۹ چیز نخستی که باید درباره سئو بدانید

سئو

هنگامی که شما نخستین بار وارد مبحث بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان search engine optimization که به اختصار SEO نام دارد می شوید، تصور می کنید هیچ چیزی نمی دانید و با یک موضوع بسیار گسترده ای رو به رو هستید.

بله مبحث سئو بسیار گسترده است اما این بدان معنا نیست که شما هیچ گاه نمی توانید آن را فراگیرید. بهینه سازی موتورهای جستجو سالهاست که در صدر جستجوهای اینترنتی قرار دارد، بخصوص افرادی که می خواهند به ایجاد وب سایتی پربازدید و موفق بپردازند.

گوگل همیشه بروزرسانی هایی برای مبحث سئو داشته و هر از چندگاهی با موضوع جدیدی در این مبحث آشنا می شویم. اما پیش از آن که بخواهید وارد کلیات این موضوع شوید باید در ابتدا با ۹ چیز آشنایی پیدا کنید تا بتوانید در این مبحث حرف هایی برای گفتن داشته باشید.

اگر حقیقتا به دنبال یادگیری سئو هستید، این ۹ چیز به شرح زیر هستند:

  • اصطلاح تصویر بزرگ

پیش از آن که با ترفندهای و تاکتیک های فردی یک گامی به عقب بردارید، درباره اصطلاح تصویر بزرگ سئو اطلاعاتی کسب کنید. هدف سئو جهت بهینه سازی وب سایت است تا در جستجوهایی که توسط کاربران صورت می گیرد، سایت شما در صدر باشد. راه های بسیاری برای انجام این کار وجود دارد اما بیشتر این موارد به بهبود برقراری ارتباط و عملکرد شما بستگی دارد. شما باید محتوا مناسبی برای ارائه به مخاطب داشته باشید و گوگل نیز با بهینه سازی که روی سایت خود داشتید، امتیازی برای شما قائل خواهد شد. بنابراین ایجاد محتوایی قابل توجه در وب سایت شما که از بهینه سازی سطح بالایی برخوردار است، اهمیت بالایی دارد.

  • برخورداری از مجوزهایی برای دامنه و پیج

برای آن که سایت شما از سئو خوبی برخوردار باشد این اهمیت دارد که اعتباری برای وب سایت خود به وجود آورید. از این رو کسب مجوزهایی برای سایت ضروریست تا به شکل رسمی در فضای وب فعالیت کنید. کسب مجوز در هنگام دادن لینک خارجی و داخلی مهم است و اعتباری را به وب سایتتان می بخشد. هر چه اعتبار وب سایت و صفحات آن بالاتر باشد، بدون شک سئو بهتری پیدا خواهد کرد و در نتیجه رتبه بالایی بدست می آورد. به نوعی با داشتن مجوز وب سایت، از اقتداری برخوردار خواهید شد و فعالیت خوبی می توانید از خود نشان دهید.

  • بهینه سازی عمومی سایت

برای بهینه سازی عمومی سایت باید از مجموعه ای تاکتیک بهره گرفت که ساده هستند اما موثر می باشند. این تاکتیک ها کمک می کنند تا افراد بتوانند یک وب سایت بهینه ایجاد کرده که در محتوا صدر گوگل را دربرمی گیرد. بسیاری از افراد با هدف مطرح شدن سایت خود به سئو روی می آورند تا به نوعی دیده شوند. تاکتیک های سئو کمک خواهد کرد تا افراد بتوانند سایتی کامل برای مخاطب ایجاد کرده و اعتبار و امتیاز بزرگی نیز از سوی گوگل کسب کند. بنابراین لازم است بهینه سازی عمومی برای سایت انجام گیرد.

  • اهمیت دادن به جنبه های بازاریابی محتوا

 

محتوا یک قسم مهم در هر سایتیست. یک سایت با محتوا خود می تواند مطرح شود و به اعتباری کسب کند. به نوعی یک وب سایت بدون محتوا همانند یک انسان بدون روح است. هنگامی که محتوا باکیفیتی برای وب سایت خود در نظر می گیرید، بدون شک می توانید افزایش بازدید را به دنبال داشته و در نتیجه با سئو قابل توجه اعتبار سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین اهمیت داشته چگونه محتوایی را در وب سایت خود قرار می دهید و باید انتظارات بسیاری در کسب نتیجه داشته باشید.

  • ساخت لینک

لینک سازی یکی از عناصر بهبود سئو بوده و بسیاری از افرادی که سایت موفقی دارند در این بحث توانستند عملکرد خوبی نشان دهند. لینک سازی باید شامل لینک وب سایت خارجی یا لینک داخلی باشد. بنابراین سعی کنید هر دو نوع لینک را در محتوا وب سایت خود جای دهید تا بتوانید اعتبار وب سایت خود را افزایش داده و در نتیجه سئو بهینه شده ای برای وب سایت رقم بزنید.

  • تجزیه و تحلیل

شما نمی توانید به سادگی برای سئو جستجویی داشته باشید. برای آن که سئو خوبی را در وب سایت موردنظر داشت باید در ابتدا تجزیه و تحلیلی کرد. بهترین کار برای این امر گوگل آنالیز است. به ویژه اگر شما آشنایی در این زمینه نداشته و ابتدا کار هستید. بنابراین با استفاده از گوگل آنالیز می توانید تجزیه و تحلیل دقیقی درباره سئو وب سایت داشته باشید و این امر دشوار نیست.

  • تحقیق کلید واژه

کلمات کلیدی نقش مهمی برای جستجو مطلب موردنظر در جستجوگر دارند بنابراین باید برای کسب جزئیات بیشتر درباره ویژگی کلمات کلیدی در وب سایت، تحقیقاتی داشت. این امر کمک می کند تا افراد بتوانند در مطالب وب سایت خود، کلمات کلیدی مفیدی را به کار گیرند. بنابراین اهمیت داشته که چه کلید واژه ای در مطلب به کار گیری می شود و آیا توسط کاربران سرچ می شود یا خیر.

  • سئو تکنیکی

Technical SEO یا سئو تکنیکی یکی از بخش های یادگیری سئو می باشد. یادگیری این تکنیک ضروری بوده بخصوص برای افرادی که می خواهند از وب سایت بهینه ای برخوردار شوند. البته نباید از عنوان تکنیکال سئو بترسید و تصور کنید با مباحث طولانی و بزرگی همراست. به هیچ وجه چنین نیست و شما با مباحث کارآمد و قابل توجهی در بحث سئو آشنا خواهید شد. اگر تجربه برنامه نویسی یا توسعه وب داشته باشید، بدون شک این موضوع برای شما ساده و آسان خواهد بود. زیرا نیازی به توضیحات اضافی نخواهد بود و شما می دانید که با سئو تکنیکی چه اطلاعاتی می توان کسب کرد.

  • عیب یابی و برطرف کردن مسائل

در چند سال نخست کاری خود ممکن است در زمینه بهینه سازی سئو با مشکلات متعددی رو به رو شوید. مشکلاتی که ممکن است شما را ناامید به ادامه انجام آن کند اما چنین مواردی همیشه وجود داشته و عجیب نیست. شما باید تنها مشکلات موجود در وب سایت را برطرف کنید تا بتوانید به بهینه سازی بهتر در بخش سئو بپردازید. عیب یابی همان یافتن ایرادات و برطرف کردن آن است. در حقیقت شما با پیدا کردن مسائل موجود در بهینه سازی سئو دیگر اشتباهات قبل را تکرار نکرده و همین روند خود در بهینه سازی سئو نقش موثری دارد.

منبع

۰

وبسایتوردپرس

بهینه سازیسئوسئو وب سایتسایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *