تشعشعات گوشی‌های آیفون بالاتر از حد مجاز است!

تشعشعات گوشی‌های آیفون

شیکاگو تریبیون اخیرا نتایج تحقیقات جدیدی را اعلام کرده که در آن تشعشعات رادیویی و قدرت نفوذ امواج به بافت‌های بدن در برخی از مدل‌های آیفون از حد استاندارد بالاتر گزارش شده است.

از آنجایی که تشعشعات و فرکانس‌های رادیویی منتشر شده از سوی گوشی‌های هوشمند همواره از اهمیت بالایی برای شرکت‌های تولیدکننده موبایل، کاربران و سازمان‌های نظارتی برخوردار است، تحقیقات و پژوهش‌هایی که به بررسی میزان آن می‌پردازد، نیز همواره مورد توجه قرار می‌گیرد.

حالا به تازگی گزارش‌های جدیدی در منابع مختلف خبری همچون وب سایت macrumors منتشر شده است که نشان می‌دهد میزان تشعشعات و ساطع شدن فرکانس‌های رادیویی برخی از گوشی های هوشمند آیفون از حد استانداردی که به سازمان‌های نظارتی نظیر FCC اعلام شده است، بالاتر است.

بر اساس جدول و نمودارهای زیر که نشان می‌دهد گوشی‌های آزمایش شده از برند اپل قدرت نفوذ بیشتری به بافت‌های بدن نسبت به حد استاندارد دارند که در این میان، مدل آیفون ۷ بیشترین تخطی و میزان تشعشعات ساطع شده را به نام خود ثبت کرده است. این در حالیست که آیفون ۸ و ۸ پلاس عملکرد مناسب و خوبی را از این لحاظ به خود اختصاص داده اند و این بدان معناست که میزان تشعشعات و قدرت نفوذ فرکانس‌های رادیویی به بافت‌های بدن در آن از حد استاندارد تجاوز نکرده است.

البته برخی از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری بر این باورند که تفاوت نتایج بدست آمده در آزمایش‌های انجام شده بر روی گوشی‌های آیفون به دلیل تفاوت در شیوه‌های انجام تست و آزمایش‌های موردنظر از سوی اپل و لابراتورهای مذکور بوده است و این بدان معناست که اپل در اعلام گزارش در مورد سلامت و میزان تشعشعات گوشی‌های آیفون کذب و دروغی نگفته است.

این در حالیست که مقامات و مسئولان شرکت اپل از انجام هرگونه مصاحبه و گفتگو در خصوص نتایج پژوهش‌های اخیر خودداری کرده و سرباز زده اند و از شیکاگو تریبیون نیز درخواست کرده اند که سوالاتش را به صورت نوشتاری ارسال کرده تا آنها بعد از بررسی‌های دقیق، در صورت لزوم پاسخ دهند. اقدامی که صدای بسیاری از منتقدان را درآورده و جنجال‌های بسیاری را به راه انداخته است.

۰

علمی

تشعشعات گوشی‌های آیفونفرکانس‌های رادیوییگوشی‌های هوشمند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *