۳۵ نکته برای بهبود سئو وب سایت شما / قسمت پنجم

سئو

سئو را می توان یکی از مهمترین مبحث بهبود رتبه و اعتبار سایت از نگاه گوگل دانست. افراد بسیاری هستند که برای خود سایتی را ایجاد کردند و می خواهند رتبه و اعتبار سایت خود را از نگاه گوگل بهبود بخشند. اما این بهبود به سادگی ممکن نیست و بایستی براساس آموزش و راهنمایی هایی پیش رفت.

سئو که به عنوان بهینه ساز جستجو سایت نیز شناخته می شود یکی از مهمترین مبحث برای صاحبین سایت هاست که توجه بسیاری به آن دارند. اما چگونه می توان با سئو وضعیت رتبه سایت خود را بهبود بخشید و هنگامی که کاربری درباره موضوع خاصی سرچ می کند، در اولین صفحه گوگل به سایت شما دسترسی یابد.

در این مطلب می خواهیم ۳۵ نکته در جهت بهبود سئو وب سایت شما را بیان کنیم. البته تمامی نکته ها در چند قسمت ارائه می شود و این مطلب نیز قسمت پنجم از شش قسمتی است که تمامی نکات در آن اشاره می شود:

  •  توجه به پیوند سایت

بخش پیوندهای سایت یکی از قسمت های مهم در زمینه سئو است. شما با این بخش می توانید کلمات کلیدی را درون آن آورده تا در صفحه جستجو گوگل یکی از نخستین سایت ها کاربران باشید. برای مثال هنگامی که در زمینه مطلبی خاص محتوایی تولید کردید و کلمات کلیدی را درون کادر پیوند گذاشتید، هنگامی که افراد درباره آن موضوع جستجویی دارند به سرعت سایت شما در صفحه اول یا دوم گوگل نمایان خواهد شد و این یک امتیاز مثبت است.

  • لینک اسپانسر را به کار نگیرید

برخی افراد برای وب سایت خود لینک اسپانسر در نظر می گیرند. این نوع لینک از نگاه کاربر یا خواننده ناخوشایند است و آنها چنین لینکی را در محتوا نمی پسندند. از این رو بهتر است به حذف چنین لینکی بپردازید و تنها به استفاده از لینک های اصلی و کاربردی بپردازید. بنابراین به عنوان یک نکته مهم در سئو وب سایت باید لینک اسپانسر یا مالی را از محتوا حذف کنید.

  •  لینک دادن به وب سایت های باکیفیت

سعی کنید در مطالب وب سایت خود از لینک های درونی که به وب سایت های باکیفیت و با اعتباری هدایت می شود، بهره گیرید. استفاده از چنین لینک هایی کمک می کند تا اعتبار بالا سایت مقصد برای وب سایت شما نیز تاثیر مثبتی داشته و گوگل نیز اعتباری به سایت شما خواهد بخشید. این نکته حائز اهمیت است که هیچ گاه به وب سایت های بی اعتبار و فیلتر لینک نکنید.

  • بدست آوردن لینک با کمک افراد

در دنیای جستجوگرها، سئو از اهمیت بالایی برخوردار است. هنگامی که شما به دیگران کمک می کنید، به عنوان مثال، با به اشتراک گذاشتن دانش خود، بینش ارزشمند، راهنمایی آسان و ابزار رایگان، شما همیشه چیزی را در مقابل دریافت می کنید. کاربران معمولا قدردانی می کنند و نیاز به چیزی در برابر شما دارند که به آنها لینک می دهید.

اگر تصمیم به صرف هزینه های بزرگ برای کمپین های مختلف داشته باشید، صرف نظر از هزینه های آنها به نفع پیوندها، صرفا به مردم نیز کمک می کنید. سازمان های خیریه و غیرانتفاعی زیادی هستند که به دنبال حامیان مالی هستند. در عوض، آنها به شما در وب سایت های شما اشاره می کنند و این می تواند لینکی با کمک دیگران داشته باشید.

  • ایجاد محتوا موردنظر کاربر

سعی کنید در وب سایت خود محتوایی داشته باشید که مورد توجه کاربران قرار گیرد. در غیر این صورت به وب سایتی تبدیل خواهید شد که محبوبیت خاصی نداشته و در نتیجه سئو مناسبی برای سایت شما رقم نخواهد زد. محتوا تولیدی باید به نوعی کاربر پسند باشد و در غیر این صورت نمی توانید نظر کاربران را جهت ایجاد سایتی کامل جلب کنید.

  •  روابطی خود با سایر وب سایت ها

سعی کنید با دیگر وب سایت های رقیب ارتباط خوبی داشته باشید و از تجربه آنها در ارائه محتوایی با سئو قابل توجه کمک گیرید. گذشته از آن می توانید لینک هایی در وب سایت خود قرار دهید که با آن سایت ها مشترک است و در نتیجه می تواند تاثیر مثبتی روی سایت شما بگذارد.

منبع

۰

وبسایتوردپرس

بهینه سازی سئوبهینه سازی سایتسئووب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *