۶۰ نکته سئو که همیشه باید بخاطر داشته باشید/قسمت دوم


ما در این مقاله کلیه نکات سئو را یکجا ذکر کرده ایم. با رعایت این نکات می توانید رتبه وب سایت خودتان را بهبود ببخشید. این نکات همواره رصد شده و متناسب با موتورهای جستجو بروز رسانی می شود.

نکاتی راجع به سئو داخلی

 1. قدرت تصاویر در جذب کاربران را نادیده نگیرید

رسانه تصویر در جذب کاربران قدرتمند است و باعث خواهد شد که کاربران مطالب شما را تا به انتها مطالعه کنند. گوگل به رفتار کاربران اهمیت بسیار زیادی قائل است و مدت زمان حضور در وب سایت در بهینه شدن رتبه وب سایت نقش بسزایی دارد.

 1. با فهرست کردن مواردی، احتمال حضور وب سایت خود را در گراف دانش گوگل افزایش دهید

گراف دانش گوگل به خودی خود ایجاد نمی شود. پاسخ به سوالات گراف گوگل باعث خواهد شد تا در لیست وب سایت این بخش از گوگل قرار گیرید.

 1. قدرت لینک های خارجی را دست کم نگیرید

لینک به وب سایت های مرتبط با کسب و کار شما در بهینه شدن رتبه وب سایت تاثیر به سزایی دارد. این کار موجب خواهد شد تا رتبه وب سایت شما بهینه شده و کاربران بیشتری را جذب کنید.

 1. با اسکیما CTR وب سایت خود را با احتیاط افزایش دهید

چند ستاره در کنار عنوان جستجو به افزایش بازدید وب سایت کمک شایانی خواهد کرد. هرگز با این روش موتورهای جستجو و کاربران را با این روش فریب ندهید.

 1. URL های کوتاه موثر هستند

موتورهای جستجو و کاربران URL های کوتاه را دوست دارند. گوگل وب سایت هایی با URL کوتاه را در رتبه های ابتدایی قرار می دهد.

 1. شما با این دستورالعمل می توانید وب سایت خودتان را با بهترین روش معرفی کنید

متای توضیحات در ۵۰% موارد برای معرفی وب سایت مشخص شده و محتوای متنی برای معرفی وب سایت به کار می رود. گاهی مواقع شما با چهار خط نیز می توانید وب سایت خودتان را معرفی کنید. شما با دستور العمل زیر می توانید وب سایت خودتان را به بهترین شکل ممکن معرفی کنید.

 • اعتبار و قدرت کلی دامنه
 • درج نکته های مفید در ابتدای صفحه

شما با درج نکات کلیدی مهم می توانید میزان کلیک بر وب سایت خودتان را افزایش دهید. این توضیحات در ۴ خط به کاربر نشان داده خواهد شد.

 1. با پیشوندها و پسوندهایی عنوان صفحه را جذاب کنید

براساس تحقیقات مشخص شده که پیشوندها و پسوندها در جستجوی کاربران نقش بسزایی دارند و بدین ترتیب رتبه وب سایت شما هم بهینه خواهد شد. برخی از پیشوندها و پسوندهای عنوان صفحه عبارتند از:

 • بررسی
 • سال جاری
 • فهرست
 • پی دی اف
 • PDF
 • راهنمای
 • آموزش
 • بهترین
 • برترین
 • ارزان ترین
 • تاپ ترین
 • بیشترین محصولات خریداری شده
 1. با درج کلمه کلیدی در بین ۱۰۰ عبارت اول، وب سایتی معتبر ایجاد کنید

البته این روش دیگر منسوخ شده است. کلمات کلیدی در ابتدای صفحه نشانگر معتبر بودن صفحه هستند و کاربر به درستی جستجوی خود پی خواهد برد.

 1. امکان توئیت مطالب و محتوای خود را افزایش دهید

توئیت کردن باعث خواهد شد تا کاربران بیشتری مطالب و محتوای شما را بازدید کرده و بدان علاقمند شوند. این قضیه در بهینه شدن رتبه وب سایت شما نقش بسزایی دارد.

 1. محتوای دقیق و جامعی بنویسید

محتوایی که یک موضوع را دقیق توضیح داده باشد کاربران بیشتری را جذب کرده و در نتیجه رتبه وب سایت شما هم بهینه خواهد شد.

 1. با متن جایگزین ، گوگل تصاویر شما را تشخیص خواهد داد

موتور جستجوی گوگل قادر به تشخیص تصاویر نیست ، بنابراین با متن جایگزین می توانید آن را به انجام این کار قادر کنید. گوگل می تواند با شناسایی متن جایگزین، تصاویر درج شده در وب سایت شما را تشخیص دهد.

نکاتی راجع به لینک سازی

 1. یک صفحه جداگانه برای لینک ها مدنظر داشته باشید

کاربران با لینک هایی که درج کرده اید به سایر صفحات وارد می شوند. شما باید برای انکر تکست نیز صفحات هدف مشخصی داشته باشید.

 1. به یک نویسنده ماهر و حرفه ای وب سایت های معتبر تبدیل شوید

اگر با وب سایت های تولید محتوا کار می کنید به تدریج به یک نویسنده مشهور و معروفی تبدیل خواهید شد. بنابراین می توانید در کنار صفحه پروفایل خود نیز به این سابقه درخشان نیز اشاره کنید. البته با تلاش و کوشش زیاد می توانید به این درجه از مهارت دست پیدا کنید.

 1. یک بک لینک از صفحات دانشگاهی با پسوند edu داشته باشید

بسیاری از صفحات دانشگاهی یک صفحه پذیرش دارند.شما می توانید از صفحه وب سایت دانشگاه بک لینک بگیرید و بدین ترتیب بر اعتبار وب سایت خودتان بیفزایید.

البته بسیاری از وب مسترها قبلا این کار را به طور مکرر انجام داده اند. شما باید از وب سایت هایی با پسوند edu چندین بک لینک داشته باشید.

 1. بک لینکی از وب سایت های منتشر کننده بهترین های هفته/ماه/سال داشته باشید

حتما مطالب خواندنی و استثنایی را منتشر می کنید. بهتر است که مطالب خود را به وب سایت های منتشرکننده این چنین وب سایت هایی معرفی کنید. این نوع لینک ها می توانند تفاوت های زیادی را ایجاد کرده و رتبه وب سایت شما را بهینه کنند.

 1. همکاری در زمینه تولید محتوا نتایج درخشانی خواهد داشت

تولید محتوا با کمک و همکاری نفر دیگر می تواند در بهینه شدن رتبه وب سایت نقش موثری داشته باشد. با مطالعات میدانی و اینفوگرافیک ها و گزارشات می توانید محتوای غنی ایجاد کنید.

 1. داده های ارزشمند را گردآوری کرده و منتشر کنید

در رابطه با کسب وکار خود، همیشه داده های ارزشمند را گردآوری کرده و منتشر کنید. بسیاری از مدیران وب سایت ها به این داده ها و مطالب علاقمند بوده و این مطالب به بهینه شدن وب سایت شما  کمک می کند.

 1. با ترکیب و تلفیق چندین پست یک راهنمای جامع ایجاد کنید

محتوای کوتاه در سئو ارزشمند نیستند می توانید آن ها را باهم تلفیق کنید و یک راهنمای جامع ایجاد کنید. بدین ترتیب احتمال کسب بک لینک را نیز افزایش دادهد و رتبه وب سایت شما هم بهینه خواهد شد.

 1. همکاری با چند متخصص و نویسنده نتایج درخشانی به همراه دارد

مطالب حاصل همکاری چندین نفر و و وب سایت به طور یقین معتبر خواهد بود. بدین ترتیب بک لینک معتبری را کسب خواهید کرد.

 1. یک واژه نامه در حیطه کاری خود ایجاد کنید

واژه نامه در اینترنت فراوان هستند. شما باید در حوزه کسب وکاری خودتان یک واژه نامه ایجاد کنید.

۰

وبسایتوردپرس

بهینه سازیسئووب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *