وب سایت شما می شود. الگوریتم های گوگل هر روز بروزرسانی شده و محتواهای تکراری مندرج در وب سایت ها را شناسایی کرده و بنابراین رتبه آن ها را تنزل می دهند، درج محتوای خاص باعث شاخص شدن رتبه وب سایت شما خواهد شد. محتوای یونیک و اصیل نیز فقط یک بار شناسایی شده و ایندکس می شود. هرگز محتوای کپی شده را در وب سایت خود درج نکنید. حتما محتوای اصیل درج کنید تا سئوی وب سایت شما بهینه شود. از درج محتوای تکراری اجتناب کنید تا وب سایت شما در موتور جستجوی گوگل ایندکس شود.

 1. خرید لینک

لینک های خارجی فقط ۸۰% در بهینه سازی وب سایت شما نفش بسزایی دارند. الگوریتم پنگوئن؛ لینک های خریداری شده را شناسایی کرده و هزینه اندک خرید لینک نمی تواند به بهینه شدن رتبه وب سایت شما کمک کند. بروزرسانی الگوریتم پنگوئن باعث شده که وب سایت های فروشنده لینک ها مشخص شود و در صورتی که در وب سایت شما ، لینکی از وب سایت هایی خلافکار اصول گوگل شناسایی شود، رتبه وب سایت شما هم تنزل خواهد کرد.

 1. استفاده افراطی از کلمات کلیدی

استفاده مکرر از کلمات کلیدی طی سالیان گذشته باعث بهبودی رتبه وب سایت می شد ولی امروزه جریان برعکس شده است. شما باید متناسب با تعداد کلمه مقاله،چگالی کلمات کلیدی را هم درست انتخاب کنید تا رتبه و سایت بهینه شود. تکرار بیش از حد کلمه کلیدی، کارکراولرهای موتور جستجو را سخت تر کرده  و بازدیدکنندگان هم سردرگم می شوند. حتما متناسب با مقاله خود، چگالی کلمات کلیدی را انتخاب کنید تا رتبه وب سایت شما بهینه شود.

 1. متن مخفی شده

با درج پس زمینه سفید در وب سایت و درج کلمات کلیدی بیشتر، این تخلف اتفاق می افتد. البته کاربران هرگز نمی توانند این چنین متن هایی را تشخیص دهند ولی ربات های گوگل این تخلف را شناسایی کرده و رتبه وب سایت شما را تنزل می دهند. کراولرهای گوگل کدهای وب سایت را اسکن کرده و هر نوع تخلفی را شناسایی کنند. حتما به موارد ایمنی توجه داشته باشید تا وب سایت شما هک نشده و متون مخفی توسط ربات های گوگل شناسایی نشود. توصیه می کنیم که قبل از جریمه شدن توسط گوگل، این متون مخفی را شناسایی کرده و آن ها را حذف کنید.

 1. مزارع لینک

شما می توانید با وب سایت های مرجع و قانونی، تبادل لینک داشته باشید، و لینک ها به قدری زیاد خواهد بود که مزرعه لینک در وب سایت شما تشکیل خواهد شد. در این چنین وب سایت هایی، لینک هایی به طور منظم به وب سایت شما ارسال می شود، باید به محتوای لینک ها توجه داشته باشید که با موضوع مرتبط باشند در غیر این صورت این نوع تبادل لینک مضر است. مزرعه لینک از نظر گوگل، خلاف محسوب می شود و در صورتی که وب سایت شما این نوع خصیصه را داشته باشد، جریمه خواهید شد. بهتر است که با این چنین وب سایت هایی تبادل لینک نداشته باشید تا رتبه وب سایت شما نیز تنزل نکند.

 1. نگارش برای موتورهای جستجو

الگوریتم های گوگل محتوای وب سایت ها را هر روز اسکن می کنند و اگر مطلبی کپی شده باشد، وب سایت مذکور جریمه شده و رتبه وب سایت تنزل می یابد. البته نرم افزارهای مختلفی برای تغییر متون وجود دارد یا حتی می توانید با روش های اتوماتیک، محتواسازی کنید. در هر صورت بهتر است که همیشه محتوای اصیل و یونیک را تهیه کنید تا رتبه وب سایت شما بهینه شده و هم این که کاربران و مشتریان ارزشمندی را جذب کرده باشید.

 1. بهینه سازی افراطی

اگرچه شما می توانید با روش های اصولی سئوی وب سایت خودتان را بهینه کنید ولی بهینه سازی بیش از حد و افراطی می تواند موجب تنزل وب سایت شما شود.

 1. محتوایی با کیفیت پایین

توجه داشته باشید که محتواهای بی کیفیت موجب خواهد شد تا موتورهای جستجو، وب سایت شما در صفحات نتایج خود منعکس نکنند. شما با تهیه و تولید محتوای اصیل می توانید رتبه وب سایت خود را بهینه کنید.

تمامی موارد بالا باعث خواهد شد که موتورهای جستجو هرگز وب سایت شما را ایندکس نکند. این چنین روش هایی درکوتاه مدت موثر است ولی در درازمدت باعث حذف شدن وب سایت شما از صفحه نتایج خواهد شد. پس هرگز با این نوع روش ها، سعی نکنید که رتبه وب سایت شما بهینه شود.

۰

وبسایتوردپرس

سئوکلاه سیاهوب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *