۶۰ نکته سئو که همیشه باید بخاطر داشته باشید/قسمت اول


ما در این مقاله کلیه نکات سئو را یکجا ذکر کرده ایم. با رعایت این نکات می توانید رتبه وب سایت خودتان را بهبود ببخشید. این نکات همواره رصد شده و متناسب با موتورهای جستجو بروز رسانی می شود.

نکاتی راجع به سئو داخلی

 1. کلمات کلیدی شبیه بهم را به محتوای خودتان اضافه کنید

کلمات کلیدی مشابه یا LSI مترادف کلمه کلیدی بوده و ارتباط نزدیکی با کلمه کلیدی دارند. اضافه کردن کلمات کلیدی مشابه باعث خواهد شد تا گوگل از مطلب و محتوای صفحه شما باخبر شود. کلمات و عبارت کلیدی مشابه در انتهای صفحه نتایج جستجو وجود دارند و می توانید آن ها را ببینید.

 1. اینفوگرافیک طراحی و بارگذاری کنید

قدرت اینفوگرافیک ها را در جذب کاربر دست کم نگیرید. موتور جستجوی گوگل هرگز نمی تواند نوشته های داخل تصاویر را تشخیص دهد. حتما با روش هایی موتور جستجوی گوگل را از وجود این محتوای تصویری آگاه کنید.

 1. متناسب با هر صفحه عناوین مجزایی را انتخاب کنید

هرگز صفحاتی با عناوین مشابه را ایجاد نکنید، برخی از سایت های فروشگاهی این اشتباه را مرتکب می شوند، صاحبان و مدیران وب سایت ها باید از این اشتباه برحذر باشند. عنوان جداگانه برای هرصفحه در بهینه شدن رتبه وب سایت نقش بسزایی دارد.

 1. کلمات کلیدی بلندتر نتایج خوبی به همراه دارند

این روش بسیار موثر است. کلمات کلیدی بلندتر در جذب کاربر نقش به سزایی دارند و همچنین در درازمدت نیز در بهینه شدن رتبه وب سایت نیز نقش سازنده و تاثیرگذاری داشته و به نفع شما عمل خواهند کرد.

 1. در آدرس اینترنتی خود از کلمه کلیدی استفاده کنید

با درج کلمه کلیدی در آدرس اینترنتی خود می توانید به بهینه شدن رتبه وب سایت خودتان کمک کنید. حتما یک یا دو کلمه کلیدی را در  URL خود استفاده کنید.این کار به بهینه شدن رتبه صفحات داخلی کمک می کند.

 1. محتوای مفید و قابل اجرا را درج کنید

مطالب و محتوای مفید و قابل اجرا باعث خواهد شد تا کاربران بیشتری را جذب کنید. بسیاری از کاربران این مطالب را با دوستان خود به اشتراک می گذارند و این قضیه در بهینه شدن رتبه وب سایت شما نقش بسزایی دارد.

 1. تکرار کلمه کلیدی از چگالی آن مهم تر است

چگالی کلمه کلیدی از موتور جستجو چندان اهمیتی ندارد بلکه تعداد دفعات کلمه کلیدی مهم است. هر چقدر که کلمه کلیدی بیشتر تکرار شده باشد به همان اندازه صفحه داخلی شما رتبه بهتری را دریافت خواهد کرد.

 1. صفحه قوانین سایت باعث اعتبار سایت شما خواهد شد

البته صفحه قوانین سایت در رتبه بندی سایت تاثیر به سزایی ندارد ولی کاربران سایت هایی که صفحه قوانین سایت را دارند قانونی تلقی کرده و آن ها را معتبر می دانند.

 1. کلمات کلیدی مترادف را در هدینگ H1 و H2 بنویسید

واردکردن کلمات کلیدی در H1 و H2 کار درست و مناسبی است. البته شاید درست به نظر برسد. شما می توانید کلمات کلیدی را در تگ عناوین نیز وارد کنید. متناسب با هر صفحه تک عنوان مناسب و مرتبطی را یافته و از آن استفاده کنید.

 1. عنوان صفحه خود را با ۶۰ کاراکتر مشخص کنید

البته گوگل هرگز برای عنوان صفحه محدودیتی قائل نیست و فقط ۱۵۲ پیکسل را به عنوان محدودیت مدنظر گرفته است. شما می توانید عنوان صفحه کلیدی را ۶۰ کاراکتر مدنظر قرار دهید. توجه کنید که طول عنوان صفحه نباید از ۵۱۲ پیکسل تجاوز کند و این قضیه در بیش از ۹۹% مواقع درست است.

 1. قابلیت های به اشتراک گذاری محتوای خود را برای کاربران خود ایجاد کنید

اشتراک گذاری محتوا و مطالب وب سایت شما در رتبه بندی آن نقش بسزایی دارد. کاربران باید به قابلیت های به اشتراک گذاری دسترسی داشته باشند.

 1. بهینه سازی صفحات وب سایت مانند پست وبلاگ مهم است

این روش مهم بوده و در رتبه بندی وب سایت شما نقش بسزایی دارد. ایجاد صفحه محصول و عدم درج توضیح برای آن در رتبه بندی سایت نقش بسزایی ندارد. حتما از کلمات کلیدی و کلمات کلیدی مشابهی استفاده کنید و در ۱۰۰۰ کلمه ، مزایای محصول خود را برای کاربران تعریف و توضیح دهید.

 1. براساس برند ، صفحه اصلی وب سایت را بهینه سازی کنید

کمبود مطلب و محتوا در صفحه اصلی باعث خواهد شد تا رتبه خوبی را کسب نکند. البته گوگل هم این چنین صفحه را به کاربران نشان نخواهد داد. براساس برند، صفحه اصلی را بهینه سازی کنید.

 1. محتوای بلند درج و منتشر کنید

هر چقدر که محتوای بلند و غنی منتشر کنید به همان اندازه رتبه بهتری کسب خواهید کرد. وب سایت با محتوای بلند بیش از ۱۰۰۰ کلمه رتبه بهتری دارند.

 1. کلمه کلیدی وب سایت را در ابتدای عنوان صفحه درج کنید

موتورهای جستجو صفحاتی که با کلمه کلیدی شروع می شود را بهتر رتبه بندی می کنند. همواره به این قضیه توجه داشته باشید.

 1. صفحات قدیمی خود را بروز رسانی کرده و دسترسی کاربران را برای مشاهده آن آزاد کنید

کاربران بیشتری را جذب خواهید کرد و رتبه وب سایت شما هم بهینه خواهد شد.

 1. درج تاریخ بروز رسانی موثر از تاریخ انتشار است

زمانی که کاربری با تاریخ بروز رسانی مواجه می شود متوجه خواهد شد که مطالب قدیمی بروز رسانی می شوند. بدین ترتیب صفحات را هر روز یا در دوره های مشخصی دنبال خواهد کرد.

 1. صفحات را بهم ربط داده و لینک گذاری کنید

این کار در بهینه شدن رتبه وب سایت تاثیر به سزایی دارد.

 1. بروز رسانی مطالب قدیمی را در اولین اولویت خود قرار دهید

بسیاری از وب مسترها این امر را نادیده می گیرند. بروز رسانی مطالب باعث خواهد تا موتور جستجوی گوگل نیز به اهمیت صفحات وب سایت شما پی ببرد. کاربران نیز متوجه خواهند شد که مطالب قدیمی نیست و  در دوره های زمانی به خصوصی بروز رسانی می شود.

 1. با جستجو می توانید مشکلات تگ ها را یافته و برطرف کنید

غیر تکراری بودن عنوان صفحه در بهینه شدن رتبه وب سایت نقش بسزایی دارد. شما می توانید با کمی جستجو برای هر صفحه وب سایت خود عنوانی جداگانه درج کنید.

۰

وبسایتوردپرس

بهینه سازیسئووب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *