راهنمایی موثر برای بهبود سئو داخلی سایت

ُسئو

اگر تاکنون درباره راهنمایی های سئو داخلی جستجو بسیاری داشتید و نتوانستید به نتیجه موردنظر خود دست پیدا کنید، بدون شک شانس بالایی دارید زیرا در این مطلب قصد داریم شما را با راهنمای کامل تری در زمینه سئو داخلی سایت و استراتژی موثر آن آشنا سازیم. سئو یکی از مهمترین معقوله های سایتی بوده و بسیاری از کسب و کارها برای پیشرفت وب سایت خود بایستی به آن توجه داشته و در این بحث حرفه ای عمل کنند. در فضای مجازی رقبا متعددی را می توان مشاهده کرد و در این بین یکی از راه های موفقیت و پیشرفت در زمینه ارتقا رتبه سایت، سئو داخلی یا همان مبحث مهم سئوست.

اما چگونه می توان سئو داخلی مناسبی ایجاد کرد و وب سایت موردنظر را در این زمینه ارتقا بخشید. در این مطلب قصد داریم شما را با روش های مختلف این پیشرفت آشنا سازیم:

 • استفاده از تگ H1 در تیتر پست ها

یکی از موثرترین راه های بهبود سئو داخلی استفاده از تگ H1 تیترها در پست سایت می باشد. این تگ در حقیقت همان بزرگنمایی تیتر بوده که تاثیر مثبتی روی مطلب گذاشته و سئو داخلی را بهبود می بخشد. بنابراین بسیاری از افرادی که در بحث سئو سایت اطلاعات کافی دارند، این مورد را به کار می گیرند.

 •  وجود کلید واژه در عنوان

یکی از مواردی که در سئو داخلی به آن توجه می شود و همیشه در راهنمای بهبود سئو نیز اشاره شده، وجود حتمی کلید واژه در تیتر یا همان عنوان مطلب سایت است. اگر تیتر یا عنوان مطلب شما فاقد کلید واژه باشد، بدون شک پوینت منفی داشته و سئو داخلی مطلوبی را به وجود نخواهد آورد. همیشه کارشناسان سئو معتقدند یکی از موارد مهم در بهبود سئو به کارگیری کلیدواژه اصلی در تیتر مطلب سایت می باشد و باید  به آن توجه بسیاری شود.

 • توجه به اعلامیه های معمولی

یکی از مواردی که در بهبود سئو تاثیر مثبتی دارد، استفاده از اعلامیه های معمولی و مختلف است. این اعلامیه ها توجه کاربران را به خود جلب کرده از این رو بازدید مطلب نیز افزایش می یابد. یکی از رموز تاثیر مثبت مطلب در بحث سئو، بازدید بالا کاربران از پست بوده و استفاده از اعلامیه های معمولی در این زمینه کمک شایانی خواهد کرد. این موضوع برای صاحبان وب سایت ارزش بسیاری دارد. همچنین استفاده از یک آگهی کپی رایت نیز می تواند در بحث سئو تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

 • استفاده از کلمات تحلیلی modifiers

استفاده از کلمات تحلیلی یا به اصطلاح modifiers رتبه بندی مطلب شما را در گوگل افزایش می دهد. کلمات modifiers در حقیقت همان کلماتی است که در مقالات به کار گرفته می شود. برای مثال مقالاتی که با تیتر بهترین ها، راهنما و برخی دیگر آغاز می شوند و کاربران بسیاری را به خود می طلبند. در رتبه بندی گوگل چنین مطالبی از امتیاز بالایی برخوردار هستند و همین امر نیز موجب می شود تا از نگاه کارشناسان سئو، استفاده از کلمات تحلیلی modifiers از درجه اهمیت بالایی برخوردار باشد.

 •  استفاده از تیترهای درون مطلب با تگ H2

یکی دیگر از موارد با اهمیت در سئو داخلی سایت، استفاده از تیترهای درون مطلب با تگ H2 می باشد. این نوع تیترها نقش مهمی در افزایش رتبه مطلب داشته و همیشه کارشناسان سئو به استفاده از آن اشاره کردند. H2 از خانواده تگ های H بوده که با ابعاد بزرگتر کلمات را مهم جلوه می دهند. H2 نیز یکی از این دست تگ ها بوده اما بیشتر درون متن کاربرد داشته و بسیار نیز نقش موثری در افزایش امتیاز به پست دارد.

 • وجود کلمه کلیدی در ۱۰۰ کلمه نخست

یکی از موارد مهم یک وب سایت با سئو داخلی قابل توجه، به کارگیری کلمات کلیدی است. بایستی در خطوط اول مطلب کلمه کلیدی را به کار گرفت تا سئو پست شما در نوع خود سطح بالا باشد.

کلمه کلیدی واژه مهمی بوده و بایستی در مطلب چندین بار به مراتب مورد استفاده قرار گیرد. اما اینکه در جملات نخست یا همان ۱۰۰ کلمه اول این کلمه کلیدی وجود داشته باشد، اهمیت بالایی دارد.

بنابراین سعی کنید در ۱۰۰ کلمه نخست مطلب خود کلمه کلیدی را به کار گیرید تا امتیاز سئو بالایی دریافت کنید.

 • از کلمات کلیدی LSI استفاده کنید

برای آن که سئو داخلی وب سایت خود را بهبود بخشید کافیست از کلمات کلیدی LSI استفاده کنید. این کلمات کلیدی در حقیقت مرتبط با کلیدواژه مطلب شما هستند و برای یافتن آنها کافی است به صفحه جستجو گوگل مراجعه کرده و موضوع موردنظر را سرچ کنید. در پایین صفحه نتایج برخی کلمات کلیدی ظاهر می شوند که در حقیقت همان کلمات کلیدی LSI می باشند.

استفاده از این نوع کلمات کلیدی نتایج موثری در بهبود سئو سایت داشته و همیشه در ایجاد محتوا برای وب سایت خود از این کلمات بهره گیرید.

 • لینک های داخلی را به کار گیرید

یکی دیگر از موارد بهبود سئو داخلی استفاده از لینک های درون متن می باشد. گوگل به مطالبی که از لینک های داخل متن برخوردار هستند امتیاز بالاتری داده از این رو هنگامی که فردی موضوع متناسب با مطلب شما را سرچ می کند، بدون شک لینک سایت شما در صدر جستجوها قرار خواهد گرفت. بنابراین استفاده از لینک های درون متن را باید مهم دانست و اهمیتی برای آن قائل شد.

کارشناسان سئو استفاده از لینک درون متن را حیاتی دانسته و این لینک ها نقش موثری در بهبود سئو داخلی وب سایت دارند.

 • استفاده از لینک سایت های خارجی

یکی دیگر از مواردی که باید در بهبود سئو داخلی به آن توجه شود، استفاده از لینک سایت های خارجیست. همانطور که لینک سازی داخلی اهمیت دارد، استفاده از لینک سایت خارجی نیز تاثیر مثبتی روی سئو سایت می گذارد.

بسیاری از کارشناسان سئو معتقدند با به کارگیری لینک سایت خارجی اعتباری به وب سایت بخشیده می شود و گوگل نیز امتیاز مثبتی در بحث رتبه بندی قائل خواهد شد. با این حساب می توان همیشه به بحث لینک سایت خارجی توجه داشت.

 • طراحی وب پاسخگو

سایت شما باید برای هر دیوایس یا دستگاه هوشمندی مناسب باشد. در گذشته اگرچه بیشتر افراد از طریق کامپیوترها به جستجو اینترنتی می پرداختند اما در حال حاضر گوشی های هوشمند و تبلت نیز این ویژگی را دارا هستند.

بنابراین وب سایت شما باید از طراحی بهینه ای برخوردار باشد تا در روی هر سه دستگاه کاربران تجربه بدون مشکل و خوبی داشته باشند. بسیاری از سایت هایی که بهینه نیستند تاکنون کاربران فراوانی را از دست دادند، بنابراین در طراحی وب سایت باید به این معقوله توجه کافی شود.

 • استفاده از کلمه کلیدی در فایل تصویر

یکی دیگر از روش های بهبود سئو داخلی را می تواند به کارگیری کلمه کلیدی در فایل تصویر دانست. استفاده از کلمه کلیدی در فایل تصویر تاثیر مثبتی داشته و بسیاری از کسانی که دارای وب سایتی با سئو داخلی عالی هستند به این نکته توجه بسیاری می کنند. البته اگر به راهنمای آموزشی سئو توجه کرده باشید، این نکته نیز در میان راهنما بدون شک وجود داشته و یک موضوع کلیدی در سئو محسوب می شود.

 •  پست های طولانی تر

گوگل امتیاز بسیاری برای پست هایی با تعداد کلمات طولانی قائل است. البته این تعداد نباید در سطحی بالا باشد که آزردگی خاطر خواننده مطلب را به دنبال داشته باشد. در سوی دیگر تعداد کلمات نیز نباید بسیار کم بوده تا کاربر اعتباری به نوشته یا پست مطلب وب سایت شما قائل نشود. بنابراین داشتن پست هایی با تعداد کلمات استاندارد اهمیت بالایی دارد.

 • افزایش بازدید توسط کاربران

یکی از رموز بهبود سئو داخلی سایت افزایش مدت زمان بازدید مخاطبان و کاربران وب سایت شماست. برای آن که کاربر مدت زمان بیشتری را در وب سایت شما سپری کند بایستی پست های جذاب و هیجان انگیزی که افراد را مجاب به مطالعه می کنند، قرار داد. بنابراین اگر پستی بسیار طولانی بوده و نوشته جذابی به شمار نرود بدون شک نمی‌تواند نظر مخاطب را برای بازدید بیشتر جلب کند.

 • بهبود سرعت سایت

آخرین مورد درباره بهبود سئو داخلی سایت، افزایش سرعت بارگذاری سایت شما می باشد. اگر سایت سرعت بارگذاری صفحه کندی داشته باشد، بدون شک کاربر از ادامه مشاهده وب سایت صرف نظر کرده و به سایت دیگری مراجعه خواهد کرد. بنابراین باید درباره بهبود سرعت سایت اهمیت بالایی قائل شده و هر گونه مشکل موجود را برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان برطرف ساخت.

منبع

۰

وبسایتوردپرس

بهینه سازیسئوسایتوب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *