۳۵ نکته برای بهبود سئو وب سایت شما / قسمت چهارم

سئو

۳۵ نکته برای بهبود سئو وب سایت شما / قسمت چهارم

سئو را می توان یکی از مهمترین مبحث بهبود رتبه و اعتبار سایت از نگاه گوگل دانست. افراد بسیاری هستند که برای خود سایتی را ایجاد کردند و می خواهند رتبه و اعتبار سایت خود را از نگاه گوگل بهبود بخشند. اما این بهبود به سادگی ممکن نیست و بایستی براساس آموزش و راهنمایی هایی پیش رفت.

سئو که به عنوان بهینه ساز جستجو سایت نیز شناخته می شود یکی از مهمترین مبحث برای صاحبین سایت هاست که توجه بسیاری به آن دارند. اما چگونه می توان با سئو وضعیت رتبه سایت خود را بهبود بخشید و هنگامی که کاربری درباره موضوع خاصی سرچ می کند، در اولین صفحه گوگل به سایت شما دسترسی یابد.

در این مطلب می خواهیم ۳۵ نکته در جهت بهبود سئو وب سایت شما را بیان کنیم. البته تمامی نکته ها در چند قسمت ارائه می شود و این مطلب نیز قسمت چهارم از شش قسمتی است که تمامی نکات در آن اشاره می شود:

  • اطمینان از ارزشمندی محتوا

یکی از مواردی که باید توجه بسیاری نسبت به آن داشت، ارزشمندی محتواست. اگر محتوایی که در وب سایت خود منتشر می کنید، در بحث نگارشی و اطلاعاتی ارزشمند نباشد بدون شک هر فردی از مطالعه مطلب کناره گیری کرده و به دنبال محتوا دیگری خواهد بو. اما نوشتن محتوا ارزشمند نیاز به منبع دقیق و اطلاعاتی کامل دارد. در نهایت افراد شاهد محتوا تولید شده باکیفیت و قابل توجه خواهند بود که نظر هر کاربر بازدید کننده ای را به خود جلب می کند.

  • ایجاد محتوایی خاص

سعی کنید برای کاربران خود محتوایی ایجاد کنید که از نظر آنها ارزشمند است. محتوایی که برخی از این دست محتواها را می توان برای کاربران سایت محرمانه خواند. محتوا روش تعامل با کاربران است و سایت بدون محتوا نمی تواند پیشرفتی در پیش داشته باشد.

از این رو سعی کنید به ایجاد محتوایی خاص با ویژگی محرمانه برای کاربران متعدد وب سایت خود ایجاد کنید. بدون شک آنها نیز تمایل پیدا می کنند همیشه به سایت شما مراجعه کرده و اطلاعاتی کسب کنند.

  •  برنامه ریزی برای استراتژی محتوا

نوشتن محتوا اگرچه در ظاهر امری ساده است اما برای داشتن یک وب سایت سئو شده و با اعتبار، نیاز به انجام برنامه ریزی دقیق در جهت ایجاد استراتژی بی نقص محتوایست. سایت شما اگر فاقد برنامه ریزی باشد نمی توان به موفقیت موردنظر دست پیدا کند. زیرا نیاز است تا با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته، محتوا در سایت منتشر شده و کاربر هر چند ساعت یا ساعت با یک مطلب جدید و جامع رو به رو شود. البته این نکته حائز اهمیت است که محتوا بایستی یونیک باشد و برنامه ریزی برای محتوا تاریخ گذشته و قدیمی نمی تواند منفعتی برای وب سایت شما داشته باشد.

بسیاری از سایت های موفق سعی می کنند استراتژی برنامه ریزی صحیح را برای محتوانویسی در نظر گیرند زیرا می دانند نبض هر سایتی محتوا آن است. با این وجود باید به مقوله موردبحث توجه بیشتری کرد.

  • محتوایی ساده برای کاربر ایجاد کنید

اگر محتوایی که ایجاد می کنید پیچیده باشد بدون شک موردتوجه کاربر قرار نمی گیرد. بنابراین سعی کنید محتوایی ساده مطابق نظر کاربر وب سایت خود ایجاد کنید. بسیاری از افراد به دنبال محتوایی روان، نسبتا کوتاه و ساده هستند تا زمان کمتری را برای مطالعه گذاشته و در مقابل اطلاعات جدیدی کسب کنند. بنابراین داشتن محتوایی ساده در وب سایت می تواند بسیار مناسب و کارآمد باشد و موردتوجه خواننده قرار گیرد.

  •  جلوگیری از درج مطالب تکراری

بدون شک مطالب تکراری از نگاه گوگل یک اشتباه است و برخی از سایت ها ممکن است مرتکب این اشتباه جبران ناپذیر شوند. محتوا تکراری از نگاه گوگل یک اشتباه است و امتیاز منفی به وب سایت داده خواهد شد. بنابراین نباید در وب سایت خود مطالب تکراری را قرار دهید زیرا پوینت منفی به دنبال داشته و در زمینه سئو مسئله ساز و نتایج منفی را به دنبال خواهد داشت.

  • پشتیبان گیری از سایت

یکی از مواردی که کمک می کند اگر محتوا یا اطلاعات وب سایت شما پاک شود، باری دیگر بازگردد، پشتیبان گیری از وب سایت است. این روش به شما کمک خواهد کرد تا در صورت حذف اطلاعات، بتوانید باری دیگر آن را بازگردانید و به ادامه فعالیت روی وب سایت خود بپردازید. حذف اطلاعات موجب خواهد شد تا سایت شما امتیاز بالا خود را از دست داده و امتیاز منفی کسب کند که در نتیجه نابودی آن را به دنبال دارد.

منبع

۰

وبسایتوردپرس

بهینه سازی سئوسئوسئو سایتوب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *