۳۵ نکته برای بهبود سئو وب سایت شما / قسمت اول

سئو

سئو


سئو را می توان یکی از مهمترین مبحث بهبود رتبه و اعتبار سایت از نگاه گوگل دانست. افراد بسیاری هستند که برای خود سایتی را ایجاد کردند و می خواهند رتبه و اعتبار سایت خود را از نگاه گوگل بهبود بخشند. اما این بهبود به سادگی ممکن نیست و بایستی براساس آموزش و راهنمایی هایی پیش رفت.

سئو که به عنوان بهینه ساز جستجو سایت نیز شناخته می شود یکی از مهمترین مبحث برای صاحبین سایت هاست که توجه بسیاری به آن دارند. اما چگونه می توان با سئو وضعیت رتبه سایت خود را بهبود بخشید و هنگامی که کاربری درباره موضوع خاصی سرچ می کند، در اولین صفحه گوگل به سایت شما دسترسی یابد.

در این مطلب می خواهیم ۳۵ نکته در جهت بهبود سئو وب سایت شما را بیان کنیم. البته تمامی نکته ها در چند قسمت ارائه می شود و این مطلب نیز قسمت اول از شش قسمتی است که تمامی نکات در آن اشاره می شود:

  • وب سایتی روشن و جذاب ایجاد کنید

اینکه شما چه سایتی قصد دارید ایجاد کنید اهمیت بسیاری دارد. طراحی وب سایت ها بسیار اهمیت دارد و افراد باید توجه بالایی داشته زیرا اگر کاربر طراحی وب سایت را نپسندد بدون شک ترجیح می دهد بازدید کوتاهی داشته باشد. اگر در طراحی وب سایت خود خلاقیتی نشان ندهید، بدون شک نمی توانید زیبایی به آن ببخشید تا موردتوجه کاربران قرار گیرد.

در این بین نخست باید ایده طراحی زیبا را در سر داشته باشید و سپس طراحی و ساخت را برعهده یک شرکت حرفه ای و با تجربه بگذارید که به خوبی بتواند سایتی را برای شما توسعه دهد. از این رو اهمیت دارد که چه سایتی را توسعه می دهید و از چه ایده ای بهره می گیرید. سایت هایی که طراحی جذابی دارند کم نیستند اما بایستی با تحقیقات بیشتر اطلاعاتی در این زمینه بدست آورد و عملکرد هوشمندانه ای داشت.

  • استفاده از کلمه کلیدی در URL صفحات

صفحات وب در دامین شما دارای URL هستند که نقش موثری در بحث سئو ایفا می کنند. از این رو باید توجه داشت که کلمات کلیدی مباحث باید در URL نیز به کار گرفته شود. در غیر این صورت مطلب شما در صفحات نخست گوگل یافت نخواهد شد و سئو کاملی را به دنبال نخواهد داشت. برای افزودن URL باید پس از هر کلمه _ گذاشته شود تا هر کلمه به خوبی مشخص باشد.

  • استفاده از خط – به جای  _

صفحات وب در دامین شما دارای URL هستند که نقش موثری در بحث سئو ایفا می کنند. از این رو باید توجه داشت که کلمات کلیدی مباحث باید در URL نیز به کار گرفته شود. در غیر این صورت مطلب شما در صفحات نخست گوگل یافت نخواهد شد و سئو کاملی را به دنبال نخواهد داشت. برای افزودن URL باید پس از هر کلمه – گذاشته شود تا هر کلمه به خوبی مشخص باشد و نباید از این _  استفاده کنید.

  •  انتخاب یک آدرس URL استاتیک

دو نوع آدرس وب سایت وجود داشته که باید به استاتیک و پویا اشاره کرد. یک URL استاتیک به صورت زیر است:

your-domain-name.com/category/the-best-seo-practices

اما یک URL پویا ساختاری به شکل زیر دارد:

your-domain-name.com/category/?p=028705

در حالی که موتورهای جستجو هر دو URL  را درک می کنند اما انسان ها نمی توانند درکی از URL پویا داشته باشند و آن را بخوانند. بنابراین سعی کنید URL قابل درک هر دو موتور جستجو و انسان را انتخاب کنید و آن چیزی نیست جز یک URL استاتیک که کاربردی نیز خواهد بود.

  •  URL مختصر، مفید و توصیفی داشته باشید

یک بازدید کننده محتوا هنگامی که وارد وب سایتی می شود، نخست بوسیله URL به سایت هدایت می شود. از این رو باید یو آر الی برای صفحات وب خود به کار گیرید که مفید، مختصر و توصیفی هستند. این یعنی باید کلمات کلیدی اصلی درون URL پیج به کار گرفته شود تا افراد در گوگل هنگام سرچ موضوعی مرتبط با وب سایت شما، بتوانند سایت را در همان صفحه نخست گوگل مشاهده کنند.

  • ایجاد برچسپ های کارآمد

یکی از موارد بسیار مهم در سئو ایجاد برچسپ است. برچسپ ها نقش کلیدی در یافتن مباحثی توسط کاربران گوگل مرتبط با وب سایت شما دارند. برای مثال اگر درباره گل موضوعی نوشته ای و برچسپ را گل انتخاب کنید، هنگامی که کاربر به دنبال کلمه گل در گوگل جستجو می کند، بدون شک در صورت مناسب بودن سئو سایت شما، سایتتان در نخستین صفحه گوگل پدیدار خواهد شد و می تواند افزایش کاربر را در پی داشته باشد.

منبع

۱+

وبسایتوردپرس

SEOبهینه سازی سئوسئووب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *