روش هایی برای زنده نگه داشتن متن محتوا سایت/ قسمت اول

محتوا سایت

روش هایی برای زنده نگه داشتن متن محتوا سایت/ قسمت اول

محتوا یکی از بخش های مهم هر وب سایت است و به نوعی سایتی که فاقد محتوا مناسب است، به نظر بدون روح می آید. نویسندگانی که به تولید محتوا سایت می پردازند، روحی بزرگ دارند تا با نوشتن مطالبی شیوا و جذاب، نظر خوانندگان خود را جذب سازند.

متن ها هیچ گاه زیبایی به سایت نمی بخشند و همانند تصاویر نظرها را به خود نمی دوزند اما از آنجایی که متن معنا و مفهوم وب سایت را منتقل می کند، از این رو باید به این نکته نیز توجه شود.

برخی نسبت به متون خود احساس خوبی نداشته و آن را زیبا نمی دانند این نشان می دهد این دست افراد اعتماد به نفسی در نوشتن متون ندارند. اما باید بیان داشت روش هایی برای زنده نگه داشتن وب سایت وجود دارند که متن یکی از مهم ترین و اصلی ترین مقوله آن محسوب می شود.

بنابراین در این مطلب می خواهیم شما را با روش هایی برای زنده نگه داشتن سایت از طریق متون محتوا آشنا سازیم:

طرحی برای بازاریابی محتوا

طراحی و تصاویر جذاب همان چیزیست که نظر افراد را برای مطالعه مطلب جذب می کند. متن بدون تصویر جذاب به نظر نرسیده و کمی از هیجان دور می دارد. هنگامی که کاربری وارد مطلب شما می شود و با تصاویر جذاب گرافیکی مواجه نشود، بدون شک نمی توانید توجه کاربر را به خود جلب کنید و آن را به سرعت از دست می دهید.

در ادامه عواملی که در جذب یک محتوا موثر است را شرح می دهیم:

  • پست های با تصویر ۶۵۰ درصد تاثیر بیشتری روی افراد می گذارند و مشارکت بیشتری جلب می کنند.
  • مغز انسان به سادگی می تواند تصاویر را پردازش کند به نوعی که ۶۰ هزار بار سریعتر مفهوم تصویر را نسبت به محتوا درک می کند.
  • بیش از ۶۵ درصد انسان ها دارای یادگیری بصری بهتری هستند.
  • پست های شبکه‌های احتماعی که از تصویر برخوردار هستند، نظر افراد بیشتری را جلب می کنند.

شما باید از تصاویر یکپارچه بهره گیرید و هر تصویری نمی تواند برای محتوا قابل توجه باشد. مشکل، اینجاست که بخش طراحی شما احتمالا کم حجم است و یا شما باید نیاز به چرخش فوق العاده سریع داشته باشید. یکی از روش ها ایجاد تصاویر حرفه ای بوده که بتواند نظر مخاطب را جلب کند. در غیر این صورت نخواهید توانست تصاویر مجذوب کننده ای در بحث تصویر داشته باشید.

۱- ایجاد ابزار موردنظر

در حال حاضر برنامه های طراحی گرافیکی بسیاری هستند که به کمک آنها می توانید طرح های زیبایی ایجاد کنید البته در این میان نیاز است تا آموزش لازم بدست آورید زیرا پیچیدگی های خاص خود را دارد. دیگر ما نباید در رابط کاربری فتوشاپ بطور ناگهانی نگاهی کنیم و در حالی که تلاش می‌کنیم تفاوت‌های عملکردی بین سه آیکون رنگ قلموی مختلف را دریابیم، نیاز به تامل دارد.

برای انجام طراحی ساده، گزینه‌های مختلف  بسیاری وجود دارد تا از آن بهره گرفت. شما قادرید یکی از آنهایی که مایل هستید را به کار گیرید و زمان موردنظر را هم انتخاب نمایید. این نوع برنامه‌ها معمولا تا سطح خاصی رایگان بوده و کارهایی از جمله ویرایش، کشیدگی و انداختن و در نهایت تهیه قالب‌ها قابل ارائه هستند.

چند ابزار ارزشمندی که برای طراحی مناسب هستند، به شرح زیر می باشند:

  • Desygner شباهتی به Canva اما با کاربری راحت تر
  • Piktochart: یک ابزار کامل برای ایجاد چارت سازمانی
  • Canva: ارائه قالب و تصاویر جذاب در تعداد فراوان
  • Pixlr: جهت ویرایش سریع تصاویر به کار گرفته می شود

۲-تفکر در هر مرحله طراحی

هر یک از برنامه های فوق در جهت طراحی زیبا به کار گرفته می شوند و مناسب افرادیست که حساسیتی در طراحی دارند. شما نباید در انتخاب تصاویر بی دقتی کنید زیرا موجب می شود تا از تعداد کاربران وب سایتتان بکاهد. در این بین دقت فراوانی باید به خرج دهید تا تصاویری پویا و جذاب به کار گیرید. مهمترین عمل در نمایش ایده نحوه نشان دادن آن است و اگر نتوانید در این بین موفق باشید، بدون شک شکست می خورید. در حقیقت انتخاب محتوا به سادگی صورت نمی گیرید و باید به گونه ای هدفمند این روش را پیش گیرید و این امر را انجام دهید.

به هر حال تصویر و محتوا تصویری از عناصر مهم در جذب مخاطب هستند و باید در انتخاب آنها حساسیتی به خرج داد.

منبع

۰

وبسایتوردپرس

سایتگرافیکمحتواوب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *