روش هایی برای بهبود وضعیت سئو سایت

سئو

سئو یا همان بهینه سازی موتور جستجوگر روش بسیار کارآمدی برای بهبود رتبه وب سایت است. افراد برای داشتن سایتی بهینه در تلاش هستند تا سئو وب گاه خود را بهبود بخشند و برای انجام آن نیاز است تا راه هایی سپری شود.

راه هایی که به راحتی نمی توان آن را انجام داد و باید براساس مواردی صورت گیرد. تاکنون شاهد روش های مختلفی در بحث بهینه سازی موتور جستجوگر بودیم و هر یک نیز راه های مناسبی محسوب می شوند.

اما در این مطلب شما را با روش های دیگری آشنا می کنیم که می تواند برای کاربران مفید و کارآمد باشد. روشی که بدون نیاز به افراد خاصی می تواند مفید واقع شده و افراد نیز در تلاش هستند تا با سئو بهینه سازی بزرگی صورت گیرد.

در ادامه شما را با ۵ روش کاربردی بهبود سئو آشنا می سازیم:

۱- انتشار محتواهای مرتبط

محتوا بخش مهمی از سئو را دربرمی گیرد. روشی که باید به آن توجه داشت و افراد نیز در تلاش هستند تا از این طریق رتبه وب سایت خود را افزایش دهند. اگر سئو یا همان SEO خوبی در سایت اعمال نکنید نمی توانید رتبه سایت خود را افزایش داده و به سطح مورد نظر خود دست پیدا کنید.

محتوا اختصاصی از درجه بالاتری نسبت به محتواهای غیراختصاصی برخوردار هستند. در این بین هنگامی که کاربری به دنبال موضوعی خاص است و آن را در وب سایت شما مشاهده می کند، گرایشی پیدا خواهد کرد تا به مطالعه سایت شما بپردازد. با این  حساب اهمیت بالایی دارد که محتوا درون سایت شما از نوع اختصاصی باشد نه غیر آن.

این موضوع تاثیر فزاینده ای روی اعتبار وب سایت داشته و در نزد گوگل نیز اعتبار بزرگی به سایت می بخشد. سئو برای هر صاحب سایتی اهمیت دارد و صاحبان سایت نیز در نظر دارند تا با استفاده از آن رتبه را افزایش دهند. سعی کنید از کلمه کلیدی برجسته ای در محتوا اختصاصی بهره گیرید که تاثیر بسیاری روی محتوا و اعتبار آن می بخشد. سپس کلمه کلیدی را در هر پاراگراف و صفحه به کار گیرید تا سئو بهتری در نظر گرفته شود. در هر پاراگراف می بایست از چند کلمه کلیدی به کار گرفت.

از این رو سعی کنید کلمه کلیدی مناسب و مرتبطی در نظر گیرد تا تاثیر مثبتی روی محتوا و سایت شما بگذارد. این نکته حائز اهمیت است که تگ H1 و برچسپ مرتبط در مطلب لحاظ شود زیرا تنها کلمه کلیدی نیست که باید توجهی به آن شود و سایر موارد را هم دربرمی گیرد.

۲- بروزرسانی منظم وب سایت

این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است که همیشه سایت خود را بروز نگه دارید. اگر وب سایتتان در طول روز بروزرسانی نشود بدون شک با افت رتبه مواجه خواهد شد. به طور منظم استفاده از مطالب بروزرسانی خوبی را در وب سایت ایجاد می کند. اگر وب سایت در طول روز بروزرسانی نشود موجب خواهد شد تا سایت با سئو نامناسبی مواجه می شود. سئو یا همان بهینه سازی موتور جستجوگر برای صاحبان وب سایت دارای اهمیت قابل توجهی بوده و افراد باید باتوجه به این مسئله آن را انجام دهند.

بنابراین همیشه مطمئن شوید که سایت شما همیشه بروزرسانی می شود.

۳- متا داده

سئو موارد مختلفی را دربرمی گیرد و شامل کلمه کلیدی، بولد کردن کلمات کلیدی، بروزرسانی مطلب و متا داده شده که موجب خواهد شد سایت بهینه سازی کاملی در بحث موتور جستجوگر داشته باشد. هنگامی که شما سایت خود را طراحی می کنید، باید در بخش <head> متاداده را وارد کنید که یکی از اصول سئو در مطالب محتوایی سایت محسوب می شود. این می تواند شامل چند خط نخست مطلب شما باشد که در محتوایتان جای گرفته است.  متا داده در چند بخش مختلف تقسیم می شود که به شرح زیر است:

  • عنوان متا داده

عنوان متا داده در حقیقت همان نامی  است که پنجره مرورگر و موتورجستجوگر آشکار می شود. این بخش را باید مهمترین فراداده در صفحه وب سایت خود بدانید. برای کسانی که دارای وب سایتی از نوع CMS دارند ، تیم پشتیبان سایت یک سیستم خودکار برای ایجاد عنوان متاداده هر صفحه به وجود می آورد.

  • توضیحات متاداده

توضیحات متاداده بخش مهمی است و شما باید خطوط نخست مطلب خود را به آن اختصاص دهید. بنابراین هر مطلب دارای توضیحات یا دیسکریپشن متاداده متفاوتی بوده و در حقیقت همان خطوط نخست محتوا را دربرمی گیرد. البته می توانید یک توضیح مختصر و جذابی داشته باشید که افراد هنگام جستجو محتوا موردنظر به سرعت مطلب شما را بیابند. موتورهای جستجو بررسی کاملی از توضیحات متاداده دارند و بایستی به درستی آن را در نظرگیرید.

  • کلمه کلیدی متاداده

کلمه کلیدی متا داده در حقیقت کلمه کلیدی مطلب شما محسوب می شود. شما باید از همان کلمه کلیدی محتوا خود در این قسمت استفاده کنید. سعی نمایید کلمات کلیدی صحیحی را به کارگیرید زیرا در صورت اشتباه بودن کلمه کلیدی موردنظر، بازدید مناسبی صورت نخواهد گرفت و افت کاربری در مشاهده مطلب سایت به وجود خواهد آمد.

۴- استفاده از لینک های ارزشمند در سایت

لینک گذاری در محتوا سایت اهمیت بالایی داشته و متاسفانه برخی مدیران سایت ها به این امر توجه کمی دارند. مسئله ای که نمی تواند قابل توجه باشد و بایستی به طور حتم لینک سازی درون مطلب یا محتوا داشت. مسئله ای که در این زمینه باید به آن توجه گردد این است، لینک باید به یک وب سایت معتبر خارجی داده شود، البته می توان به سایر محتوا مرتبط وب سایت خود نیز لینک دهید.

باید در این زمینه تمرکزی داشت و نمی توان هر لینکی درون محتوا یا مطلب به کار گرفت. مسئله موردبحث باید با دقت بالایی صورت گیرد. سعی کنید نام مقصد لینک را در محتوا بیاورید برای مثال ” در سایت N شما” در این قسمت شما باید برای بخش سایت N لینکی در نظر گیرید تا کاربر بداند که به چه سایتی ورود پیدا می کند.

همیشه با لینک دادن کلمات کلیدی لینک های توصیفی را استفاده کنید نه تنها بهینه سازی موتورهای جستجو را بهبود می بخشد، بلکه به خوانندگان خود نیز می‌افزایید، از جمله کسانی که اهمیتی برای وب سایت قائل هستند یا کسانی که از خوانندگان صفحه به شمار می روند.

۵- استفاده از تگ ها

تگ ها را می توان بخش مهمی از سئو سایت دانست. اگر در محتوا یا مطالب خود تگی به کار نگیرید بدون شک نمی توانید جستجو بهینه ای را شاهد باشید. جستجویی که به سایت شما ختم شود و کاربران متعددی را روانه سازد. تگ ها در حقیقت نوعی کلمات اصلی هستند و افراد هنگامی که در موتور جستجو به سرچ آنها می پردازند، در نهایت وب سایتتان نیز در صفحه نخست گوگل قرار گیرد. از این رو می توان تگ را یکی از ارکان اصلی سئو سازی سایت به شمار آورد و باید توجه داشت.

اگر شما از وب سایتی برخوردار هستید، سعی کنید تگ های مختلفی در هنگام سئوسازی سایت خود به کار گیرید، زیرا بسیار موثر واقع می شود. همان چیزی که افراد به دنبال آن هستند و در تلاش برای بهبود رتبه سایت.

منبع

۰

وبسایتوردپرس

بهینه سازیسئووب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *