۴ گام برای بهینه سازی وب سایت/ قسمت اول


۴ گام برای بهینه سازی وب سایت/ قسمت اول

در کتاب خود راهنمای نهایی برای بهینه سازی وب سایت شما، SEO و متخصص بازاریابی آنلاین جان Rognerud نشان می دهد که چگونه برای ساخت یک وب سایت با کارایی بالا و رتبه بندی بالا در تمام موتورهای جستجو دست به کار شوید. در این گزیده ویرایش شده، نویسنده یک استراتژی وسیع را برای موفقیت بهینه سازی وب سایت شما ارائه می دهد.

هدف از بهینه سازی موتور جستجو این است که هدف موتور جستجو نه تنها سایت و صفحات خود را پیدا کند، بلکه به طور خاص رتبه صفحه را نیز رتبه بندی می کند، به طوری که در بالای نتایج موتور جستجو نشان داده می شود. فرایند بهینه سازی یک فرایند یک بار نیست اما نیاز به  نگهداری، تنظیم و تست و نظارت مستمر دارد.

در ادامه یک فرایند چهار مرحله ای برای یک استراتژی جهت بهینه سازی موتورهای جستجو مطرح شده است. در این رو باید از آن به عنوان چک لیست بالا در سطح خود استفاده کنید.

مرحله اول:  تجزیه و تحلیل کسب و کار در کنار هدف بازار

  • تجزیه و تحلیل وب سایت با تجزیه و تحلیل متا / کلمات کلیدی. متن قابل مشاهده و کد برای تعیین اینکه چقدر سایت شما را برای موتورهای جستجو آماده کرده است. به عنوان مثال، چقدر کد شما در یک صفحه نسبت به متن قرار داده شد؟
  • تحلیل رقابتی. بررسی کلمات کلیدی محتوا و ارائه موتور رتبه بندی وب سایت های رقیب برای تعیین یک موتور موثر جهت ایجاد موقعیت مناسب. برای شروع این روند، پنج نتایج برتر را در نتایج لیست Google انتخاب کنید. در صورت لزوم به استفاده از ابزارهایی مانند Semrush.com و Keywordspy.com بپردازید.
  • انتخاب نامزد اول.  توسعه یک لیست اولویت دار از اصطلاحات جستجوی هدفمند مربوط به پایگاه مشتری و بخش بازار شما. با این کار شروع کنید: برای پیدا کردن وب سایت یا صفحه کسب و کار خود یک موتور جستجو را تایپ کنید؟ سپس از مشتریان خود سوالی بپرسید.

مرحله دوم: تحقیق و توسعه کلید واژه

  • تجزیه و تحلیل کلید واژه. از  فهرست نامزدها، یک لیست هدفمند از کلمات کلیدی و عبارات را شناسایی کنید. لیست های رقابتی و دیگر منابع صنعت مربوطه را مرور کنید. از لیست اولیه خود برای تعیین تعداد دلخواه پرس و جوهای اخیر موتور جستجو استفاده کنید و چند وب سایت برای هر کلمه کلیدی رقابتی را بیابید. اولویت بندی کلمات کلیدی و عبارات، plurals، singulars و misspellings می تواند گامی موثر باشد. لطفا توجه داشته باشید که گوگل سعی در اصلاح اصطلاح هنگام جستجو بوده، بنابراین با استفاده از این موارد باید به دقت عمل کنید.
  • ارزیابی رتبه بندی پایه. شما باید درک کنید که در حال حاضر برای ارزیابی دقیق رتبه بندی وب سایت آینده خود به مواردی نیاز دارید. یک صفحه ساده اکسل را برای شروع روند باز کنید. برای شروع هفته سپری شده را چک کنید. همانطور که می دانید برای راحتی بیشتر، هر ۳۰ تا ۴۵ روز را بررسی کنید. شما باید بهبود در ترافیک وب سایت، شاخص کلیدی پیشرفت برای کلمات کلیدی خود را مشاهده کنید. برخی از بهینه سازان می گویند که رتبه بندی مرده است. بله، ترافیک و تبدیل بیشتر اهمیت دارند، اما ما از رتبه بندی به عنوان شاخص استفاده می کنیم.
  • اهداف و موضوعات.اهداف خود را به روشنی تعریف کنید تا بتوانید ROI خود را از هر برنامه ای که اجرا می کنید اندازه گیری کنید. شروع ساده است، اما ممکن بوده این مرحله را نپسندید. به عنوان مثال: شما می توانید تصمیم بگیرید که ترافیک وب سایت را از ۱۰۰ بازدید کننده در روز به ۲۰۰ بازدید کننده در طول ۳۰ روز آینده افزایش دهید. یا ممکن است بخواهید میزان تبدیل کنونی خود را از یک درصد به دو درصد یک دوره مشخص افزایش دهید. شما ممکن است با اعداد سطح بالا، مجموعه ای را شروع کنید، اما شما باید به صفحات خاصی که می تواند محصولات، خدمات و فروش کسب و کار را بهبود بخشد، متصل شوید.

منبع

۰

وبسایتوردپرس

بهینه سازیسئوسایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *