۵ روش ساده سازی سئو


سئو باعث می شود که کسب و کارهای مختلف بتوانند در فضای مجاز به حیات خود ادامه دهند. البته روش های سئو همیشه در حال تغییر و نو شدن است و اصول دیگری جایگزین روش های قبلی می شود، حتی روش هایی که تا بحال رعایت می کردیم حالا منسوخ شده اند.

امروزه روش های سئو در حال تغییر است و این قضیه برای کسانی که کار سئو را انجام می دهند تا وب سایتی را مدیریت می کنند کار خسته کننده و آزاردهنده ای است.

اما این دلیلی نمی شود که در میانه راه کسب و کار خود را رها کنیم. بخاطر این که تا بحال چیزهای زیادی را بدست آورده ایم تا اگر تازگی وارد کسب و کارهای آنلاین شده ایم، نمی توانیم در فضای رقابتی به حیات خود ادامه دهیم.

علاوه بر این که روش های بهینه سازی سئو در حال تغییر است باید بدانیم که سرعت آپلود وب سایت، چگالی کلمات کلیدی، محتوای غنی و لینک سازی داخلی و خارجی و محتوای باکیفیت مهم هستند.

هر روزه بر روش ها و تکنیک ها سئو افزوده می شود و همگی افرادی که کسب و کار آنلاین دارند به این موارد رسیدگی می کنند تا بتوانند سئوی مناسب و حرفه ای داشته باشند.

اهمیت سئو

امروزه بسیاری از کسب و کارها در فضای آنلاین قرار دارند و بنابراین با رعایت اصول سئو می توانیم کسب و کار خود را به بهترین نحو گسترش دهیم. شما می توانید با روش های ساده تری سئو خود را بهبود بخشیده و مانند حرفه ای ها عمل کنید.

مهم ترین روش های ساده سازی سئو

  1. مشخص سازی اهداف سئو

مشخص کردن اهداف سئو کار مشکلی است و باید توجه داشته باشید که اگر این کار را انجام ندهید در میان راهکارهای زیادی غرق خواهید شد و همین کار باعث سردرگمی شما می شود.

ابتدا هدف خود را از سئو مشخص کنید.

افزایش ترافیک وب سایت تا ۱۰۰۰ بازدید تا تاریخ ……

افزایش بک لینک در پست های ….

فروش بیشتر کالاها و محصولات با پست های …

هدف گذاری سئو با مانند هر هدفگذاری دیگری باید واقع بینانه و براساس واقعیات باشد.

بعد از این کار باید به دنبال روش های محقق سازی اهداف خود برآییید. شما با کمی جستجو در اینترنت متوجه می شوید که می توانید پست های وبلاگ خود را در هر ماه به ۱۶ پست یا بیشتر برسانید تا بتوانید رشد ترافیک و رشد درآمدی را رقم بزنید.

یا این که می توانید با لینک سازی داخلی و خارجی یا استفاده از نویسندگان برتر می توانید بخشی از اهداف خود را محقق کنید. شما باید در همه حال روش هایی که تابحال گرفته اید را آنالیز و تجزیه و تحلیل کنید تا نتیجه گیر کنید که تا چه اندازه به اهداف خود نائل شده اید. حتی می توانید برای تجزیه و تحلیل داده های خود از گوگل آنالیتیکس استفاده کنید.

نکته مهم:

تجزیه و تحلیل داده ها و روش ها می تواند به شما نشان دهد که تا چه حد به اهداف خود نائل شده اید. آیا چگالی کلمات کلیدی موثر بوده اند؟ آیا لینک سازی داخلی و خارجی موثر واقع شده است؟

همیشه و در همه حال روش های خود را آنالیز کنید تا میزان نائل شدن به اهداف خود را متوجه شوید.

اگر جواب شما به سوالات مثبت است که راه و روش خودتان را ادامه دهید و اگر نه است بهتر است که از روش های جایگزین استفاده کنید تا بتوانید نتایج بهتری را بدست بیاورید.

اگر متوجه شدید که راهکارهای انتخابی شما موثر واقع نیست را کنار بگذارید در این مرحله به طور یقین از رقبای خود پیشی خواهید گرفت. بهتر است که تعداد کلمات مقالات خودتان را افزایش دهید.

مهم ترین هدف ما ساده سازی سئو است و اگر از این هدف دور مانده اید در این صورت میان روش های متعدد گیر خواهید کرد و این چندان خوب نیست.

  1. توجه و تمرکز روی محتوای با کیفیت و غنی وب سایت

بازار محتوایی باعث افزایش بازدید از وب سایت شما می شود. بازاریابی محتوایی قلب سئو است و سئو چیزی بیش از بازاریابی محتوایی نیست. حال چرا؟ حالا دیگر موتورهای جستجو و در صدر آن ها گوگل دیگر کلمات کلیدی را جزء روش های سئو محسوب نمی کنند و اگر هم باشد جزء روش های کلاه سیاه است و این موتورها چنین می پندارند که مدیران وب سایت ها می خواهند با کلمات کلیدی موتورهای جستجو را دور بزنند.

تولید محتوای با کیفیت مهم ترین روش برای جذب مخاطب است که موتورهای جستجو بدان توجه می کنند. شما باید مقالات آموزشی و غیر تجاری درر بخش وبلاگ وب سایت خودتان منتشر کنید تا بتوانید بازدیدکننده بیشتری داشته باشید. بازاریابی محتوایی برای هر نوع کسب و کاری موثر است و می تواند در درازمدت به نتایج خوبی منجر شود.

بازاریابی محتوایی باعث خواهد شد تا هر روز بر تعداد بازدیدکنندگان وب سایت شما افزوده شود؛ حال اگر محتوای غنی و با کیفیتی نداشته باشید، به طور یقین، بازدیدکنندگان بیشتری هم نخواهید داشت و مشتریان خود را از دست خواهید داد.

بسیاری از کارشناسان سئو بر این باور هستند که بازاریابی محتوایی مهم ترین روش در سئو است، بخاطر این که موجب افزایش ترافیک وب سایت و جذب مخاطب بیشتر می شود.

الته متا تگ ها، تعداد کلمات کلیدی، و سرعت آپلود وب سایت در جذب مخاطب تاثیر به سزایی دارد ولی بازاریابی محتوایی در صدر این روش هاست.

هر چقدر که پست های وبلاگ شما بیشتر باشد به همان اندازه لید وب سایت هم بیشتر خواهد شد.

لید: همان افرادی هستند که وارد وب سایت شده و قصد خرید کالاها و محصولات ما را دارند یا این که از ما در مورد محصولات و خدمات پرس  و جو می کنند، مشتریان راغب یا مشتریان هدف نام دیگری برای این کلمه است.

بنابراین در صورتی که دوست دارید تا مخاطبان وب سایت خودتان افزایش دهید بهتر است که محتوای غنی و با کیفیتی را تولید کنید تا بتوانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید و به سایر روش ها توجه نکنید. تولید محتواهای با کیفیت و تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و لینک سازی داخلی و خارجی باعث ترافیک سایت و افزایش مخاطب خواهد شد.

شما باید مرتبط با کسب و کار خودتان مقالاتی را بنویسید، بدانید که کار سختی نیست. با کمی جستجو می توانید کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خودتان را پیدا کنید.

  1. استفاده از گوگل برای جستجوی کلمات کلیدی

بسیاری از متخصصین سئو با موتورهای جستجو، کلمات کلیدی را جستجو می کنند، موتورهای جستجو بهترین و موثرترین کلمات کلیدی را در اختیار سئوکاران قرار می دهند.

موتور جستجوی گوگل راه و روش خود را تغییر داده و اکنون به دنبال کسب رضایت کاربران است و کلمات کلیدی دیگر کاربرد چندانی ندارد ، گوگل بررسی می کند که آیا کاربران با رضایت کامل وب سایت را ترک کرده اند. تجربه کاربری این که با جستجویی که در گوگل کرده اید و وارد وب سایت مورد نظر خود شده اید و از اطلاعات دریافتی نیز راضی هستید و همین کار شم باعث خواهد شد تا گوگل نسبت به موتورهای جستجوی دیگر موفق تر ظاهر شود. موتور جستجوی گوگل در مقایسه با سایرین محبوب بوده و اکثر کاربران در این موتور جستجو، کلمات کلیدی خود را وارد کرده و جستجو می کنند.

پس مشخص شد که کلمات کلیدی دیگر مانند گذشته، اهمیت ندارند، فقط جذب رضایت کاربران هدف اصلی گوگل است. پس از کجا متوجه شویم که براساس الگوریتم جدید گوگل گام برمی داریم؟

شما می توانید محتوایی که مخاطب پسند بوده را تولید کنید و از کلمات کلیدی که مخاطب به دنبال آن است استفاده کنید، کلمات کلیدی به صورت تکی استفاده نمی شوند، بلکه کلمات کلیدی باید در داخل مقاله و محتوا و به صورت مخاطب پسند استفاده شوند تا تجربه کاربری برای وب سایت شما افزایش یابد.

شما می توانید در حوزه کاری خودتان ، کلمات کلیدی را جستجو کرده و متوجه شوید که کاربران از حوزه کاری شما چه چیزهایی را درخواست دارند.

زمانی که تجربه کاربری برای وب سایت شما بالاتر باشد به طور یقین در نتایج اول قرار خواهید داشت و شما باید این چنین هدفی را دنبال کنید.

  1. محتوا نگاری در مورد اینفلوئنسرها و بک لینک های ارگانیک

بک لینک ها باعث افزایش طبیعی وب سایت می شود. شما با این روش می توانید به نتایج اول گوگل دست یابید که اکثر سئوکاران این چنین هدفی را دنبال می کنند. براساس تحقیقات اخیر مشخص شده که بک لینک های بیشتر موجب می شود که بتوانید به نتایج بالای گوگل دست یابید.

شما با بک لینک های معتبر می توانید به این چنین هدفی دست یابید و وب سایت های کلاه سیاه هرگز مورد توجه گوگل قرار نمی گیرند و هر چقدر که بک لینک های شما بیشتر باشد رتبه بالایی را بدس خواهید آورد.

هرگز محتوایی با تعداد کلمات بیشتر باعث نمی شود که بتوانید در نتایج اول گوگل ظاهر شوید ، شما باید با کاربران تعامل داشته باشید و تجربه کاربری آن ها را بهتر کنید تا راضی وب سایت شما را ترک کنند.

خرید بک لینک و بک لینک های نامرتبط باعث می شود که نتوانید به رتبه ها بالا گوگل دست یابید. شما باید متناسب با کسب و کار خودتان، بک لینک های مرتبط درج کنید.

بهترین روش برای این کار این است که به دنبال اینفلوئنسر باشید و در مورد او در وبلاگ خود مطالبی را منتشر کنید و حتی مطالب منتشره را با خود او در میان بگذارید چون به طور یقین ایشان بک لینک های مرتبطی را به وب سایت شما لینک می دهد. متناسب با کسب و کار خود اینفلوئنسرهایی را شناسایی کرده و همین کار را انجام دهید.

  1. افزایش آپلود وب سایت همزمان با توجه به چندین عامل

تا به حال به سرعت وب سایت خود فکر کرده اید یا فقط در این مورد چیزهایی را شنیده اید. گوگل به تازگی نتایجی را منتشر کرده که نشان می دهد که اکثر وب سایت به آرامی آپلود می شوند.

سایر عوامل مانند تجربه کاربری، مدت زمان حضور در وب سایت و… به مدت زمان آپلود شدن وب سایت شما بستگی دارد. هیچ کسی دوست ندارد که مدت زمان بیشتری را برای آپلود شدن وب سایت منتظر بماند.

شما باید به افزایش سرعت‌ آپلود شدن توجه کنید تا سئوی بالاتری را بدست بیاورید و بعد از آن به مدت زمان حضور کاربر توجه داشته باشید. در همین زمینه می توانید از ابزارهایی موجود در اینترنت استفاده کنید.

خیلی از وب سایت به هنگام بارگذاری صفحات خود، مشتریان خود را از دست می دهند. حتما به این عامل توجه کنید تا بتوانید مشتریان بیشتری را بدست بیاورید.

سرعت وب سایت در کسب رضایت کاربر نقش بسزایی دارد و باعث خواهد شد تا در رتبه های بالایی گوگل قرار داشته باشید.

خلاصه مقاله

  1. مشخص سازی اهداف سئو

مشخص کردن اهداف سئو کار مشکلی است و باید توجه داشته باشید که اگر این کار را انجام ندهید در میان راهکارهای زیادی غرق خواهید شد و همین کار باعث سردرگمی شما می شود. بهتر است که مقالاتی کاربر پسند با کلمات بیشتر بنویسید.

  1. توجه به بازاریابی محتوایی

تولید محتوای با کیفیت مهم ترین روش برای جذب مخاطب است که موتورهای جستجو بدان توجه می کنند. شما باید مقالات آموزشی و غیر تجاری درر بخش وبلاگ وب سایت خودتان منتشر کنید تا بتوانید بازدیدکننده بیشتری داشته باشید. بازاریابی محتوایی برای هر نوع کسب و کاری موثر است و می تواند در درازمدت به نتایج خوبی منجر شود.

بازاریابی محتوایی باعث خواهد شد تا هر روز بر تعداد بازدیدکنندگان وب سایت شما افزوده شود؛ حال اگر محتوای غنی و با کیفیتی نداشته باشید، به طور یقین، بازدیدکنندگان بیشتری هم نخواهید داشت و مشتریان خود را از دست خواهید داد.

  1. استفاده از گوگل برای جستجوی کلمات کلیدی

بسیاری از متخصصین سئو با موتورهای جستجو، کلمات کلیدی را جستجو می کنند، موتورهای جستجو بهترین و موثرترین کلمات کلیدی را در اختیار سئوکاران قرار می دهند.

شما می توانید در حوزه کاری خودتان ، کلمات کلیدی را جستجو کرده و متوجه شوید که کاربران از حوزه کاری شما چه چیزهایی را درخواست دارند.

  1. محتوا نگاری در مورد اینفلوئنسرها و بک لینک های ارگانیک

بک لینک ها باعث افزایش طبیعی وب سایت می شود. شما با این روش می توانید به نتایج اول گوگل دست یابید که اکثر سئوکاران این چنین هدفی را دنبال می کنند.

شما با بک لینک های معتبر می توانید به این چنین هدفی دست یابید و وب سایت های کلاه سیاه هرگز مورد توجه گوگل قرار نمی گیرند و هر چقدر که بک لینک های شما بیشتر باشد رتبه بالایی را بدس خواهید آورد.

بهترین روش برای این کار این است که به دنبال اینفلوئنسر باشید و در مورد او در وبلاگ خود مطالبی را منتشر کنید و حتی مطالب منتشره را با خود او در میان بگذارید چون به طور یقین ایشان بک لینک های مرتبطی را به وب سایت شما لینک می دهد. متناسب با کسب و کار خود اینفلوئنسرهایی را شناسایی کرده و همین کار را انجام دهید.

  1. افزایش آپلود وب سایت همزمان با توجه به چندین عامل

سایر عوامل مانند تجربه کاربری، مدت زمان حضور در وب سایت و… به مدت زمان آپلود شدن وب سایت شما بستگی دارد. هیچ کسی دوست ندارد که مدت زمان بیشتری را برای آپلود شدن وب سایت منتظر بماند.

شما باید به افزایش سرعت‌ آپلود شدن توجه کنید تا سئوی بالاتری را بدست بیاورید و بعد از آن به مدت زمان حضور کاربر توجه داشته باشید. در همین زمینه می توانید از ابزارهایی موجود در اینترنت استفاده کنید.

سرعت وب سایت در کسب رضایت کاربر نقش بسزایی دارد و باعث خواهد شد تا در رتبه های بالایی گوگل قرار داشته باشید.

۰

وبسایتوردپرس

SEOسئووب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *